Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orvos rokon kiakadása, megsért...

Orvos rokon kiakadása, megsértődése normális? Tényleg paraszt dolog volt tőlem?

Figyelt kérdés

Nagynéném férjének az anyukája, ő a házi orvosunk is. Nem csak szakmai a kapcsolatunk, néha felhív, nyáron rengetegszer volt, hogy hozott gyümölcsöket (több kertje van a környéken), beugrott stb. Én is van, hogy sütök valamit, viszek neki belőle, beszélgetünk. Távoli rokon, de mégis jóban vagyunk.


Volt/van egy eü. problémám, amivel felkerestem a nőgyógyászomat, ő kiírt több vizsgálatot, laborokat. Mondta, ha megvannak az eredmények, hívjam és megbeszéljük, hogyan tovább. Tegnap hívtam, hogy megvan kettő és folyamatban van az utolsó, mikor mehetnék, leghamarabbi időpont: dec. közepe. Addig úgy éreztem, hogy megzavarodok, főleg hogy ezzel a problémával kapcsolatban nagyon csúnya dolgokat is olvastam a neten, szaklapokat is bújtam már.


Kérdeztem tőle (a rokonomtól), hogy bemehetnék-e hozzá a rendelőjébe, mondta, hogy ne menjek oda, menjek le majd hozzá ma délután. Elmondtam, hogy mi a gond és hogy itt vannak a leletek kinyomtatva, rájuk nézne-e. Hogy legalább kicsit megnyugodjak.

Erre kiakadt, hogy én miért nem rá hallgatok, ő megmondta, hogy nekem életmódváltás kell, stresszmentes élet és hogyha én drága magánorvosokra akarom szórni a pénzem, az az én dolgom, de ő itt befejezte velem, nem érdekli. Ha megfáztam és nem megy le a lázam, majd akkor keressem. Ő másban nem hajlandó segíteni. Meg utána írt egy hosszú sms-t, hogy mennyire csalódott bennem, amiért másik orvoshoz mentem és hogy ennyibe nézem őt és a munkáját. Nem erről van szó, mert jó orvosnak tartom és tisztelem, de amikor a ciklusom közepén 2-3 naponta úgy elkezdek vérezni, hogy 10 perc alatt tele lesz egy maxi betét és gyenge vagyok, oda kevés az életmódváltás.


Férjem szerint hagyjam és sz__rjam le, ezen ne idegeljem magam és akkor mostantól nem kell barátkozni, nincs közös kirándulás, kávézgatás. De nem tudom, szerintetek elrontottam? Eddig ilyen problémám soha nem volt sehol, pedig ha mentem kivizsgálásra, mert pl. fájt a fejem sokat és mentem több osztályra/orvoshoz emiatt, akkor simán alkalmazkodtak egymáshoz, meg mondták is, hogy próbálnak rugalmasak lenni az időpontokkal és menjek akkor, ha végzek az egyik helyen stb. Tényleg nem értem... Ő úgysem tudott volna pl. megvizsgálni, hüvelyi uh-t csinálni stb.

Így is kivagyok emiatt. Félek, hogy esetleg valami komolyabb dolog van a háttérben.

Mi mindig segítettünk neki eddig. Nincsenek ezek így számon tartva, ne gondoljátok. Csak annyira rosszul esett, hogy neki fél pillanat lett volna ezekre rápillantani és segíteni.


Annyit válaszoltam az SMS-re, hogy sajnálom és nem akartam megbántani. Szerintetek holnap felhívjam? Vagy ezek után ne keressem?



