Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak?!

Mégis mit csináljak?!

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk a családban. Anya, apa és én. Apám sofőr magának dolgozik, a leghosszabb idő amit itthon töltött velünk 3 hét volt, az ünnepek alatt. Eddig anyum gyermekkori házában laktunk,ketté van osztva egyik felében mi lakunk, a másik felében nagymamám. Tavaly vett apám egy nagy házat, az idén lett kész (fogjuk rá). De anyummal a legjobban még mindig a régi házunkban érezzük jól magunkat, itt alig volt egy pár beleszólásunk, hogy hogy nézzen ki a ház. Szinte mindig kiabálás van. Feszt veszekedés. Már azon csodálkozok, ha valamibe nem köt bele apám. Szegény anyumat sértegeti, aki ezt biztos, hogy nem ezt érdemli. Ő ügyes, kreatív, nagyon sok mindenhez ért, ő dolgozik ő főz, ő csinál mindent, nagyon kedves, aranyos és vicces. Ő tartott el m

mindig is, a saját fizetésből. Apám pénzéből, alig látott valamit, pedig sokat keres. Amit "ránk" költött az az utóbbi két évben, az is csak a ház felújítására, amibe alig volt egy kis beleszólásunk. És most el van szállva a fejével, hogy 42 éves létére, életében először van saját háza. Annyit mocsok dolgot mond anyukámra, ahányszor szomorúnak látom őt, olyan, mintha egy erős kéz kifacsarná a szívemet, mint valami vizes rongyot Számomra ő a legfontosabb ember. Legjobb barátnők vagyunk. Mindent meg tudunk beszélni, tudja, hogy 100× érettebb vagyok a koromnál. Ő számomra a legkedvesebb, legaranyosabb ember a világon. Nem ezt érdemli. Utazgatni kéne menjünk, és kipróbálni minden új dolgot együtt. Nem érdemli azt amit kap. Boldog kéne legyen. Azt akarom, hogy boldog legyen. Hogy annyi időt töltsünk együtt amennyit csak tudunk. Megkerdezte, hogy mégis mit csináljon? Hagyja el apámat? Tudom, hogy csak miattam nem hagyta el. Mielőtt én megszülettem többször is megcsalta. Lefogadom, hogy az után is. Négy éve házasok. Egy kicsit hibásnak érzem magam, hogy ilyen helyzetben van. Ha nem születek meg, boldog lenne, lenne egy jó párja. Nem dönthetek én az életéről. Tőlem vár választ. Mit a fenét mondják neki? Csak azt akarom, hogy boldog legyen. De azért szeretem az apámat is, velem rendesen viselkedik, meg sokat találunk kimorbid vicceket. Mi lesz ha elhagyja? Véglegesen gyűlölni fogják egymást? Es apum testvéreivel? Velük nagyon jó kapcsolatban vagyunk.....

A negatív válaszokat hanyagoljátok légyszives, van elég bajom....

16l



2020. dec. 9. 11:01
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%

Váljon el!

Egyébként egy gyors válás neked is jobb, nem lesz otthon feszültésg meg veszekedés, és nagyobb az esélye, hogy fenn tudnak tartani egy kb. kulturált kapcsolatot.

Az én szüleim már óvodás koromban elváltak, és nem volt semmi gond ezzel, együtt ünnepeltünk kb. minden családi ünnepet.

Ezzel szemben unokatesóm anyja kivárta, míg mindkét gyereke felnő, most meg a közös unokák kedvéért sem akar egy közös fotó erejéig sem odaállni a kamera elé az exével. Arról nem is beszélve, milyen volt a légkör otthon. Szerintem ez sokkal rosszabb, a gyereknek is meg a szülőnek is.

2020. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
90%
Beszéld rá a válásra, ahogy kivettem, mindenki tudna hol lakni, anyukád nem függ anyagilag apádtól. Mi itt a kérdés akkor?
2020. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Két napja anyukám még haza akart költözni, ma pedig már arról beszélt, hogy még kell szokjuk az új ajtóinkat. Csak miattam csinálja ezt. Nem nyomoríthatja meg magát miattam. Mikor mondjam el neki? Nekem teljesen új a téma, eddig nem tudom milyen álomvilágban éltem, hogy azt gondoltam minden megoldódhat. Tényleg megoldhatóak a családi ünnepek együtt?
2020. dec. 9. 11:53
 4/49 anonim ***** válasza:
43%
és ha leülnétek hárman ezt átbeszélni? Mindenki el tudná mondani a saját kis problémáit...stb. egy próbát megérne.
2020. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
74%
Bírom ezt a "beszéljétek meg" tanácsot. Apuka jellemzése nem tűnt fel??? Marhára nem az a személyiség, akivel meg lehet beszélni a dolgokat.
2020. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Apámmal nem lehet nyugisan beszélgetni. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, már egyből baj van, anyukámat elhordaná mindenféle r**ancnak, holott ő csalta meg őt többször is, stb... Ha velem beszél akkor még - még elég csendben van, de ha anyukám is akkor megint megy a cirkusz. Neki minden probléma, anyum is megmondta, hogy szerinte(apum szerint) 24/7 d*gnia kellene, hogy lenyugodjon
2020. dec. 9. 12:15
 7/49 anonim ***** válasza:
78%
El kene valni, ez senkinek sem jo. Ha apad teged szeret, akkor termeszetesen a valas utan veled tartja majd a kapcsolatot, meg a testverei is. Anyaddal nyilvan nem, de szerintem o nem is vagyik arra, hogy egy ilyen rohadekkal talalkozgasson meg valas utan is.
2020. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Azért nem olyan rohadék. Nem azért, hogy védjem, de amikor normális, akkor minden rendben van. De ez így tényleg nem OK. De nem tudom, hogy mikor mondjam el anyumnak... Várják az év végéig, hogy ne jöjjön be ez az ünnepekre. Szeretnék egy utolsó közös karácsonyt az új házban, két éve arra várunk, hogy kész legyen a ház.... Nem tudom mit kéne tegyek..... És amúgy apum tesói szerint se normális ahogy viselkedik, mind a ketten nők, az egyikük el van válva, ahányszor az unokatesóim az apjuknál vannak, mindig olyan szomorúnak tűnik...
2020. dec. 9. 12:45
 9/49 anonim ***** válasza:
61%
Aki tobbszor megcsalja a feleseget az egy rohadek, mar bocs. Te meg onzo vagy, mert csak azt nezed, hogy jajj veled ugye tartjak majd a kapcsolatot, meg mittudomen. Amugy nem a te dolgod lenne, anyadnak nem toled kene varnia a valaszt, es ha eddig nem lepett, igazabol mindegy mit mondasz neki, szerintem ezutan se fog.
2020. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Akkor még nem volt a felesége, csak a barátnője, mint írtam 4 éve házasok. De tudom a meg csalás egy mocsok dolog, nem tudom miért nézte el anno neki anyum. Én vagyok az önző?! Szerintem már rég ott kellett volna hagynia, így most nem lenne ennyire fájdalmas. Önző vagyok? Nekem már az is fáj, ha szomorúnak látom.... Egy olyan szorító érzést érzek most is a mellkasomban, amihez fogható fájdalmat még az sem okozott, hogy kitörtem a kezem, vagy hogy levágtam egy kis darabot az ujjamból anno.... Azért vagyok önző mert feltetttem egy kérdés azoknak akiknek a szülei elváltak?! Gyönyörű.... Azt is megmondtam, hogy nem dönthetek én az ő életéről.....
2020. dec. 9. 13:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!