Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy rosszul esik,...

Normális, hogy rosszul esik, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Eddig szinte mindent meg tudtam beszélni anyuval,nagyon jó volt a kapcsolatunk,talán évente 1x ha összevesztünk.Most a nyáron meg folyamatosan veszekedünk,nagyon ki vagyok készülve.Idén megyek továbbtanulni,így fel kell költöznöm Pestre.Felvettek arra az egyetemre ahová szerettem volna menni,teljesen be voltam zsongva miatta.De most már úgy vagyok az egésszel,hogy már menni se akarok.Én teljesen lázban égtem az albérlet miatt,hogyan rendezzem be,mit vigyek stb(csak a szokásos dolgok).Viszont nem tudom senkivel megbeszélni,anyu hallani sem akar róla,nem érdekli az egész.Az albérletet is meg akartam nézni,de még szóba se hozhatom,hogy mikor megyünk fel,mert akkor már ki van akadva,hogy mért nem tudom felfogni,hogy sok dolga van,és nincs rá ideje,meg ha gondolom felmond a munkahelyén,és akkor annyi a továbbtanulásnak.Én mindezt értem,de én csak beszélni szerettem volna róla valakivel.Már lassan 2 órája bőgök és nem bírom abba hagyni.Mért így kell elmennem itthonról?!
2010. aug. 12. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van idősebb testvéred? És kisebb?


Lehet, hogy bántja, hogy elmész, nem akarja mondani, mert a boldogságod, jövőd fontos neki, de eddig ott voltatok egymásnak, és talán nehéz felfognia, hogy a kislánya nagylány lett, és elköltözik a családi fészekből..talán ezért ingerültebb egész nyáron, hisz közeledik "a pillanat".


Légy vele türelmesebb, az albérletet meg nézd meg apukáddal, másik rokonnal, vagy egy barátnőddel.

2010. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

anyukád kétségbe van esve, hogy elveszti a kislányát, csak sajnos nem elég érett, fejlett érzelmileg, hogy kezelje a helyzetet, ezért próbál téged bántani, zsarolni, hogy érezd továbbra is, hogy tőle függsz. "ha én nem dolgozom..."


próbálj meg nem törődni vele, néhány hónap, és valószínű, megnyugszik, beletörődik a helyzetbe.

2010. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor hozd fel a témát amikor látod hogy ráér. elötte kérdezd meg hogy most ráér-e beszélgetni veled. ha azt mondja hogy igen akkor mondd el neki hogy mit gondolsz, mi esik rosszul, szeretnéd ha melléd állna stb. mondd el neki hogy neked se könnyű, megszokni az új dolgokat és a segítségére, tanácsaira van szükséged.
2010. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Ideje lenne önállósodni.
2010. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt években hasonló helyzetben voltam. Anyával mindig szoros (talán túl szoros) kapcsolatban voltunk, aztán el akartam kezdeni járni a saját utamat, és ezt nehezen fogadta el, első gyerek vagyok, és nem tudta hogyan kezelje, hogy én lassan felnövök, emiatt sokkal többet veszekedtünk. De az én tapasztalatom szerint hamarosan hozzászoknak a gondolathoz. Addigis beszélj vele, mondd el, hogy hiányzik neked a vele való beszélgetés, és hogy attól, hogy más városban leszel, ugyanúgy az ő lánya maradsz, és hogy fontos lenne neked az ő támogatása is, szükséged van rá stb... kitartás, ne keseredj el
2010. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont az ellenkezője van. Én is most megyek továbbtanulni, szintén Pestre. Eddig állandóan veszekedtünk most meg már-már túl kedves. Persze mindez úgy működik, hogy egyik percben még kedves, aztán elkezd bőgni amiért elmegyek, aztán eltelik félóra és leb@sz olyasmiért ami tök piti dolog. Egyszerűen nehéz nekik elfogadni h felnőttünk és elmegyünk ennyi. Ezzel nem tudsz mit tenni.

Kitartás.

2010. aug. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom anyud, mert így jár az, aki csak a gyerekeinek él.

Nem örül, hogy "elveszít" téged, gondolom, ezért ilyen morc veled. Fel a fejjel, majd megszokja!

2010. aug. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Anyád egy önző dög.
2010. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Látom nagyon egyre gondoltatok.Nekem is megfordult ez a fejembe,sőt visszagondolta van benne valami.Amikor megtudta,hogy felvettek teljesen el volt keseredve.Meg már most azon aggódik,hogy nem jövök majd haza 4 év után,hanem fent maradok Pesten.Csak hát anyu nem egyszerű eset,nem mondja el,hogy miért csinálja ezt,inkább kreál egy mondvacsinált történetet (ami miatt egyáltalán nem kellene veszekedni).Még apu sem tudja mi baja van mostanában,vele is gyakrabban veszik össze.Nagyon ingerlékeny,valami miatt.
2010. aug. 13. 10:15
 10/10 A kérdező kommentje:
Az meg nem igaz,hogy anyum önző!!!!!!!!!!!!!!Egyáltalán nem az.Éveken keresztül azért kell majd dolgozni,hogy nekem tudja fizetni a tanulásomat.Sok mindent lehet rá mondani,de azt hogy önző azt NEM.Egyáltalán,hogy jössz te ahhoz,hogy így beszélj az anyámról??
2010. aug. 13. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!