Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig leszólja azt, hogy én egyetemre járok és nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Régen a mostohatesómmal nagyon jóban voltunk, egyidősek is vagyunk (ő egy évvel idősebb). Aztán más irányban tanultunk tovább.

Én olyan szakot választottam, amivel elhelyezkedni diploma után lehet leginkább. Lehet egyetem alatt is gyakornoknak menni, de az inkább heti 45-50 óra ingyenmunka, meg postára rohangálás, mint tanulás, érdemi munka. És szerencsés helyzetben vagyok, mert a szüleim megengedhetik azt, hogy támogatnak, így nem vagyok rászorulva a diákmunkára. Ráadásul a választott szakom is elég húzós, nem elég nekiülni vizsgaidőszakban a tanulásnak.


A mostohatesóm egy olyan szakmát választott, ahol konkrétan kell is munkát vállalni, hogy később legyen helye. Viszont cserébe az egyeteme olyan, hogy aki bekerül, az elvégzi. Tanul ott más ismerősöm is, és mondja, hogy az egy kisebb közösség, a tanárokkal jóban vannak és tényleg nagyon a 0 alatt kell teljesíteni egy vizsgán, hogy valaki megbukjon. Meg hogy oda sokan már akkora tudással érkeznek, hogy sok újat nem tanulnak és csak a papír miatt mennek.

Ezzel szemben én mindig kapom az ívet, ha találkozunk/beszélünk, hogy ő mennyire elfoglalt, semmire nincs ideje. Meg a lesajnáló "hát tudod, valaki dolgozik is" szöveget. Sok ilyen megjegyzése volt már, legutóbb tegnap, mikor kérdeztem, hogy hétvégén jön-e a családi szülinapozásra. Mondta, hogy nem, mert dolgoznia kell, meg beadandót ír. Én nem erőltettem, annyit válaszoltam üzenetben, hogy "ó, de kár :(". Válasz: tudod valaki csinál is valamit. Szóval mindenre támadt, pedig semmi olyat nem mondtam neki, amire így kellett volna reagálni.

Vagy legutóbb kiraktam egy képet 24 órára Instagramra, hogy filmezek. Reakció: "te hogy nem halsz bele abba, hogy egész életedben semmit nem csinálsz?". A kép sztorija meg annyi, hogy előtte 2 napig még a vizet is kihánytam és annyira gyenge voltam, hogy lábra állni alig tudtam... De nyilván ezt nem írom oda a képhez, így csak lett egy jól sikerült, reggeli napsütéses, filmezős képem. Fura, a 3 ezer ember közül, aki látta, senki más nem kötött így belém.


És én is rengeteget tanulok, megyek egész nap, de nem érzem, hogy ezzel dicsekednem kéne, vagy belekötni azokba, akiknek több a szabadideje. Mert van olyan barátnőm, akinek egy félévben 3 db vizsgája volt és letudta őket már decemberben. Én hiába ültem még ott UV héten is, attól függetlenül neki nagyon örültem és eszembe sem jutott, hogy piszkáljam azért, mert könnyebb szakon van, vagy mert januárban és februárban pihent és utazott.


2020. nov. 17. 10:30
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért írtam, hogy náluk sokan a papír miatt mennek csak egyetemre. Nem azért, hogy X kreditnyi tudást összeszedjenek szemeszterenként.
2020. nov. 17. 13:41
 22/31 anonim ***** válasza:
31%

egy olyan szakmát választott, ahol konkrétan kell is munkát vállalni, hogy később legyen helye


Ezt írtad, márpedig ez művészeti szakon nem így van. És lehet, hogy szerinted ott nem kell tanulni, de rohadt sok munka van benne.


A joggal meg kitörölheted, ha nem kezdesz el most kapcsolatokat építeni, mert annyian vagytok már.

2020. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Na, te a tökéletes példája vagy, hogy miért nem akartam leírni, hogy mit tanulok. :D (pedig te erősködtél nagyon, hogy igenis írjam le)
2020. nov. 17. 14:43
 24/31 anonim ***** válasza:
32%
én aztán nem erősködtem...
2020. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Rendben, szia!
2020. nov. 17. 16:36
 26/31 anonim ***** válasza:
33%

Hű, neked fogalmad nincs a művészeti szakokról. Jó eséllyel sokkal több időt kell ráfordítani, mint neked a jogra. Gőzös nincs, mennyi meló van egy képző- vagy iparművészeti, vagy akár zeneművészeti szakban, a tánctól nem is beszélve.

Ilyent csak az ír le, aki teljesen sötét a témában

2020. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
97%
26# de nem a kérdező cseszteti a testvérét hanem fordítva, az szólogat be.
2020. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes, a szakok mindig titkos infók ilyen kérdésekben..."


Ha meg oda írná milyen szak, akkor az lenne a baj :D

2020. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Igen, leírtam. Most meg ez a baj... :D Meg hogy hazudok és fogalmam sincs a szakról, ahol ő tanul.


Nem, tényleg nincs. De nem is érdekel igazából, hogy ő mit csinál az életével és azt hogyan csinálja. Mikor panaszkodtam egy ismerősömnek erről a helyzetről (aki ott tanul szintén), ő mondta, hogy oda bekerülni nehéz, ez tény, de aki bent van, az bent van. Nyilván kell teljesíteni, és aki azt a szakmát választja, az szenvedélyesen csinálja is. Ezért mondta, hogy ott sok extra tanulás nem kell, mert rengetegen úgy mennek oda, hogy már van a hátuk mögött X évnyi gyakorlás.

Nem kell rögtön támadni és nekem esni! Mikor olyanokat mond a mostohatesóm, hogy ő nem érti, én mit szenvedek UV hétig, mikor ő a legnehezebb vizsgájára is 4 napot tanult összvissz, az azért kicsit érdekes. Nem nézem le egyáltalán, mert tényleg nem izgat. Nekem az esik rosszul, hogy ő mellette mindenkit lenéz, főleg engem.

2020. nov. 17. 19:09
 30/31 A kérdező kommentje:
Hogy beszélsz te másokkal, már ne is haragudj?
2020. nov. 17. 19:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!