Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem le őket a...

Hogy beszéljem le őket a kutyáról, ha csak szenvedés lenne az egész?

Figyelt kérdés

Nevelőapám kitalálta, hogy ő karácsonyra vesz egy kutyát. Vagy vizslát, vagy huskyt, mert azok mennyire gyönyörűek. Viszont semmi fogalma a kutyatartásról. Reggel 7-8 körül elmegy otthonról, este 6-7-nél hamarabb sosem ér haza, mert még edzeni, teniszezni megy, vagy elmegy a szüleihez, esetleg vidéken tárgyal stb. Anya többet van otthon, az igaz, de ő hajnaltól ébren van, délután 5-kor ér haza a munkából és ő akkor már hulla fáradt.

Tehát a kutya legjobb esetben is csak hétvégente lenne sétáltatva, akkor is nagyon maximum fél órát.


Volt már kutyánk, egy westie. Nagyon szerettük, családtag volt 13 éven át és mikor 4 éve meghalt, az mindenkit megviselt. De most, hogy többet olvasok a kutyákról, a nevelésükről, látom, hogy az a kutya nagyon el lett rontva azzal a "majomszeretettel", amit tőlünk kapott.

Pl. egy idő után anya férje nem fekhetett be éjszakára anya mellé az ágyba, mert a kutya állt az ágyon/anyán és ugatott, morgott a férjére, meg kapkodott felé, ha közeledett. Ezért ők külön is aludtak éveken át a végén, úgy, hogy anya aludt a szobájukban a kutyával, a férje a vendégszobában. Kiskorában mindent szétrágott, szétszedett, akár távirányító felejtődött elérhető helyen, akár cipő, táska, telefon, bármi. Anya állította, hogy majd ahogy nő, úgy hagyja el ezeket a szokásokat, de a kutya még 11-12 évesen is simán szaladt a cipőkkel, ruhákkal, párnákkal bármivel... Volt, hogy vendégek jöttek hozzánk és az egyiknek a 40 ezres bőrcipőjét rágta szanaszét. A séta is többemberes feladat volt vele, mert hiába volt kicsi, minden kutyának nekiment volna és anya nem merte egyedül sétáltatni emiatt, nehogy valami gond legyen és ott legyen egyedül két, vagy több kutya között. Pont ezért csak az utca környékén sétáltunk vele, mert ott nagyjából már tudtuk, hogy nincs kóbor kutya, tudtuk, melyik kerítésnél kell vigyázni stb.


Anya nem akar kutyát egyáltalán, a nevelőapám meg annyit lát, hogy "szépek". Azt nem, hogy mennyi munka lenne velük, hogy egy vizsla több órás vadászatokat bír ki és nem lesz neki elég, ha kiengedik reggel és este az előkertbe pisilni, vagy hétvégén elviszik sétálni 20 percre.

Barátnőm párjának huskyja van, ő szerintem többet foglalkozik azzal a kutyával, mint más ember a gyerekével (ami persze nem gond, bár minden gazdi így csinálná). Naponta 3-4 órákat sétál vele, ebből az egyik hosszabb séta hajnalban, korán reggel van. Van, hogy futni viszi és póráz nélkül mennek, de az a kutya olyan, hogy egyszer szól neki és rögtön ott van mellette. Mi a kutyánknak azt nem tudtuk megtanítani, hogy "Ül", vagy hogy nem szedjük szét a 200 ezres telefont.



2020. dec. 1. 22:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Karácsonyra valószínű nem fog tudni kutyust szerezni. Általában foglaló van rájuk, és elég hamar el kelnek. Beszélj velük hogy mit hogyan kell csinálni, linkeld át amiket olvastál. Esetleg mesélj rossz példát és hogy a kutya mennyire szenved az adott rossz tartásban / nevelésben, talán lesz egy kis felismerés és nem követik el azokat a hibákat
2020. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%

Elviszed te. Vagy ha van testvéred, akkor ő.


Most komolyan? Ha nem velük laksz már, nem hinném, hogy olyan sok beleszólásod lenne.

Egyébként ugyanezeket elmondod nekik amit itt leírtál, lehet átgondolják.

Az meg egy izgalmas házasság lehet ahol a kutya elsőbbséget élvez. Férjem biztos nézne egy nagyot. 😂

Van kutyánk, de kint.

2020. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Állítólag most valamilyen ismerősénél vannak kis vizslák és karácsonyra elhozhatók.

Ezt is mondtam neki, hogyha kutyát akar, ne így vegyen, mert simán lehet, hogy kiderül, nem is olyan kutyánk van, amilyet ő akart. Mondtam, hogy ezeket a jófogásos, vaterás stb helyeket felejtse el, mert nem éri meg. De hogy neki nem kell törzskönyv és a tenyésztőknél csak azért drágábbak a kutyák, meg mi úgysem visszük majd kiállításra... Vagy hogy akkor beszéljek olyan tenyésztővel, aki ideadja olcsóbban a kutyát, törzskönyv nélkül.

Annyira nem érti ezt az egészet...

2020. dec. 1. 23:00
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg neki, hogy azért kell rendes tenyésztő, mert ott kisebb esélye van annak hogy genetikai defektes a kutyus. A tenyész kutyákra várni kell, és drágák, szóval el fogja felejteni
2020. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy kutya szerintem (az én szememben legalábbis) nem "megéri vagy nem éri meg" dolog...Legalábbis aki kutyát akar, aki szereti, szeretni akarja, annak megfelel a menhelyről is,sőt!
2020. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Huskyt semmiképpen nem javaslom nekik. Minekünk van egy huskynk. 2 naponta visszük 2-3 órás sétára ebben benne van az 1 órás futás is. Ha, nincs megnevelve akkor képes szökni és nagyon szófogadatlan is tud lenni. Rengeteg ápolást is igényel főleg amikor vedlik. A mi huskynknak nyáron medencét is biztosítunk, imád pancsolni. Ilyen kevés időt, amennyit a szüleid foglalkoznának egy kutyával...egy kutyát sem ajánlom. Max úgy ha Te tudod gondozni és nevelni.
2020. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

A törzskönyv 6000 Ft-os tétel, nem attól lesz drágább a kutya, én ezt így kereken közölném vele.

Sajna kicsi az esély, hogy tudsz rá hatni. Próbálj foglalkozni szerencsétlen kutyával, amennyit tudsz.

2020. dec. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Már látom előre ahogy szerencsétlen kutya posztja megjelenik a szanhuzo fajtamentesnel.
2020. dec. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem próbáljátok meg lebeszelni nagyon erősen a neveloapukatokat.
2020. dec. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáljátok meg lebeszélni, nem tudom olyan érvek, mint a "nem tudod gondozni, te napirendedbe nem fér bele hogy sétáltasd, a kutyának így szenvedés", "szaporítótól kockázatos kutyát venni" mennyire lenne hatásos.
2020. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!