2020. nov. 17. 21:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy kis segítség legközelebbre: a labor leleten rajta van, mi mit jelent, úgy értem, például a vérképen csillagozva van, vagy plusz, mínusz, ami nem jó. De amikor én nőgyógyásznál voltam és kijött a lelet és 2 hét múlva volt időpontom, megkerestem a neten, mi az a HPV 16, ASCUS, én nem akartam megbolondulni. Minden fent van ma már a neten, nem kell ahhoz orvos..
2020. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem PCOS-ed van.
2020. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Igen, a sima laborral én is elboldogultam már éjszaka, de pl. a terheléses vizsgálatom laborjára nincs írva semmi kézzel fogható, csak 4 sornyi szám.
2020. nov. 18. 09:09
 24/32 anonim ***** válasza:
64%
Ha cukorterheléses vizsgálatod volt, szívesen ránézek, érintett vagyok évek óta és sajnos elég jártas vagyok a témában. :)
2020. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%

Arra kérlek nehogy már te èrezd magad rosszul egy ennyire bunkó ember miatt! Sőt, sajnálnod, bocsánatot sem kell kèrned mert csak tovább nyomod az egóját, holott egyáltalán nem neki van igaza!

Semmi köze hozzá, hogy te milyen szakorvoshoz jársz mèg komoly problèmákkal! Ez olyan, mintha nem mehetnèl el majd műtétre mert hát ő egy háziorvos, hogy képzeled, h más orvoshoz mersz menni?!

Kész röhej az ilyen ember. Én tuti átiratkoznèk más orvoshoz, az ilyen negatív személyek nélkül könnyebb az elet.

2020. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%
Válts háziorvost! A rokoni és az orvosi kapcsolatot nagyon nem jó egybemosni! Valószínűleg egy idősebb nőről lehet szó, lehet, hogy sok újdonsággal kapcsolatban már nincs is képben. Lehet, hogy a rokoni kapcsolat is rendbe jönne, ha nem ő lenne a háziorvosotok.
2020. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Nem járunk a nyakára minden orrfolyással, megfázással. Utoljára 2 éve voltam nála antibiotikumért. Párom meg szerintem még soha.


Azóta már ma ránézett két orvos ismerős a papírjaimra, IR-t mondtak így az eredmények alapján, de biztosat az orvosom fog majd mondani. Azonnal segítettek, pedig velük nem járunk össze, nem szoktunk beszélni sűrűn. Ezért esett rosszul ez igazából, mert ő bármit kér tőlünk, segítünk. Ha éppen fát kell vágni, pakolni, akkor mennek apukámék, ha panaszkodik, hogy házi kosztot enne, anyukám főzi neki, amit kér. Legutóbb egész nap a kocsiban ültem miatta és vezettem, mert az ország másik végében volt dolga, de az autója szervizben volt és megkért, vigyem már el. Egy szóra segítettem neki.

Egyedül él, a gyerekeivel sem nagyon tartja a kapcsolatot, ezért ha unatkozik, minket keres meg.


Azért fordultam hozzá, mert hetente minimum beszélünk, van, hogy többször is. Bíztam benne nagyon, nem egy huszadrangú ismerősnek akartam ecsetelni ezeket a dolgaimat... De mégis többet segítettek azok, akikkel nincs szoros kapcsolatom és ez esik rosszul. Hogy tudta, mennyire félek, tényleg 10 percébe nem telt volna az egész, de ő inkább vérig sértődött.

2020. nov. 18. 13:41
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy rosszul esik, de gondolj arra hogy saját magával szúrt ki, nem veled. Ő kérte állandóan hogy ugráljatok neki, majd most nem lesz kit ugráltatnia 🤷‍♀️

Mert nagyon remélem hogy ezek után bármit is kér, nem fogjátok engedni csicskáztatni magatokat.

2020. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Női infertilitás=azt jelenti meddőség,ált.hormonzavar miatt. Kezelhető,ne ijedj meg, a hormonszintet kell beállítani.
2020. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Nem, persze, hogy nem. Meséltem apukámnak is (anyukám magas vérnyomásos, nem akartam ezzel idegesíteni, mert akkor biztos nem alszik ma). Ő is kiakadt, de mondta, hogy legalább ez kiderült és mi is tudjuk, hogyan álljunk hozzá ezek után.


Igen, mondta mind a két orvos, akikkel beszéltem, hogy nem kell megijedni rögtön, ez nem jelenti azt, hogy meddő vagyok, csak valamit "muszáj" írni a beutalóra. Ezt sem tudtam, nyilván amikor láttam, rögtön a legrosszabbra gondoltam...

2020. nov. 18. 14:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!