Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam tiz eves es szerintem...

A fiam tiz eves es szerintem mar sejti a Mikulas es Angyal dolgot. Hogy oldjam meg hogy ne legyen fajdalmas neki?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 22:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
64%
Ha ez ekkora fájdalmat okozna nekik akkor szerintem rettenetesen elvannak kényeztetve...
2008. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Hagyd magatol rajonni, nem kell kulonosebbet mondanod neki. Huzd amig tudod azt, hogy higgyen, de hidd el, hogy ok gondolnak ki dolgokat maguktol. A kisfiam kicsit kisebb, mint a tied, mar o sejti, de meg nincs teljesen tisztaban a dolgokkal. En nem magyarazok neki semmit, szerintem nem is kell. Kulonben pedig az iskolaban a gyerekek ele talaljak a valosagot, ugyhogy nekem annyira nincs mit mondanom mar.

Sokaig huztatok, hogy hisz meg mindig, hat az eleg hihetetlen, hogy a mikulasban hisz meg mindig, de hat ugy latszik, olyan gyerekek koze jar, akik ugyanugy hisznek mint o. Szerintem ugyanugy legyen minden, mint eddig volt, ne mondj ujdonsagot, ha kerdez, valaszolj gyerekesen, de azert felnottesen is, szia!

2008. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

A Mikulás egyszerű: meséld el neki Szent Miklós történetét, ugyanis a Mikulás az ő emlékére van, és tulajdonképpen nincs nagy ferdítés

Az angyalt nem tudom, mert nekem sose meséltek be semmi ilyet, én már gyerekkorban is ismertem a betlehemi történetet, és annak tudásával nőttem fel. És én is így fogok tenni, ha lesz gyerekem.

2008. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, a Mikuláshoz íme a sztori:

[link]

2008. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
56%
Az ünnepek alatt elvsized templomba vagy hittanóráa elmegy és ott elmondják helyeted neki...
2008. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit ciki ha 10 évesen még ez lelki törést okozna neki :(
2008. nov. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az elso valaszolonak uzenem ,hogy egyaltalan nincs elkenyeztetve a gyerek,epp ez a kerdes,hisz nem tudom hogy okoz e fajdalmat(azaz becsapottnak erzi-e majd magat),az utolso valaszolonak pedig,boldog vagyok hogy ilyen sokaig lathattam az arcan azt az oszinte boldogsagot amit a Karacsony szerzett szamara.Nem volt szo semmifele lelki toresrol.Az is lehet hogy pontosan tudja,de velunk egyutt jatszik.Sokkal cikibb lenne ha olyan kerdest kellett volna feltegyek amiket alig tizenevesek tesznek fel a szex es szerelem oldalra.
2008. dec. 1. 10:46
 8/13 anonim válasza:
75%

Szerintem meg el kellene mondani neki, hogy, annak idején volt egy emberke aki, megajándékozta a gyerekeket, és ezt a szokását mi felnőttek is át vettük, mert szeretjük a gyermekeinket, ha jók megjutalmazzuk őket, viszont ha rosszak akkor virgácsot kapnak, ezzel is jelezve, hogy mennyire fontosak nekünk. És jelezve nekik milyenek is voltak ebben az évben. És mert szeretjük látni a mosolyt az arcukon mikor izgulva várják az ajándékokat...

És ez a hagyomány már generációról generációra öröklődik, majd neki is tovább kell adnia.

Persze nem biztos hogy így kell, nekem még nincs, de készülünk rá. Mindenesetre, ha lesz biztos az igazat fogom elmondani... persze mesésen tálalva. Szerintem a hagyományok jó dologok, szerintem ezt ő is megérti, és hátha, lehet majd a ti csizmáitokban is lesz valami kis ajándék... :)))

2008. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem kell egy gyereket dilinyósként kezelni és hülyeségekkel traktálni. Szépen le kell vele ülni és elmondani neki a dolgokat, hogy mi hogy van és hogy ő már nagyfiú/nagylány, míg a kisebbek még túl kicsik ahhoz, hogy komoly dolgokról beszéljenek vele a szülők, így ezért találják ki a Mikulást.

Egyébként tuti, hogy a 10 éves fiad lassan már többet tud mint te az élet dolgairól :) Gyerekszáj :)

2008. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém még tavaly, nyolcévesen is elbőgte magát, hogy nem láthatta a Jézuskát, amint belopózik a szobába, és a fa alá pakolja az ajándékot... Aztán nemrég anyám egyszerűen megkérdezte, mit kér karácsonyra. Ő azt mondta, számítógépes játékszoftvert. Erre anyám megmondta neki, hogy arra most sajnos nincs pénze, válasszon valami olcsóbb dolgot, amit meg tud venni. Öcsém megkérdezte, hogy de hát nem a Jézuska hozza az ajándékot? Anyám pedig szépen elmesélte, hogy a felnőttek ilyenkor a saját pénzükből vásárolnak ajándékot a gyerekeiknek, amit aztán a fa alá tesznek, mintha ők lennének a Jézuska. Öcsém annyit mondott: "Aha, cseles..." Aztán elkezdett röhögni. Azóta már meg is próbálta felvilágosítani ötéves barátnőjét arról, hogy nincs se Télapó, se Jézuska, de az nem hitt neki. :P

Szerintem te se misztifikáld túl a dolgot.

2008. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!