Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Orvos rokon kiakadása, megsért...

Orvos rokon kiakadása, megsértődése normális? Tényleg paraszt dolog volt tőlem?

Figyelt kérdés

Nagynéném férjének az anyukája, ő a házi orvosunk is. Nem csak szakmai a kapcsolatunk, néha felhív, nyáron rengetegszer volt, hogy hozott gyümölcsöket (több kertje van a környéken), beugrott stb. Én is van, hogy sütök valamit, viszek neki belőle, beszélgetünk. Távoli rokon, de mégis jóban vagyunk.


Volt/van egy eü. problémám, amivel felkerestem a nőgyógyászomat, ő kiírt több vizsgálatot, laborokat. Mondta, ha megvannak az eredmények, hívjam és megbeszéljük, hogyan tovább. Tegnap hívtam, hogy megvan kettő és folyamatban van az utolsó, mikor mehetnék, leghamarabbi időpont: dec. közepe. Addig úgy éreztem, hogy megzavarodok, főleg hogy ezzel a problémával kapcsolatban nagyon csúnya dolgokat is olvastam a neten, szaklapokat is bújtam már.


Kérdeztem tőle (a rokonomtól), hogy bemehetnék-e hozzá a rendelőjébe, mondta, hogy ne menjek oda, menjek le majd hozzá ma délután. Elmondtam, hogy mi a gond és hogy itt vannak a leletek kinyomtatva, rájuk nézne-e. Hogy legalább kicsit megnyugodjak.

Erre kiakadt, hogy én miért nem rá hallgatok, ő megmondta, hogy nekem életmódváltás kell, stresszmentes élet és hogyha én drága magánorvosokra akarom szórni a pénzem, az az én dolgom, de ő itt befejezte velem, nem érdekli. Ha megfáztam és nem megy le a lázam, majd akkor keressem. Ő másban nem hajlandó segíteni. Meg utána írt egy hosszú sms-t, hogy mennyire csalódott bennem, amiért másik orvoshoz mentem és hogy ennyibe nézem őt és a munkáját. Nem erről van szó, mert jó orvosnak tartom és tisztelem, de amikor a ciklusom közepén 2-3 naponta úgy elkezdek vérezni, hogy 10 perc alatt tele lesz egy maxi betét és gyenge vagyok, oda kevés az életmódváltás.


Férjem szerint hagyjam és sz__rjam le, ezen ne idegeljem magam és akkor mostantól nem kell barátkozni, nincs közös kirándulás, kávézgatás. De nem tudom, szerintetek elrontottam? Eddig ilyen problémám soha nem volt sehol, pedig ha mentem kivizsgálásra, mert pl. fájt a fejem sokat és mentem több osztályra/orvoshoz emiatt, akkor simán alkalmazkodtak egymáshoz, meg mondták is, hogy próbálnak rugalmasak lenni az időpontokkal és menjek akkor, ha végzek az egyik helyen stb. Tényleg nem értem... Ő úgysem tudott volna pl. megvizsgálni, hüvelyi uh-t csinálni stb.

Így is kivagyok emiatt. Félek, hogy esetleg valami komolyabb dolog van a háttérben.

Mi mindig segítettünk neki eddig. Nincsenek ezek így számon tartva, ne gondoljátok. Csak annyira rosszul esett, hogy neki fél pillanat lett volna ezekre rápillantani és segíteni.


Annyit válaszoltam az SMS-re, hogy sajnálom és nem akartam megbántani. Szerintetek holnap felhívjam? Vagy ezek után ne keressem?



2020. nov. 17. 21:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha megerősítik a diagnózist és tényleg IR-ed van, javaslom, hogy lépj be a specifikus Facebook csoportokba, nagyon hasznosak. Egyébként ott rendszeresen visszatérő téma, hogy IR-esek és már IGT-seket is elküld a házirovos, hogy nincs semmi baja, miközben ordít a leletén, hogy mekkora baj van.

Egyszerűen nem kompetensek ebben a témában, nem is néznek utána, és annyi sincs bennük, hogy beismerjék, ők ehhez nem értenek és a legalább a biztonság kedvéért beutaljanak szakorvoshoz. Bocs, de a rokonod tökéletesen reprezentálja ezt a színtiszta egó háziorvost.

2020. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
ezert nem szaba rokonnal kezeltetni magad, mert nem tudnak elvonatkoztanti, nyilvan a sima pacienseivel nem engedett volna meg ilyen hangnemet
2020. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!