Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire átlagos családosoknál...

Mennyire átlagos családosoknál az elköltözés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy akik nagy családban vagy akár kisebb de összetartó családban vannak régóta és egyszer úgy döntöttek, hogy elköltöznek és a maguk urai lesznek akár egyedül akár társsal. Mennyire lepődött meg a család vagy támogattak? Volt bűntudatod, hogy ott hagytad őket vagy szerettél már inkább a magad ura lenni? Én nem nagy családos vagyok de családdal vagyok születésem óta és pár éve gondolkozok a külön költözésen, de páran nem támogatják az albit mivel szerintük kidobott pénz lenne meg ilyenek. Nekem jelenleg saját házra nincs és szerintem jó sok évig nem is lesz keret, de már vágyok az önállóságra és a nyugalomra, csendre. Annyira változtak a családtagok szokásai, hogy nekem nehéz manapság ritmust tartani velük, de mégse szeretném őket egyedül hagyni, de saját térre is lenne már szükségem. Barátnőm már elköltözött és sokszor voltam nála így láthattam milyen is egyedül és nekem tökéletes lenne. Csak félek, hogy ezzel szomorúságot adok a családnak, de szerintetek azért erre családosok csak fel vannak készülve hogy az egyik gyerek majd kirepül akár egyedül akár társsal nem? Én egyke vagyok, ezért is félek kicsit, hogy őket magány várja. Amúgy albérletet simán megengedhetek magamnak, mert van fix munkám és fizum de család pár tagja nem támogatja de páran igen. Mit gondoltok? 21 Lány vagyok.

2020. dec. 15. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem menj el világot látni. Próbálj ki más városokat, országokat. Így rögtön nem lesz felesleges az albi. Illetve csomó tapasztalatot szerzel.

Aztán a végén eldöntheted, hogy vissza költözöl-e a városodba vagy máshol maradsz.

2020. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1.köszi, vírus előtt sokat voltam kirándulni kirándulóbuszokkal amiket rokonom fizet. Én alapból nem szoktam magamtól elmenni kirándulgatni városokba, országokba egyedül. :)
2020. dec. 15. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem kirándulni gondoltam, hanem ideig-óráig ott élni: munkát keresni, lakhatást keresni és élni.
2020. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja akkor jó. :)

megpróbálom.

2020. dec. 15. 08:48
 5/16 anonim ***** válasza:
11%

Dehogy menjél.... Ha van biztos állásod és olyan kereseted, hogy simán fenntartasz egy albit, akkor nincs erre szükséged! Menjen az a szerencsétlen életművész, aki nem tanulta ki rendesen a szakmáját, így el sem mer helyezkedni benne, menjen az, aki csak egy érettségit tud felmutatni, és nem talál munkára. Menjen az, akinek szűk ez az ország vagy nem érzi jól magát benne, nem mindenki hazaszületik én ezt vallom! A kérdező otthonról is félve költözik el a szülei miatt, mert szereti a családját, mert egyke, erre mindjárt küldjed el külföldre, hogy anyu, apu egyenlő legyen a messengerrel!

Ideig óráig ott élni, bolyongani, átmenni vándorcigányba? Mikor otthon van állása! Szerintem is vágjon bele!


Ha ennyit keresel, akkor miért annyira elérhetetlen az, hogy legyen a későbbiekben saját ingatlan? Vagy maradsz otthon és a szüleid segítenek annyival, hogy kvázi "eltartanak" te pedig tudsz félretenni. Vagy ha barátnőd nyitott rá, van szabad szoba, akkor költözz hozzá, mégis csak inkább vagy vele egy ritmusban, mint szüleiddel! Feleződik a rezsi, neked is, neki is, így mindketten tudtok akár félretenni. Ha meg lesz pasi nálad is, akkor majd ketten külön költöztök albiba, de őszintén szólva én az ilyen albérletbe költözést nem tudom támogatni. Én is azon állásponton vagyok, mint szüleid, hogy kidobott pénz. Nyugton kell maradni egy pár évig. Összejön némi önerő, majd mellé kölcsön és a kölcsönt fizesd, ne az albérletet, ami nem a tiéd, ahol ha azt mondják, hogy jövő hónapban szájé, akkor költözhetsz! Ha 20 évig kell fizetni, akkor 20 évig, de az a tiéd.

Tök mindegy, hogy a későbbiekben meg teszem azt jön egy pasi, aki meg rendelkezik olyan anyagi háttérrel, hogy vesztek egy házat vagy építetek egy házát, attól még az a lakás a tiéd/tiétek (lesz)! Nekem van saját ingatlanom, önerőből, így az én esetem nem jó példa, de pl. nővéremnek és sógoromnak van lakása, mindkettejüknek, mindkettejüknek kölcsönből, most már az övék, de egy 3. ingatlanban laknak amit szintén kölcsönből vettek, az első két ingatlan ki van adva, abból fizetik a 3. ingatlan miatt felvett kölcsönt! A 3. is az övék lesz, a gyereket meg (majd a világ eldönti) részben vagy egészben eltartja majd a két ingatlan, a 3. olyan, hogyha azt adja ki és az első kettő valamelyikébe költözik, akkor nagyon jól eltartja majd a másik két ingatlan! Mielőtt a 3-at vették, albérletben voltak, a másik két lakás kiadásából fizették az albit, aztán rájöttek, hogy ez hülyeség!

