Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A helyemben itthon maradnátok...

DDorkaa kérdése:

A helyemben itthon maradnátok a családi házban vagy bátrak lennétek és elköltöznétek a távoli nagyszülők házába? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok, sajnos a gyermek apukájával nem jó a kapcsolatunk.

Szüleim elváltak, anyukámmal élek a családi házban. Sok a veszekedés köztünk, 30 éves vagyok, de mindig irányítani akar, mindenbe beleszól és előre félek, hogy hogy fog alakulni a kapcsolatunk, ha a baba megszületik. Előre kijelentette, hogy őt nem érdekli a nevelés, majd ő elrontja, mert ez a nagyszülő dolga...

Most lett egy olyan lehetőség, hogy beköltözhetnék távoli nagyszüleim házába.

Ez a ház a mi lakóhelyünktől messze egy kis faluban van.

Nem tudom, mi lenne a helyes döntés.

Ha elköltözöm, akkor igaz, hogy a magam ura leszek és végre önálló, azonban nem ismerek ott senkit, senki segítségére nem számíthatok. És félek, hogy a döntésem miatt még rosszabb lesz az anyukámmal a kapcsolatom.

Ha viszont maradok, akkor folytatódnak a mindennapos veszekedések, kritizálás, amit egyre nehezebben viselek sajnos.

De a baba ellátásában az első időkben biztos nagy segítség lenne.


Hogy döntenétek? Maradnátok a biztonságot nyújtó megszokott "rosszban" vagy bátrak lennétek és belevágnátok az ismeretlenbe egy újszülöttel?


Köszönöm a válaszokat 😊 Mindenkinek előre is áldott ünnepeket kívánok!



2020. nov. 27. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Fuuuu nem tudom mit csinálnék, ez nagyon nehéz. Egyedül az ismeretlenben egy újszülöttel, semmi segítséggel meg fogsz bolondulni. Lehet először megpróbálnám otthon és ha nagyon nem bírnám, akkor költöznék. Az apjára nem számíthatsz egyáltalán? Valami segítségre mindenképp szükséged lenne...
2020. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Önállóság! Ott is lesz védőnő, aki abban segít, amiben kell, nem irányít, nem beleszól.
2020. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
El tudnád tartani magad és a kicsit egyedül távol anyukádtól?
2020. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

1. Lesz ott munkád, ahova költöznél?

2. Van-e autód? Egy kis falunál nem hátrány.

3. Milyen a ház? Élhető vagy penészes, régiek a nyílászárók...

4. Apukával mennyire vagy rosszban?


Csak akkor költöznék el, ha nincs más kiút és a munka is kötne. A faluban biztos lesz 1-2 szomszéd, akivel össze lehet barátkozni és rájuk bízni a picit. Vagy fél évesen beadni bölcsibe.

