Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így mi értelme van a karácsony...

Így mi értelme van a karácsonynak? Ajándékozás.

Figyelt kérdés
Mama múlthéten adott 20 ezer ft-ot Mikulásra és karácsonyra, mi pedig vettünk neki egy turmixgépet pontosan ugyanennyiért. Szóval konkrétan megvette tőlünk a turmixot 🤦‍♀️ Más rokonokkal is ez van, valakinek mi adunk pénzt és ő kb.abban az árban vesz nekünk ajándékot vagy éppen nagybátyámnak anyám ad pénzt, amit nem kell visszaadni, de ő nem ad semmit, aztán anyukám panaszkodik milyen bunkó. Mióta az eszemet tudom nálunk megy a vita/kavarás ilyenkor karácsonykor az ajándékon, ami szerintem elég gáz. Nálatok is ez van ilyenkor?
2020. dec. 14. 18:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom, személyiség kérdése is, mert van, akinek a fizikai ajándék az ajándék, másnak az is annak számít, ha segítséget kap vagy figyelmet. Nálunk csak az egyik sógornőmnél szoktunk ezen agyalni, hogy mit és mennyiért. A szűkebb családnál ha van ötletem, adok, ha épp nincs, akkor van, hogy nem kap az illető tárgyi ajándékot. Azért töröm a fejem, hogy kinek, mit adhatnék ;), de az árát nem szoktam méricskélni. Sokszor előfordul, hogy inkább "szolgáltatást" kap az illető: gyerekfelvigyázás, ilyesmi (nem mintha enélkül nem lennék rá kapható). A gyerek az más, ott próbálok valami tárgyi ajándékot is kitalálni, mert már évek óta nagyobb szórakozás azt nézni, hogy az aprónép örül, mint a saját ajándékaimat bontogatni. Más is így van vele, ezért az egyik testvérem már próbálja csökkenteni a gyerekeinek szánt ajándékmennyiséget.

Úgyhogy nálunk az a vicces helyzet állt elő, hogy a legtöbb pénzért általában a sógornő kap ajándékot a családtól :). A többiek úgyis az eszem-iszom-beszélgetek részére mennek rá az ünnepnek, máskülönben kész anyagi csőd lenne a karácsony, mert nagy a család.

2020. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nálunk szerencsére nem megy ilyen sz@rakodás. Alapból nincs ajándékozás. Karácsonynak nem az ajándék a lényege.
2020. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Mi már rég nem ajándékozunk, összegyűlünk, s kártyázunk, társasozunk, beszélgetünk.
2020. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Keress rá az öt szeretetnyelvre! Az egyik közülük az ajándékozás. Akinek nem az ajándékozás a szeretetnyelve, az nyilván nem értékel annyira egy személyre szóló, szívből adott ajándékot, mint az, akinek ez a szeretetnyelve. Nagyon sokat javít bármilyen emberi kapcsolaton (nem csak párkapcsolaton, hanem tényleg bármilyen típusú kapcsolaton), ha ismered a másik ember szeretetnyelveit.
2020. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
3, mi meg ezt rendszeresen megtesszük...
2020. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Nem akar adós maradni senki sem. Ezért van az, hogy ugyanakkora összegben kaptok/adtok ajándékot.
2020. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok ajándékozni, sokkal jobban, mint kapni. Szeretem az érzést, amikor meglátok valamit, és eszembe jut róla egy szerettem... Utazások során is mindig hozok apróságokat a szeretteimnek...


A fenti történet nem olyan fekete és fehér szerintem... mármint nagyon sokan vannak, akik számolják, hogy milyen értékben adtak neked, és te hasonló értékben adsz-e vissza. Ebből bizony sértődés is lehet... (hallottam már ilyesmiről...).

Aztán vannak azok, akiknek kellemetlen, ha valami drágát kapnak ajándékba, és úgy érzik, tőlük is ezt várják el... (ilyesmire is láttam már példát)


Ezeket a dolgokat érdemes megbeszélni. Én simán veszek a szüleimnek nagyobb értékben ajándékot, nem várom el, hogy visszaadják. (Nem százezres tételekre kell gondolni) jó érzés meglepni őket olyasmivel, amire vágynak, de nem vették meg, mert nem fért bele a keretbe (mondjuk lett egy hirtelen kiadásuk...)


Szóval ez az ajándékozás minden családban más, de ennek is a kommunikáció az alapja! Meg kell beszélni, mert az “azért mert muszáj” dolgoknak nincs értelme.

Nekem is van olyan személy az életemben, akit megkértem, hogy ne adjon nekem ajándékot, mert tudom, hogy nem kedvel és kötelező körnek érzi. Ennek nincs értelme... viszont egyre többen viszik el ebbe az irányba.

2020. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
7, sose fogja ezt megérteni az, akinek az ajándékozás abból áll, hogy bemegy a boltba és lekap valamikt (sógornőm anyósnak minden évben valami edényt vesz, miközben a mama 20 éve nem főz...).
2020. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj manapág a karácsonnyal,hogy nem arról szól amiről igazán kellene,hogy méltó módon ünnepeljük meg Jézus születését és egy kicsit elgondolkozzunk,hanem az olyan ajándékozásról,ami feledésbe meríti az ünnepnapok lényegét.
2020. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad olyan pitianernak lenni, hogy szamolgasuk az ajandekok erteket. Adok amit adok, amit tudok, es nem erdekel kitol mit kapok vissza vagy nem kapok, egyszer egy evben ezt be kell nyelni. Es megerto is vagyok, masnak is pont olyan kenyelmetlen kellemetlen nekem valami ajandekot eroltetve keresni, mint nekem masoknak. Ugyhogy az en karacsonyiajandekom reszben az, hogy szolidaris vagyok masokkal, es felulemelkedem a pitianersegen. Persze utolag en is szoktam nevetni hogy milyen felesleges marahasagokat kapok, amiket nyilvan nem tul nagy gonddal valasztottak ki, mert csak az volt a lenyeg hogy letudjak.
2020. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!