Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában egyre több anyuka nem tud főzni, és a legfőbb emberi értéknek a külsőt veszik, ami fontosabb, mint az, hogy szeretetben, tisztességesen, odaadóan neveli valaki a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szóval én, aki minden nap főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek segítség nélkül, én 1 sz.r anya vagyok, mert nem fogytam le szülés után azonnal. De aki a gyerekre szinte rá se néz, folyton a nagyihoz passzolja a gyereket, semmit nem csinál otthon, viszont lefogyott, ő a tökéletes anyuka, mert ő ad a külsejére gyerek mellett is.
2020. nov. 11. 13:04
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Ne nézz annyi bulvàr szemetet.
2020. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy érzem, hogy te végletekben gondolkodsz, én pl, a szülés előtti alakomnál is jobban nézek ki. 6 hetes volt a gyerek mikor visszaálltam a heti 5 edzésre, a maradék 2 nap futottam, ahogy szülés előtt. Attól még hogy napi 1 órát amíg edzettem a férjemmel volt a gyerek nem gondolom, hogy szaranya lennék, ahogy attól sem, hogy ezen felül 3 hetente 1x körmös és kozmetikus is belefér, ahova van, hogy jön velem a gyerek is. Ettől még kaja kész, lakás tiszta. Főzni több napra szoktam, a lakást sem kell mindennap kinyalni. Messze nem vagyok tökéletes, de attól még, hogy nem akartam magam elhagyni nem leszek rosszabb szülő mint te, igaz jobb se, az egész nem ezen múlik.
2020. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%
Kinél van ez mostanában? Ha nálatok így van, akkor rossz pasinak szültél kedvesem 🤷🏻‍♀️
2020. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Főzök, mosok, takarítok, nevelem a gyerekeket, de ha akarnak, lepasszolódhatnak anyósomnak, és még vékony is vagyok aránylag. Mi vagyok én akkor? Wonder Woman? :D

Ne általánosíts. :)

2020. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy szar anya attól, hogy nem fogytál le, de szuper anya se leszel attól, hogy tudsz főzni.

Régen a nőnek más dolga se volt, minta háztartás meg a gyerek, a férjenek jutott a munka és a pénzkeresés. A külső mindig is fontos volt, csak nem mindenkinek. Sokakat marhára nem érdekelt, hogy néznek ki és így az se, ha apuka félrement, amíg haza hordta a pénzt.

Ma az átlag nő nem megcsalt cseléd akar lenni, hanem partner, így próbál adni magára. Ez nem kifejezetten a fogyást jelenti, hanem azt, hogy nem macinaci-büfispóló-zsíroshaj trióban nyomja, hanem ápolt és tiszta.

A főzés meg... Bakker nem mindenki tud vagy szeret. Anyósom se nem szeret, se nem tud, ettől még jó anyja volt a 2 fiának gyerekkorukban is. Én tudok és szeretek főzni, de talán nem vagyok elég jó anyja a gyerekemnek

2020. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem a Disney világa. Hogy aki szép, jó alakú és ad magára az azonnal nem neveli szeretetben a gyereket, hanem leszarja. Ha egy kisbabás anyuka csinos és vékony akkor nyilván kosz van otthon meg rendelt kaja, gyerek meg a nagyszülőknél.

Én nem vagyok egyedülálló anya, mint a 2-esnél nálam is a párom van a gyerekkel amíg edzek, de a fitness teremben vannak olyan idősebb (ovis) gyerekek akik addig ott rajzolnak, mesét néznek labdáznak amíg nekünk edzés tartanak.

Én pont úgy érzem, hogy itt te vagy aki lenézi azt, akinek megy a jó alak, a fogyás is és még a gyereket is neveli.

2020. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
61%

Négy gyerekem van, minden nap fözök - mert kifejezetten szeretem -, "ennek ellenére" kifejezetten vékony vagyok (160 cm 45 kg), "lányos" alakkal, rendszeresen sportolok is, ezért általában jó 10-15 évvel néznek fiatalabbnak a koromnál, emellett a nagymamák 500 km-re élnek, úyghogy nem passzolom le öket senkinek.

A kérdésed alapján én nem létezem!

Mellesleg az, hogy valaki (akármilyen jól) föz, nem ok arra, hogy elhízott nö legyen, attól, hogy fözöl, még nem kell zabálni, meg szabad mozogni is!

2020. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%
Azért azt ne felejtsd el, hogy a párod nőt akar, nem anyát
2020. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%

"minden nap főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek segítség nélkül, én 1 sz.r anya vagyok," - nem szaranya vagy, hanem egy cseléd, már bocsánat. Nekem úgy tűnik, te inkább irigykedsz azokra, akiken nem csüng a gyerek egész nap és mást is tudnak csinálni a házimunkán kívül.

Neked kell változtatnod és meghúznod a határaidat, nem mások életét és döntését pellengérre állítani.

2020. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
8%
A "fejlett" országokban az ipar az emberi lustaságra alapozva szinte mindent hajlamos konyhakészre elkészített állapotban forgalmazni. Az ember pedig a csábításnak nemigen tud ellenállni és így legalább jut idő facebookozni meg plázázni. Kevés anya hajlandó vállalni a lányával való összeütközést, ha rá akarja venni háztartási munka megtanulására.
2020. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!