Esetedben, ha részben kölcsönből lesz saját ingatlan, és a későbbiekben mégsem ebben élnél, akkor ha még van vissza a kölcsönből, azt kifizeted annak kiadásából, ha már nincs vissza, az neked és a majdani párodnak haszonforrás! Ha költöznöd kell, mert jobb munka, merőben máshol, akkor is kiadod, az albérlő kvázi fizeti a te kölcsönöd, és kiveszel máshol egy albérletet! Az albi ha te fizeted másnak bevétel, ha te adod ki, neked az! Ne jelenben gondolkodj, a jövőben!

Igazat kell adjak szüleidnek, csak az a kérdés, hogy ennél részletesebben mégis Ők, hogyan látják ezt, tehát nem vagyok benne biztos, hogy úgy gondolják az a jó neked, hogy otthon maradsz amíg Ők élnek, hanem merem feltételezni úgy gondolják addig, amíg nincs tartós kapcsolatod, ami valóban azt mutatja abból lehet valami, addig tök fölösleges albérletbe költözni. Lehet pont így látják, ahogy én, hogy amíg otthon laksz, addig tudsz félretenni s azt akarják ezt a helyzetet használd is ki! Abban biztos vagyok, hogy szüleid első ingatlanja sem volt egy leányálom, mire meglett, ilyesmiről is érdemes beszélgetni, mi volt, hogy volt, mibe költöztek be először és mikor, mert ebből lehet okulni, és erőt is gyűjteni, a korábban lehetetlennek és elfogadhatatlannak vélt dolgokat elfogadni vagy akár azt a konzekvenciát levonni, hogy hozzájuk képest nem is biztos, hogy annyira tré, annyira kilátástalan a te helyzeted.

2020. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3.jó lenne barátnővel de ő a pasijával lakik ott.

bár ketten terveztük ha összezörrrenének mert nagyon arra felé húzkódnak akkor ketten költözünk egy albérletbe ígym mégis kényelmesewbb. AZÉRT nem lenne jó nekem a saját ingatlan mivel ez nekem túl nagy felelőség lenne, amire úgyis csak 20-30 év mulva lenne lehetőség addig én nem szeretnék még a szüleimmel lakni, manapság is nagyon azt az érzést ézrem, hogy én már csak teher vagyok ott. meg 20-30 évig még itt lakni a szülőkkel lehetet becsavaordnék kicsit, mivel nagyon megváltoztak a szokásaik és nem mindig értünk egyet. Sokat veszekszünk amiért általában én vagyok a hibás de ilyen nem nagy dolgokon. Stresszes kicsit az életem velük manapság. nagyon csábító a saját ingatlan de nem tudom van e önerőm ahhoz, meg én nem nagyon szoktam ennyi évig gyűjtögetni. albérletre simán tudnék gyűjteni sőt pár barinőm is már albis. nem tudom tényleg meérné e saját lakás mivel igaz nem sokat keresek de albit mégis fenntudnék tartani. lakáshoz sok év lenne addig meg már tudnék külön élni.

2020. dec. 15. 10:42
 7/16 A kérdező kommentje:
bár saját lakásnál meg pont az a jó hogy csak az enyém, nincs rajta teher, nyomás hogy jajj tönkre tettem valamit. Nyugodtan átfesthetem, dekorálhatom, senki nem fog kitúrni ha valami közbejönne. De nagyon sok idő lenne ez.
2020. dec. 15. 10:45
 8/16 anonim ***** válasza:
Röviden azt tudom tanácsolni, hogy költözz külön (az anyagi helyzetedtől függően). Ami nálunk történt, 26 évesen külön költöztünk párommal, 2 évig albérletben laktunk, életem eddigi legjobb 2 éve volt, nem szólt bele senki az életünkbe. Sajnos onnan el kellett mennünk, és akkor én döntöttem úgy, hogy visszamegyünk anyámhoz, mert majd gyereket akarunk és a kertes ház jobb lesz. Eltelt jó pár év, közben próbáltunk mindent úgy alakítani, hogy mire gyerek lesz mindenkinek meg legyen a helye. Na most itt vagyunk, párom terhes, és olyan összeveszések vannak itthon anyám miatt, hogy valami brutál. A lényege, hogy a házon nem alakíthatunk semmit, de el se költözzünk. Szóval a lényege a dolognak, hogy már annak idején maradni kellett volna albérletben, vagy lakást venni. Ha már most úgy érzed, hogy nehéz a többiekkel, akkor a tapasztalatom alapján később csak rosszabb lesz. És ami nagyon fontos, a költözés nem azt jelenti hogy soha többet nem beszélsz velük, egyszerűen csak lesz egy egészséges távolság.
2020. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne gyűjts albérletre! Remélem, csak rosszul fejezted ki magad, de ha albérletre gyűjtened kell, akkor igazából nem engedheted meg magadnak. Ha viszont tényleg megengedhetnéd magadnak, akkor tedd félre azt a pénzt, gyűjtsd, relatív hamar megvan a kezdőtőke egy lakáshoz (persze nem hónapokban kell gondolkodni, inkább években). De fontos, hogy egy albérlet reális árát tedd félre, tehát rezsivel együtt. Mondjuk kérdezd meg a barátnődet, hogy ő konkrétan mennyit fizet mire.
2020. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hallgass az ötösre, ha van megfelelő tőkéd és kurázsid is hozzá. Nem kell mindenkinek a mamahotelben az ágy alatt élnie 40 éves koráig, meg 20 évente kimozdulni a tanyáról. Az utazás mindenképpen bővíti a látókörödet és rugalmassá tud tenni emberként is!
2020. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!