Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem gaz, hogy a...

Csak szerintem gaz, hogy a családomban nem ajandekozunk?

Figyelt kérdés

Regen, mikor kicsik voltunk, nagyon sok ajándékot kaptunk. Ebbol kinottunk kb 6-7 eve, es tenyleg egyre jobban lecsökkent az ajándékok száma. En ebben az evben mindkét szulomnek, es tesomnak is adtam egy kis apróságot, ami tenyleg személyes, tudtam hogy akarjak, es azert nagyobb dolog, mint egy 300 forintos csoki, ami amugyis van itthon. (nem kell tobb tízezres dolgokra gondolni, hanem olyan 0-5ezer forint között) Nem állunk anyagilag rosszul, de megis anyaek semmit nem adtak nekunk, csak egy tibi csokit. Pedig jol tudjak, hogy miket akarok, miket szeretek, pl mondjuk egy különlegesebb tusfurdo, sampon, szempillaspiral, es akkor ezek kb ezer forintos dolgok. Tudom, hogy a karácsony nem az ajándékozásrol szol, de ezzel megmutathatnak, hogy figyelnek ram, amit szeretnek, es tenyleg egy kis apróság jobban esik, mint egy csoki. (mellesleg azt is elmondtam mar, hogy nem szeretem mar a csokit, annyit kaptam belole)

Mit gondoltok? Ti hogy vagytok ezzel? Csak nekem esik rosszul?

17L


2020. dec. 24. 17:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem sem gáz, hogy a családotokon belül nem ajándékoztok. Külön jó, hogy te a szokásaitok ellenére mégiscsak megajándékoztad a szeretteidet. De magad mondod: "Tudom, hogy a karácsony nem az ajándékozásrol szol". Az a gáz, ha máshogy sem mutatják ki, hogy szeretnek és figyelnek rád.


Kimutatják? Figyelnek?

2020. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Egész évben gondoskodnak rólad megveszik ezeket a dolgokat neked, de neked az a legnagyobb problémád hogy karácsonykor pont nem kapsz semmit. Elvileg az ünnep a szeretetről szól...
2020. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem gáz, a mi családunkban csak a kicsiknek ajándékozunk, bár mi egy nyugis, elfogadó család vagyunk, és nem csak az év ezen napján ülünk össze, vagy hívjuk fel egymást.
2020. dec. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem is gáz, de szomorú.
2020. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Mi sem ajándékozunk évek óta. Az utóbbi évekbe csak a szülőknek vettünk tesóimmal közösen ajándékot de idén már azt sem. Illetve vettünk néhány konyhai eszközt pár napja csak úgy. Nem úgy kimondottan ajándékként csak beraktuk a helyükre őket semmi nagy felhajtás vagy átadás.

Tesoimnak kivételesen adtam a héten ajándékot de nem karácsonyra csak úgy. És az egyiktől én is kaptam egy csokit.

Szerintem ha valakit szeretsz akkor normális ha néha megajándékozod vmivel mégha nem is karácsonykor.

A szüleimtől évek óta semmit nem kapok karácsonyra, de ha azt nézem igazából egész évben rám költ. Ezt most úgy értem h nem ruhát vesz nekem hanem mos, főz, takarít, rendbe tartja a lakást és úgy minden. Szóval engem nem zavar egyáltalán h nem kapok karácsonykor semmit.

2020. dec. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
13%

vedd meg magadnak a tusfürdőt. Egész évben eltartanak, velük laksz, mit akarsz még ajándékot is.


Nőj föl.

2020. dec. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%
Most akkor adtak valamit, vagy nem? Mert a Tibi csoki is valami, még ha nem nagy dolog, akkor is. Meg amúgy is a szándék a fontos, nem az ajándék értéke.
2020. dec. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem gaz szerintem. Én évek óta ezt mondogatom anyuéknak, de csak a sértődés van belőle.
2020. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%
Meg van mindenem.. nem kell ajandek
2020. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig kézzel készített ajándékot szeretnék, de ez nem mindig jön össze:)
2020. dec. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!