Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jaj annak, aki bántja a...

Jaj annak, aki bántja a szerettedet?

Figyelt kérdés
Megtorolnád, ha kiderülne, hogy valaki bántotta az egyik hozzád közelálló személyt? Amennyiben igen, milyen módon?

2020. nov. 26. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ... Erre nincs egyen válasz.
2020. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Erre konkrétumoknélkül nem lehet válaszolni. De amúgy bízom benne, hogy a szeretteim sem életképtelenek, és megoldják a saját dolgaikat.
2020. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ mivel mit értesz a bántás alatt.. Ha tegyük fel valaki beszól az öcsémnek akkor én is visszaszólok hiába nagyobb darab nálam az öcsém és meg is tudja védeni magát. Az a probléma hogy nekem van egy ilyen anyatigris természetem, szóval én tényleg kivédek mindenkit,még egy ismeretlent is a villamoson ha meglátom hogy tegyük fel zaklatják.

Ha valami erősebb lenne mint szóbeli bántalmazás, tegyük fel fizikai, akkor inkább a törvényre bíznám de mindent megtennék hogy tényleg "megbűnhődjön" érte.

2020. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Jaj bizony. A szeretteimet sosem hagynám!
2020. nov. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Aki a mondjuk a kisfiamat bántaná. Lelkifurdalás nélkül- "nagyon bántanám"!
2020. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Szóval kedves 5-ös lelkiismeret furdalás nélkül, nagyon bántaná a 3 éves Zsoltikát, aki a homokozóban véletlenül fejbe csapta a kisfiát, értem.


A szeretteim nem életképtelenek, meg tudják védeni magukat és/vagy fel tudnak lépni azok ellen, akik esetleg ártani akarnának nekik. Én a törvényes eszközök híve vagyok, nem hagyom magam lerázni, ha első körben nem akar tenni a hatóság. Jogismerettel és kitartással sokkal többre megyek, mintha odamennék nyakon csapni valakit. Az sose vezet jóra.

Néhány éve például apámat nagyon megharapta a szomszéd kutyája, akik kiszökött a kapujukon. A szomszéd nem is akart hallani a dologról, feljelentés történt, majd bírósági tárgyalás. Az első bírót megkente az amúgy brutál gazdag szomszéd (egyértelmű volt, hogy az a bíró vagy elfogult vagy teljesen hülye), de a másodfokkal már nem tudott mit kezdeni.

Apám szemmel is jól látható összegű kártérítést kapott a roncsolt keze miatt. Jobban járt volna apám, ha ehelyett inkább megcsapkodom a szomszédot és most én állnék bíróság előtt?

2020. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
"Felnőtben" gondolkozom, de mintha nem tudnád te nagyon ...
2020. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ez nem kerdes. A rangidos mindig eltangalta azt, aki a kisebbet bantotta.
2020. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kit bántott és hogyan. Ha anyámat, akkor ugrok, de pl a bátyám mivel idősebb nálam, őt nem tudom mitől megvédeni mert akivel ő nem tud mit kezdeni azzal én se tudok. Apámmal ugyanez. Igazából a nálam gyengébb szeretteimet ha bántják, arra ugrok. Anyum, kutyám.
2020. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy hogy bántotta, jogosan, jogtalanul, milyen mértékben... ha pl. vki 1x lehülyézte az egyik szerettemet... ilyen miatt nem mennék le kutyába. Ha jogosan bántották, akkor nem csinálok semmit, mert az igazságosságban hiszek (pl. ha testvérem elszedi egy barátja nőjét, és aztán elmondják mindenféle megbízhatatlan g..inek, jogosnak tartanám). Ha durván bántották... nem feltétlen megtorlásnak mondanám, de igyekeznék rákényszeríteni a felelősségvállalást... pl. ha kiskorú gyerekemet folyamatosan bántják a suliban jogtalanul, akkor addig mennék az ofőhöz meg az igazgatóhoz, amíg nem büntetik meg a kis genyót.
2020. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!