2020. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Minél előbb költözöl, annál hamarabb megismered az ottaniakat.
2020. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azt is vedd figyelembe, hogy a picinek sem jó, ha olyan környezetben nő fel, ahol mindennapi a civakodás, a veszekedés és mindenki stresszes
2020. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Menj. Én egyéb okok miatt voltam olyan hülye, hogy az elején anyámhoz költöztem. Borzasztó volt. A legrosszabb az egészben az volt, hogy belém beszélte, hogy nélküle nem boldogulnék én meg elhittem. Váratlan esemény miatt el kellett utaznia két hétre. Boldogultam. Sőt, sokkal jobban boldogultam. Akkor kalap-kabát, hazaköltöztem a saját lakásomba és azóta is tökéletesen boldogulok. Igaz, hogy jó a segítség, de nem mindegy kitől és milyen áron. Ha már most ilyen kapcsolatotok ez nem fog javulni, sőt! Hidd el, van mikor még egyedül is könnyebb, mert nem stresszel, nehezíti a dolgod, nem fog keresztbe tenni annak, ha valamit valahogy akarsz csinálni stb. Egy faluban amúgy sokan hátrányként említik, de sokkal jobban figyelnek az emberek egymásra, könnyebb kapcsolatot is kialakítani velük. Lehet nincs annyi hely, ahova hurcolhatod a gyereket, de akkor se kell beszűkölnöd otthon, mert jobban megismerheted a körülötted élőket, ott még jobban az van, hogy köszönnek, beszélnek az emberek, nem az, hogy azt se tudják a szomszéd neve mi. Nekem pl. védőnővel van tapasztalatom városban és faluban, hát a faluban sokkal kevesebben jutnak egy védőnőre, olyan jól ránk tudta szánni az időt, ez nekem is jobb volt, meg a gyereknek is, akármi nyűgöm volt ráért beszélni róla, mindig ráért válaszolni, mindig azonnal tudta kik vagyunk, mindenre emlékezett stb. A neten meg bármit meg tudsz rendelni, ha ott nem lehet kapni. Még jobb is, mint kis gyerekkel mászkálni. Sokáig a gyereknek programnak is bőven elég, amit egy faluban és környékén lát.
2020. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
7-es vagyok, amúgy egyidősek vagyunk, vagy hát nekem két éves már a gyerek, 30 voltam mikor született és anyám is ilyen. Mindenbe beleszól, irányít, veszekedik, kritizál, még ő sértődik, ha nem azt csinálom, ami felé ő akar irányítani. A gyereknél is MINDENNEL ez volt, hogy ő jobban tudja, amit én akarok az baromság, hülyeség, na ne találjam már ki. Persze, ha ő olvasta véletlen ugyanazt, akkor az jó volt, kivéve, ha én mondtam. Ha erre rámutattam azért is még ő rikácsolt. Sajnos az ott töltött idő alatt ez csak erősödött, mert egészen beleélte magát abba a felállásba, hogy ő a főnök és mindent jobban tud, teljesen azt hitte, hogy majd gyerekként kezelhet és többször azért is szólnom kellett, hogy már elnézést, de a gyerek az én gyerekem, nem az övé és ne csináljon már úgy, mintha csak ő tudná mi az igénye a gyereknek, vagy csak ő akar neki jót. Ezen kívül a konfliktus volt abból is, ha nekem pofám volt pl. szoptatás közben elaludni, merthogy akkor lusta szar voltam, aki nem csinált semmit stb. Lehet, hogy egyedül nehezebb pl. megfőzni meg megcsinálni a gyerek mellett a dolgokat is, DE ezt előbb-utóbb úgy is ki kell alakítani, legalább ha nincs mindig ott valaki, akkor nem csúszol bele abba, hogy ráhagyatkozol egyedül meg nem tudnál mit csinálni hirtelen. Illetve a saját ritmusodba csinálod és nicns az, hogy valaki stresszel, kötekszik, hogy félbehagytad. Igen, lesz olyan, hogy félbe fogod hagyni, olyan is, hogy másnap folytatod csak, de szépen végigérsz majd mindenen, de közben nem lesz ott a hajcsár mögötted, hogy idegesítsen.
2020. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Én nem költöztem és kegyetlenül megbántam, hogy nem tettem.

De a helyedben MOST, a szülés előtt 4 hónappal, télen, biztos, hogy nem költöznék.

Amikor megszületik a baba jól fog jönni a segítség és egy újszülöttet nem kell még nevelni, tehát nagy "rongálást" nem tud elkövetni anyád.

Aztán majd meglátod, hogy hogyan alakulnak a dolgok és aszerint cselekedj!

Nyáron lehet a nagyszülők házát átnézni, rendbe rakni, kifestetni, fűtésszezonra felkészülni, berendezni, tájékozódni a munkalehetőségekről, bölcsődéről, óvodáról, menetrendről.

És mindezt úgy, hogy anyáddal ne mérgesítsd el a kapcsolatot, mert akármilyen nehéz természetű, egyedül ő marad a te hátországod!

Semmiben nem jó a meggondolatlan kapkodás, ez nem "Gyere cipó, hamm bekaplak!"

2020. nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

"Amikor megszületik a baba jól fog jönni a segítség és egy újszülöttet nem kell még nevelni, tehát nagy "rongálást" nem tud elkövetni anyád."


Ekkor tudja a legnagyobb kárt okozni! Nem a babában, hanem az anyában. MIkor amúgy is minden új, mindenben bizonytalan, elülteti, hogy nem alkalmas semmire, még arra sem, hogy gondoskodjon a piciről. Ami a legnagyobb törést okozhatja.

2020. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!