Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon miért mondják...

Ezen az oldalon miért mondják sokan, hogy a szülei szerelmi életéhez semmi köze a gyereknek?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan kérdéseket, ahol az egyik szülő megcsalja a másikat, a gyerek meg tudja és azt tanácsolják neki a válaszadók, hogy ezt tartsa titokba, ne árulja el a megcsalt szülőnek “mert nem a Te dolgod”...


Miért nem az Ő dolga? Nincs hatással az Ő életére?

Illetve ha előtte csinálják, akkor neki kelljen még hazudni a másik szülőnek?

Ezzel a teherrel kínozni mégis mennyire normális dolog?


Mert sokan itt úgy állnak hozzá, mintha ez alap lenne, hogy a gyerek falaz a hűtlenkedő szülőnek...



A másik szituáció, amikor olyan kérdések jönnek, hogy valamelyik szülő (akivel a gyerek együtt él) új párt talált és nem is ismeri, de az már beköltözött hozzájuk...


Erre is azt szokták írni, hogy nincs köze hozzá.


Milyen lehet egy vadidegen emberrel, hirtelen egyháztartásban élni?

Ez szerintem komoly hatással lehet az iskolai teljesítményére is.


Miért nincs köze hozzá? Én már felnőtt vagyok és gyerekként nem éltem át hasonlókat, de komolyan nem értem...

És annyi ilyen válasz érkezik ezekre a kérdésekre, és leginkább pozitív értékeléseket kapnak.


Velem lenne a baj, hogy mindkettő esetben azt gondolom, hogy abszolút van hozzá köze a gyereknek és a szülőnek elsődlegesen rá kéne hogy tekintettel legyen?


2020. nov. 30. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Itt a legtöbb hasonló kérdésre azt írják, hogy senkinek semmi köze a másikhoz... ide vezet a liberális énközpontúság ideológiája... :(
2020. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

En nem mondtam meg apamnak, mert annyira szereti anyamat, hogy hiaba sejtette, bizonyiteka neki nem volt rá. Féltem ha elmondom (hogy lattam anyamat valakivel) es szetmennek, apam alkoholista lesz, vagy megoli magat. Azota sem tudok se magamnak megbocsatani, se nekik. Bar mar vege annak a viszonynak.

Ugyanakkor en megis azt tanacsolom mindenkinek, hogy mondja el. Aztan majd lesz valami. Anyosom nyiltan csalta aposomat, megis egyutt maradtak. Van akinek ezt beveszi a gyomra. Nekem nem venne be, mert benne voltam. Es igenis a gyerek dolga is. Meg a megcsalt félé is. Nem akarnek olyannal egyutt elni aki a hatam mogott folyamatosan meghuz masokat.

2020. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert valóban nincs köze hozzá!

Ha megcsalják egymást az is az ő dolguk, nem terhelhetik vele a gyereket. Amennyiben új társat választ valaki meg figyelembe kell vegye a gyereket, ha az új pár nem alkalmas gyerek nevelésére, akkor össze sem kell ismerkedniük.

2020. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Kedves 3-as! Mi az, hogy nincs köze hozzá. Saját, személyes élményemet mesélném el. Amikor 16 voltam, rájöttem, hogy apám csalja anyámat. Gyakorlatilag egy világ omlott össze bennem, pláne, hogy nagyon szoros viszonyom volt vele, tényleg az egyenes, becsületes ember képét törte ezzel össze. Pszichológushoz kellett járnom, annyira megviselt maga a tudat, és hónapokon keresztül őrlődtem, hogy mi lenne a helyes, de még ma se tudom. Végül tőlem függetlenül, más miatt kiderült, de akkor is azt állítani, hogy semmi köze a gyereknek, miközben meg lelkileg tönkremegy a dologba, elég meggondolatlan és nem empatikus dolog.
2020. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezt nem csak ezen az oldalon mondják

Ezt az életben is.

Talán azért van mert a párkapcsolat, két felnőtt közti kapcsolat.

A szülő gyermek közti kapcsolat is más.

Egy felnőttek a gyereket, gyerekként is kezelik.

Remélem nem túl zagyva🤔

2020. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

5#

Szoval te a legjobb barátodnak sem mondanad meg hogy a noje minden hetvegen fas*okat szop mondjuk a helyi buli helyen? Mert ne szolj bele ket masik ember dolgaba?

Komolyan milyen emberek vannak itt. Csodalkozom hogy sokaknak megis van agyuk. Ha titeket csalnanak folyamatosan, ti se akarnatok tudni, hogy elotted nehany oraval egy masik noben jart a ferjetek farka? Azzal a szajjal csokol amelyikkel a masikat is?

En azt mondom a gyereknek jobb elvalt szulokkel elni, mint tetlenul nezni hogy az egyik szuloje csalja a masikat, mikozben a vilag elott meg a legjobb csalad kepet mutogatjak. En konkratan minden este imadkoztam hogy apam jojjon ra, hogy anyam egy ribizli es valljanak el, mert en ilyen novel nem akarok egyutt elni.

2020. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sok dolog van hatással az életünkre, amibe nincs beleszólásunk.
2020. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem jó szó erre a helyzetre, hogy "nincs köze hozzá". Természetesen minden érinti a gyerekeket is, ami a szülőkkel történik, de beleszólási joga valóban nincs egy gyermeknek ahhoz, hogy pl a szülőknek milyen a házasélete, megcsalják-e egymást. Én ebben a helyzetben nem a megcsalt szülőhöz mennék oda, ha ez a helyzet nyomasztana gyerekként, hanem ahhoz, aki a csaló. Vele tisztáznám, mit okoz ezzel nekem, milyen traumát okoz azzal, hogy emberileg csalódtam benne. Akár azt is el lehet mondani, ha nem rendezi a helyzetet, nem vállalok garanciát, hogy nem mondom el a másik félnek. Ezt a terhet cipelje ő. Az megint egy más kérdés, mikor kezdhet új életet egy szülő válás, vagy a házastársa elvesztése után. Ebbe sincs beleszólása a gyerekeknek, de egy jó szülő-gyermek kapcsolatba azért bele kellene férni annak, hogy tekintettel vagyunk egymásra. Ennek ellenére férfit, nőt is láttam már, aki a válás, vagy akár a párja temetése után 1-2 hónappal már ismerkedett. Nem török pálcát felettük, mindenki máshogy tudja feldolgozni az egyedüllétet, a párja elvesztését.
2020. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes, hogy aki elmondana, es aki nem, az is le lett szazalekolva.
2020. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Az az igazság, ha az anya csalja az apát, arra általában az a tanács, hogy tartsd titokban.

Ha az apa az anyát, akkor mondd el.

Ebben is kettősmérce van.

2020. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!