Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy mi a baj? Vagy mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Nevelőapám 3 éve jött össze anyukámmal és azóta borzalmas az életem. Velem már az eleje óta állandóan veszekszik, belém köt. Ha valami nincs a helyén üvöltözik és odébb dobja, azt mondja erre sem vagyunk képesek. Felmosunk, majd besétál sáros cipővel és közli, majd felmosom újra. Ha tévézni merünk abba is beleköt, hogy mi egész nap csak fekszünk és semmit sem csinálunk. Ordibál, csapkod mindenért és semmi sem felel meg számára. 18névesen nem járok el itthonról sehova, takatítok, főzök, segítek anyjkámnak a 2 éves kistesóm gondozásában, mégis minden héten meghallom hogy kidob a házból. Mióta úhra online oktatás van minden nap elmondja, hogy egész nap csak vagyok, fekszem és semmit sem cdinálok, holott az óráimon veszek részt. Leszól mindent, amit teszek, semmiért sem szólhatok. Multkor megfenyegetett, hogy fogok én még sírni. Minden héten sírok miatta, sokszor ideges vagyok. És mindig úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Múlt héten is berúgva jött haza, anyukám nagyon ideges lett rá de másnap mintha mi sem történt volna. Van olyan, hogy idegesen már tényleg szemtelenül szólok vissza, de ezt hozza ki. Nagyon kikészültem, és már anyukám sem bírja de nem tud lépni, mert az ő pénzéből nem tudnánk megélni, a mamáékhoz meg nem tudunk menni. Ha én is elmegyek dolgozni suli mellett akkor sem elég, mert a kistesóm tartós beteg.

Mit tehetnék?



2020. nov. 20. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Költözz el!
2020. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Anyád hazudik. Mi az, hogy nem tudnátok nevelőapád jövedelme nélkül megélni? És amíg ő nem volt, addig hogyan éltetek meg? Egy részegeskedő ember biztos sokat tesz hozzá a családi költségvetéshez.

Nem a nevelőapád pénze nélkül nem tud ő élni, hanem egy bizonyos testrésze nélkül, ha érted, mire gondolok.

Te semmi egyebet nem tudsz tenni, mint magadat menteni. Amint tudsz, lépj le legalább más városban levő egyetemre, aztán a lehető legritkábban járj haza. Ha dolgozni kezdesz, inkább költözz külön, amint megteheted. Nem a te felelősséged a tartósan beteg kistestvéred eltartása, a felnőtteké meg pláne nem. Egyébként, ha jól értem ez a kisgyerek már nevelőapádtól van. Anyukád gyeden/gyesen van? Ha igen, 2 éves gyerek mellől visszamehetne dolgozni, máris el tudná tartani a családját a bunkó párja nélkül.

Hidd el, senki se fog éhen halni, ha te nem szponzorálod őket, akkor sem. A saját sorsodat rendezd és fordíts hátat böszme családodnak!

2020. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Savlekotő ***** válasza:
79%
Fogod magad és lelépsz albérletbe, anyukád meg egye meg amit főzött hogy pénzért leállt egy alkoholista bunkóval.. :( A saját életed ne szard el..
2020. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Édesapád nem tud segíteni?
2020. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Nevelőapád nem köteles eltartani, édesapád vagy az ő családja viszont igen.

Menj el a gyámügyre és kérd, valaki más legyen a gyámod anyukád helyett.

2020. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos, csak az van, hogy valahogy ott hagyod őket.
2020. nov. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Anyáddal beszéld meg, O hozta össze ezt a helyzetet.


Ha őt nem érdekli ez (feltehetőleg nem így van) akkor költözz el , dolgozz és majd lesz valami.

2020. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Apád? Vagy nagymamához te egyedül nem tudsz menni? Ha 18 vagy, akkor Senkitől nem kell engedélyt kérni.
2020. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ne engedd h megtorjon! aztán meg nagy mellénnyel dicsekedjen hogy mindezt tőle tanultátok! Nem lesz ez így mindig! ne legyél a cselédje, mert akkor annak néz!
2020. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nekem a szülőapám egy ilyen degenerált állat. Amiket leírtál, azok mind ismerős dolgok, engem ráadásul néha meg is vert! Remélem, veled ilyen nem történt, és nem is fog, de ha igen, mindenképp csinálj látleletet! Sajnos én hülye voltam, és nem csináltattam.

