Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám iszik és agresszív....

Az apám iszik és agresszív. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Apám iszik, és agresszív ilyenkor, előfordult hogy elverte anyukámat, sokszor félünk tőle.

Sem a rendőrség nem foglalkozik azzal hogy elvigyék, sem a mentő.

Olyan társadalomba élünk, ahol csak akkor jönnek ki ha vér folyik és helyszínelni kell.


Vagy még is volna valami megoldás hogy elvigyék?


2008. dec. 1. 10:18
1 2
 1/16 yuda ***** válasza:
Már én is találkoztam ezzel-hívtam rendőrséget,de tényleg valami ilyesmit mondtak,hogy amíg nem folyik vér...vagy ilyesmi....szóval tényleg elég gáz ez a magyar rendőrség.Amíg ők nem változtatnak,addíg alig hiszem tudsz mit csinálni-hisz ők a REND és FEGYELEM---elvileg?!
2008. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De mikor a híradó mutassa a TV-be hogy ilyen családi tragédiák történtek, akkor mindig a családot hibáztassák.

Arra még senki nem jött rá, hogy kéne valami törvény, hogy akik rettegésbe élnek azokon segíteni lehessen.

Az a baj hogy ha az illető kijelenti hogy Ő nem megy sehova, akkor senkit nem kényszeríthetnek rá, nem verhetik billincsbe, mert vannak személyi jogok is.

Ez itt a baj.

2008. dec. 1. 10:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

úgy nem tud semmit csinálni a hatóság, ha a nő nem akar elválni, és beletörődik a helyzetbe, és retteg tovább.

A verés után látleletet kell felvenni az orvossal, majd azzal a rendőrségre menni, és másnap beadni a válókeresetet.


Ha verés után kihívod a rendőrséget, és megkérdezik, folyik e a vér, mondd hogy igen!!

ilyen kérdést fel se tehetnének!


De ha anyád így is vele akar élni, hogy hátha megváltozik, akkor semmi esély a nyugodt életre..

2008. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A második hozzászólonak: Azt gondolod hogy egy vállással minden megoldható?

Apám mindenre képes, lehet hogy anyám nagyobb rettegésbe élne, hogy apám a nyomába lehet stb.

Én meg már nagykorú vagyok, nem hiszem hogy távoltartási jog ilyen esetbe járna.

2008. dec. 1. 10:52
 5/16 yuda ***** válasza:
100%

Az orvosi látlelettel tényleg lehet kezdeni valamit-különben a rend őrei semmit nem tesznek,csak ha tetten érik-erre kevés esély van,mert ha rögtön hívnátok is őket-pár óra múlva ,mikor tiszteletüket teszik,már minden rendben.


Egy ellenpélda saját élményből:apám is ilyen volt-reményt sem láttam-míg egyszer csak édesanyja halála után abbahagyta az ivászatot,áttért a tv nézés szenvedélyére-azóta nem iszik,csak ünnepekkor egy picit.Alkoholista korszaka teljesen véget ért és az ezzel járó agresszió is eltűnt.-de ez ne vígasztaljon,mert nem lehet tudni sosem,kinek hogy alakul majd az élete,ezért tegyétek meg,amit csak törvényesen lehet-és még : egy nála erősebb ember esetleg el tudná ijeszteni,de ehhez ember kell.-mindenkit el lehet ijeszteni!

2008. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen durva a helyzet, de a válás megoldotta. kifizettük apámnak a lakás felét, ő meg szépen elhúzott. Persze néha átjön, de csak a leveleiért/ még itt lévő cuccaiért. De arra számítani kell, hogy a válás kb fél évet vesz igénybe..
2008. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Túl sok a közös száll, ami összetartsa őket, munka (vállakozás), lakás stb.

Vállás olykor felmerül, de egyik fél sem lépi meg.

Anyám azért mert fél, úgy érzi akkor még rosszabb lesz és annyi nyugalma sem lesz, mint jelen esetben.

Apámnak meg így kényelmes, van fedél a feje felett, van aki főz, mos, takarít rá, Ő mindent megtehet.

2008. dec. 1. 11:22
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De válaszoltál is a megadott kérdésre.

Édesanyád elfogadta és beletörődött a helyzetébe (fél, hogy rosszabb lesz), innentől kezdve mit lehet csinálni? Semmit. Amíg az ember nem akar változtatni, nem is fog változás történni. Várni a sültgalambot lehet, hogy kényelmesebb megoldás, mint esetleg bevállalni egy rosszabb gazdasági körülményt, bevállalni bizonytalan éveket. Azonban el kell dönteni: Valamit valamiért. A jelenlegi helyzetben, ahol édesanyád sem igazán tesz a helyzet ellen, vagy elfogadja ezt, vagy továbblép. Ha elfogadja, akkor semmi "joga" arra, hogy szót emeljen. Ha pedig nem fogadja el, tegyen ellene.


Ha tenni akar valamit, itt segíteni fognak:

NANE Egyesület: [link]

2008. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Mindenképpen meg kell szakítani az apával a kapcsolatotokat. Nálunk is vannak ilyen állatok a családban (mind a 2 bátyám). Apám is ilyen volt (mesélte anyu, hogy még késsel is kergette hajdan az asztal körül, hogy ledöfje), de szerencsére mire én megszülettem már nem éltek együtt (munkásszállóra költözött az apu). Sorolhatnék történeteket a bátyáimról, miket csináltak részegen vagy bekábítószerezve, persze én is hiába hívtam a rendőrséget és a mentőket. Félelem ide, vagy oda, az ilyen "emberektől" távol kell tartani magunkat, mert ennek az is lehet a vége, az ütéseken kívül, hogy a gyengébb lebénul, vagy meghal pl. az agresszív apának köszönhetően. Az ex. sógornőm (aki a legjobb barátnőm volt) a bátyám elől anyaotthonba menekült a 4 éves kislányukkal, és közben beadta a válópert és el is választották őket.Egy ismerősömnek is ilyen volt a férje, 2 fiuk van, ő a fiaival együtt otthagyta a közös lakást, és más városba költözött albérletbe. Amit az egyik válaszoló írt, hogy a NANE egyesülethez forduljatok, azt is meg kell próbálni, hátha tudnak segíteni.
2008. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Először is anyukáddal együtt nézzetek valami átmeneti szállást, pl. rokonoknál, ahol biztonságban lehettek, és ahol apukád nem tud rátok rontani. Ez nagyon fontos!

Aztán egy az egyben be kell adni a válókeresetet. A távoltartási végzés Magyarországon nem ér semmit, nem úgy, mint Amerikában, ahol ha az illető megszegi, megy a börtönbe. Itt maximum jelezheted a rendőrségen, mi történt, ők pedig vagy dokumentálják, vagy nem... Egy további per folyamán beszámíthatják.

De legfőképpen bátorságra lesz szükségetek, mert sajnos az alkoholisták nagyon sok mindenre képesek. Nálunk is kottára ez volt otthon, csak évek alatt sikerült megoldani a helyzetet.

2008. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!