Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a helyzetet, hogy ne hallgassam utána hónapokig, hogy milyen érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal megbeszéltük, hogy jövőre összaházasodunk. 10 éve együtt vagyunk, 9 éve élünk együtt. Már terveztük évekkel ezelőtt is, de vagy valami haláleset volt valakinél vagy hosszabb betegség stb, így mindig csúszott.


Úgy gondolom, hogy ennyi idő után nincs ennek jelentősége, ezelőtt is megvoltunk és ezután sem változik semmi, pusztán a ház és az egyéb ingóságok miatt gondoljuk úgy, hogy ha egyszer valamelyikünkkel történne valami, akkor a másik be legyen biztosítva.


Sosem volt álmom a többmillió forintos, fehérruhás összejövetel, amire azokat is meg kell hívni, akikkel soha az életben nem beszélünk. Éppen ezért egy sima kéttanús szertartást szervezünk, úgy, hogy a tanúkat sem a rokonok vagy barátok közül szervezünk.


Anyuval múltkor szóbakerült ez az egész és mondta, hogy rosszul esik neki, hogy nem lehet ott az esküvőmön és biztos meg fog sértődni. Mondtam neki, hogy egyrészt majd megbékél, másrészt semmilyen esküvő nem lesz, plusz ez a mi döntésünk, fogadja el.


Párom nem tartja a kapcsolatot a családjával, igaz az én családom olyan neki, mintha a sajátja lenne, de azt sem akarom, hogy ő kellemetlenül érezze magát (bár állítólag nem zavarná).


Mondtam anyunak, hogy nem akarok felhajtást, meg ha ő eljön akkor a papa sértődik meg, vagy anyu piszál addig, amíg meg nem hívom őt is. De akkor már apu is jogosan sértődik meg amiért nem hívom el őt és a feleségét és akkor már a tesómék is berághatnak 3 gyerekkel. És a végén ott vagyunk, hogy kapásból 10 fő van jelen.

Ezt szeretném elkerülni, de nem gondoltam, hogy ebből sértődés lesz, azóta ezt hallgatom.


Nem értem mit kell ezen berágni, elmegyünk, aláírunk 1 papírt, végighallgatunk egy 10 perces monológot, aztán onnan folytatjuk, ahol abbahagytuk.


Úgy tűnik ez másoknak sokkal nagyobb esemény, mint nekünk.


Ti hogy rendeztétek ezt le?



2020. dec. 9. 11:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
53%

Éppen ezért egy sima kéttanús szertartást szervezünk, úgy, hogy a tanúkat sem a rokonok vagy barátok közül szervezünk.


ezt mondjuk simén meg lehetet volna tenni eddig is. Haláleset miatt a lagzi bunkóság, egy kéttanús esküvőről a kutya nem fog tudni

2020. dec. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%
Én senkit sem hívtam meg a saját esküvőmre az én ágamon és azóta is jó döntésnek érzem, szóval te is azt tedd, amit TE szeretnél!
2020. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
69%

Két lehetőség van:

- kitartasz a saját elképzelésed mellett, és akkor nem érdekel a kritika

- a család kedvéért tartotok egy szűk körű esküvőt és utána megebédeltek valahol


Persze, a te dolgod, nincs joga másnak beleszólni, de ebben az esetben vállalni kell, hogy mások meg fel fogják emlegetni az efölött érzett csalódottságukat.

Ha a helyedben lennék, és tényleg annyira ódzkodnék attól, hogy családi eseményt csináljak az esküvőből, akkor nem érdekelne, ki mit monda.

A magánvéleményem (ha érdekel) az, hogy semmi rossz nincs, ha a családdal megosztod ezt a pillanatot. 10 fő nem nagy szám. Gondolom, más alkalmakkor is összegyűltök ennyien. De ismétlem, a te dolgod.

2020. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
56%

Aki szeret, az elfogadja és tiszteletben tartja a döntésedet!


Ne szólj senkinek előre, csak ha már megvolt, majd elmeséled!

2020. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
23%

Jó nagy paraszt vagy, ha 10 főt nem vagy képes meghívni az esküvődre. Komolyan, a saját anyádat nem vagy képes odaengedni?


Mikor megnyitottam a kérdést kb azt hittem, hogy olyan problémák merülnek fel, mint "Hogy mondjam meg a nagynénémnek hogy a fogorvosát, akivel jóban van nem hozhatja magával az esküvőnkre, mert már így is 50-en leszünk?"


"Nem értem mit kell ezen berágni, elmegyünk, aláírunk 1 papírt, végighallgatunk egy 10 perces monológot, aztán onnan folytatjuk, ahol abbahagytuk."


Ott lesznek veletek abban a tíz percben, majd ebédeltek egyet. Úgy csinálsz, mintha ez valami milliós tétel lenne.

2020. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%
Csunyan hangzik, de hasznaljatok ki ezt a Covid idoszakot es fogjatok arra.
2020. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kérdező képes lenne meghívni 10 főt, csak nem akar..!


És az a probléma, hogy olyat akarnak ráerőltetni, amire ő nem vágyik.


Kérdés: mégis, kinek az esküvője?!

2020. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

Aki szeret, az elfogadja és tiszteletben tartja a döntésedet!



Aki biztos a döntésében, azt meg nem érdekli, ki mit fog mondani, és nem itt kér megerősítést, hogy fsza csaj.

2020. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%

Mi a két tanus esküvölt választottuk, elöször itt is volt, aki megsértödött, de idöközben megbékültek.

Ha nektek ez a megfelelö, akkor ne törödj mások véleményével.


5-ös: látom, a szövegértéssel bajod van, a kérdezönek nem az a gondja, hogy fizessen egy ebédet X embernek, hanem az, hogy ö soha nem akart ilyet.

2020. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is, ha ennyire zavar, hogy beleszólnak, akkor ha már úgyis mindenkit ki akartok hagyni belőle, nem is kell tudniuk, hogy mikor van. Hisz úgyse készültök rá, nem lesz semmi feelingje, bementek, kijöttök a 10 perces "monológ" után. Legyetek túl rajta, aztán majd szóltok akinek akarok h hello nézd, összeházasodtunk, ugye milyen klassz? Utólag senki se bosszankodik rajta. De akkor ne feszítsd túl a húrt, hogy beszélsz róla, hogy szerinted ez így jó. Feleslegesen nem kell megbántani a családodat.

Mi szűk körben tartottuk 25 fővel, kertiparti volt, nem egy szokványos lagzi. Nem akartunk olyat. Tesóméknak sima közös ebéd volt esküvő után, aztán mindenki hazament. Nekünk alap volt, hogy a szülők és testvérek, meg akikkel nagyon szoros a kapcsolat a családból, azok ott legyenek. Senki olyan nem volt, akit nem láttunk volna szívesen.

2020. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!