Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig leszólja azt, hogy én egyetemre járok és nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Régen a mostohatesómmal nagyon jóban voltunk, egyidősek is vagyunk (ő egy évvel idősebb). Aztán más irányban tanultunk tovább.

Én olyan szakot választottam, amivel elhelyezkedni diploma után lehet leginkább. Lehet egyetem alatt is gyakornoknak menni, de az inkább heti 45-50 óra ingyenmunka, meg postára rohangálás, mint tanulás, érdemi munka. És szerencsés helyzetben vagyok, mert a szüleim megengedhetik azt, hogy támogatnak, így nem vagyok rászorulva a diákmunkára. Ráadásul a választott szakom is elég húzós, nem elég nekiülni vizsgaidőszakban a tanulásnak.


A mostohatesóm egy olyan szakmát választott, ahol konkrétan kell is munkát vállalni, hogy később legyen helye. Viszont cserébe az egyeteme olyan, hogy aki bekerül, az elvégzi. Tanul ott más ismerősöm is, és mondja, hogy az egy kisebb közösség, a tanárokkal jóban vannak és tényleg nagyon a 0 alatt kell teljesíteni egy vizsgán, hogy valaki megbukjon. Meg hogy oda sokan már akkora tudással érkeznek, hogy sok újat nem tanulnak és csak a papír miatt mennek.

Ezzel szemben én mindig kapom az ívet, ha találkozunk/beszélünk, hogy ő mennyire elfoglalt, semmire nincs ideje. Meg a lesajnáló "hát tudod, valaki dolgozik is" szöveget. Sok ilyen megjegyzése volt már, legutóbb tegnap, mikor kérdeztem, hogy hétvégén jön-e a családi szülinapozásra. Mondta, hogy nem, mert dolgoznia kell, meg beadandót ír. Én nem erőltettem, annyit válaszoltam üzenetben, hogy "ó, de kár :(". Válasz: tudod valaki csinál is valamit. Szóval mindenre támadt, pedig semmi olyat nem mondtam neki, amire így kellett volna reagálni.

Vagy legutóbb kiraktam egy képet 24 órára Instagramra, hogy filmezek. Reakció: "te hogy nem halsz bele abba, hogy egész életedben semmit nem csinálsz?". A kép sztorija meg annyi, hogy előtte 2 napig még a vizet is kihánytam és annyira gyenge voltam, hogy lábra állni alig tudtam... De nyilván ezt nem írom oda a képhez, így csak lett egy jól sikerült, reggeli napsütéses, filmezős képem. Fura, a 3 ezer ember közül, aki látta, senki más nem kötött így belém.


És én is rengeteget tanulok, megyek egész nap, de nem érzem, hogy ezzel dicsekednem kéne, vagy belekötni azokba, akiknek több a szabadideje. Mert van olyan barátnőm, akinek egy félévben 3 db vizsgája volt és letudta őket már decemberben. Én hiába ültem még ott UV héten is, attól függetlenül neki nagyon örültem és eszembe sem jutott, hogy piszkáljam azért, mert könnyebb szakon van, vagy mert januárban és februárban pihent és utazott.


2020. nov. 17. 10:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell vele foglalkozni, simán csak irigy. És undok is.
2020. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%

Vihar a biliben... ezt a problémát elsősorban magadban kell rendezned, mert ha te kellően bízol magadban, akkor senki nem tud megingatni téged. Illetve a bizonytalanságod másik tanújele, hogy a hányós betegség mellett is képes vagy egy látszatot posztolni az instagramra, ahol megint csak nem vállalod fel magad.

Szóval ez az egész rólad szól, nem a tesódról, dolgozz magadon.

2020. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
99%

Igazuk van az előttem szólókkal. Vedd be a lesz.rom tablettát!

Nem kell vele foglalkozni, ne gyártsd magadnak a rágódnivaló paranoiákat!

2020. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem a témához tartozik, de talán jobban bele lehet látni a dolgokba...konkrétan mit tanulsz te, és mit a mostohatesód ?
2020. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy együtt is éltetek gyerekkorban vagy sem ?


Mert ha nem akkor kb s.zard le mintha egy idegen lenne...ha tovább folytatja az ilyen beszólásokat akkor nyugodtan szúrj vissza, de ne családi rendezvényen!


Nekem a nagybátyám csinált így régebben.

2020. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%

Tenyleg tuskonak tűnik, de ha korabban joban voltatok valami oka csak van hogy ilyen. És neki csak a későbbi elhelyezkedés miatt kell dolgoznia, es ő is megtehetné hogy " csak" tanuljon, vagy őt nem támogatják?

Az hogy mások a minimumot teljesítik nem jelenti azt hogy ő is azt akarja, ha meg dolgozik sokszor a keveset is nehéz teljesiteni, mert nyilvan a munkaadodat pont nem izgatja hogy neked ZH vagy vizsga van.

De ettol függetlenül nem kéne veled így viselkednie. Valami nagyon frusztralja, tuti a szülőkkel van valami.

"sokan már akkora tudással érkeznek, hogy sok újat nem tanulnak és csak a papír miatt mennek." El nem tudom kepzelni milyen szak lehet , nalunk kb köszönőviszonyban sincs a kozepsulis anyaggal az egesz.

2020. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
érdekes, a szakok mindig titkos infók ilyen kérdésekben...
2020. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen lényegtelenek a szakok, mindentöl függetlenül a testvér kommentárja kifejezetten bunkó, írigy.
2020. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%
Nem testvére utolsó. Mostoha.
2020. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
8, tudod, miért nem mindegy a szak? Mert az ilyen kérdéseket kiírók zömének köze nincs a felsőoktatásról, és hamar kiderülne, hogy mese az egész..
2020. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!