Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék nyugodtabb,...

Hogyan tudnék nyugodtabb, komfortosabb lenni a közelében?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz.


Szóval nagyjából már 1 éve, hogy anyum és apum elváltak (apám erősen ivott és ezért jutottak el a váláshoz). A válást nem igazán szeretném részletezni a lényeg az, hogy nem volt valami szép "esemény".

A válás után 1 hónappal anyum elmondta, hogy új párja van amivel nekem semmi bajom. Örülök annak, hogy boldog viszont apám folyton azt mondogatja még mindig, hogy biztos az új párja miatt váltak el. Anyum persze mondta nekem, hogy ez nem igaz de így is kételyeim vannak hiszen sokszor láttam anno mikor a szüleim együtt voltak, hogy vele beszélget, képeket küld neki. Visszatérve arra, hogy 1 hónap múlva mikor elmondta, hogy új párja van rá 1 hétre be is mutatta. Aranyos meg kedves de ugyanakkor furán éreztem magam a közelébe. Ezt betudtam annak, hogy még idegen számomra illetve, hogy vannak kommunikációs problémáim (ezzel járok pszichológushoz is mivel sok minden áll a háttérben ami miatt nehezen megy a szociális élet, ismerkedés stb). A bemutatása után eltelt fél év nagyjából mikor anyum csak úgy bejelentette, hogy 2 év múlva gyereket szeretne vele. Emiatt volt egy nagy vitánk is anyummal de inkább rá hagytam. Itt vagyunk már 1 éve és sajnos még mindig nem érzem komfortosan magam ha a közelben van. Egyszerűen elkap a szorongás ha beszél hozzám nem tudok a szemébe nézni, nehezen beszélek hozzá és így tovább. A pszichológusom szerint ez normális abból kiindulva, hogy nehezen megy az ismerkedés de engem ez nagyon zavar. Mit tudnék tenni, hogy a közelében ne szorongjak és ne legyenek problémáim? 18/l



2020. dec. 28. 23:55
1 2
 1/14 Neni83 válasza:
37%

Esetleg közös program, ahol oldottabb lennél?

Vagy közös hobbyt találni?

2020. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy a jó ösztöneid jeleznek, és kiderül majd róla valami csúf dolog. Nekem az ilyen megérzéseim pontosak.
2020. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. Arra már én is gondoltam de mivel ő falun lakik így nagyon keveset jár be hozzánk. Talán ha feljön hozzánk 1 héten egyszer. Ilyenkor úgy jön, hogy este és akkor itt alszik és reggel úgy megy dolgozni. Hobbija pedig tudtommal a foci és a barkácsolás amikhez úgy nagyon nem értek.


2. Van benne valami de én reménykedek benne, hogy nem ilyen.

2020. dec. 29. 01:02
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek a kettessel. Az érzések nem csalnak.
2020. dec. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
79%
Esetleg leülhetnél vele beszélni, tudom hogy nehéznek hangzik, de szerintem ez a legjobb módja. Mondd el neki egyenesen (persze nem bunkón, de lényegre törően) hogy valami miatt még nem tudtad megszokni a jelenlétét, a közelségét. Gondolom tudja hogy jársz pszichológushoz ezzel, meg fogja érteni. Együtt pedig megbeszélhetitek miért lehet ez, de legalább azt tisztázhatod hogy miért feszengsz a közelében, ez általában látszik sajnos az emberen. Akár anyukádat is bevonhatod a beszélgetésbe, neki is segítség lenne szerintem. Ami biztos, hogy ne kérj bocsánatot az érzéseidért, hiszen ezekről nem te döntesz, nem tudatosak, nem a te hibád. Elhiszem hogy ez most így ijesztőnek hangzik, de így talán tudtok tenni azért hogy kevesebb legyen a feszültség, szerintem jobb így mintha valahányszor nálatok lenne, ott kerülgetnétek egymást. És arra is mindenképp számíts hogy nem valószínű hogy egyik napról a másikra közelebb kerültök egymáshoz, ez egy hosszú folyamat, de ha anyukád hosszútávra tervez vele, és te sem szeretnél szorongani valahányszor nálatok van, akkor megéri. Szerintem ez a legjobb módja, de te döntsd el mit teszel, ez csak egy tanács :)). Sok sikert, majd írj, mi lett végül!!!
2020. dec. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább elherulnem és minél kevesebb időt töltenek egy legterben vele.
2020. dec. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
87%
Nem hiszem hogy ez megoldható lenne ha már együtt van anyukájával. És az sose megoldás ha besöpörjük a problémákat a szőnyeg alá.
2020. dec. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanmar, azt irta nehezen ismerkedos. Nalunk ez ugy oldodott ha tobb idot toltottunk harmasban. Idovel tok joba lettunk neveloapammal de mondjuk o konnyen haverkodik ,es a kedvenceimet fozte:D


vigjateknezes, tàrsasozas ahol lehet poenkodni. Kocsival menni valahova szoval Olyan programok ahol nem muszaj egymas szemebe nézni se de lehet viccelodni

2020. dec. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
21%
8-as te ugyanaz vagy mint a 6-os? Mert ha igen, akkor ez most a tökéletes ellenéte annak amit 6-osként írtál. Ha nem akkor ne haragudj, a sok anonim között könnyű elveszni :D
2020. dec. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Én vagyok a 6-os, viszont a 8-as nem én vagyok 🤔😉
2020. dec. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!