Sokáig azt gondoltam, hogy nem fogok soha kiszabadulni ebből a helyzetből. Örökös hullámvölgyekben éltem, volt amikor magamat hibáztattam, hogy én vagyok rossz, máskor teljesen jól láttam a helyzetet, hogy nem velem van a baj, hanem a családommal.

Még anyu is hasonlóan állt hozzá a dolgokhoz, egy nagyobb veszekedés alkalmával azt mondta, hogy apám félretett pénzéből szökjünk ki külföldre, másnap meg szokásosan főzött neki reggel kávét, és az ágyba vitte neki, úgy csinált mintha semmi se történt volna.

Egyszer megpróbáltam elköltözni, de hülye voltam, és megmondtam neki! A családom (nővérem, anyám) nyomására, mert folyton azt hallgattam, hogy mégis csak az apám, mondjam meg neki. Ebből az lett, hogy odament az albérlethez cirkuszolni, így nem adták ki nekem, engem otthon pedig majdnem megfojtott. Akkor valami megtört bennem, nem akartam tovább élni, meg akartam halni. Úgy éreztem nincs tovább, igazam lett, tényleg nem lehet elköltözni! Vidéken laktam, nem nagyon volt lehetőségem más albérletre. Ráadásul azt a lakást fel kellett újítani, ezért sokkal olcsóbb volt (elengedték a kauciót), a pénzt nem kaptam vissza, így pénzem se igazán maradt. A történet egy fontos eleme, hogy akkoriban apám cégében is dolgoztam, onnan is kirúgott, amiért "hátba akartam szúrni" az elköltözéssel... :) hozzáteszem, én is majdnem mindennap meghallgattam, hogy takarodjak el, meg hogy úgyis ki fog baszni a házából. Én is inkább otthon ültem, nem nagyon mentem/mehettem sehová... meg rengeteget takarítottam. Persze ő semmit nem csinált. Az a sáros cipős is nagyon ismerős.

Ezután egyébként sokáig nem beszéltem vele, ha igen, akkor is veszekedtünk. Megpróbáltam munkát szerezni a fővárosban (az agglomerációban éltem), de sokáig (9 hónapig) nem találtam semmit. Nem hívtak vissza, vagy ha igen, elutasítottak. Ez még inkább a padlóra küldött... nagyon rossz időszak volt. Végül beadtam a jelentkezésem egy gyorsétterembe, ráadásul műszakvezetőnek jelentkeztem, és felvettek! Bár már soha többé nem mennék gyorsétterembe dolgozni, mégis csak volt munkám, és elkezdtem gyűjtögetni. Otthon laktam, így nem kellett költeni csak max. benzinre és kajára (nem ehettem otthon, még azt is megtiltotta, hogy használjam a hűtőt!) Kereken egy évre rá volt annyi pénzem, hogy ki tudtam magamnak venni egy albérletet a fővárosban. Mindent elintéztem a tudta nélkül, megírtuk a tulajdonossal a szerződést, aztán előtte egy nappal közöltem vele, hogy akkor én holnap elköltözök. Ennek az előzménye az, hogy előtte 3 héttel ismét majdnem megfojtott, mert nem mostam fel a padlót (előtte értem haza este 10kor, úgy hogy egésznap dolgoztam és nem értette meg). Lassan egy éve elköltöztem otthonról, és mindennap egy áldás. Elmúlt a depresszióm, a negatív gondolatok, sosem voltam még ennyire boldog. Apámmal természetesen nem beszélek, azt se tudja hol lakok. Én ezzel 23 éves koromig vártam. Azt javaslom, ha vége a sulinak, cselekedj te is hasonlóan, ne hagyd hogy tönkretegye egy ilyen állat az életed!!

2020. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!