Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny vagyok az öcsém...

Féltékeny vagyok az öcsém barátnőjére és a kapcsolatukra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, öcsém barárnője 16 éves és egyszerűen olyan tökéletes. Mindig amikor itt van nálunk rosszul érzem magam hogy ő mennyivel jobb mint én. Nagyon szép arca van, nem kell sminkelnie hogy szép hosszú szempillái és nagy szeme legyen. Szép fényes a haja, szép a teste, csinosan öltözik. Kedves, visszafogott, mégis jól tud beszélgetni, intelligens.

Úgy érzem a nővérem is szívesebben tölt időt vele mint velem. A barátom is kedveli, azt mondtabszerinte aranyos. A szüleinktől is kapott ajándékot karácsonyra és persze ő is hozott, nyilván tökéletesen becsomagolva. Az én barátomért senki nincs oda ennyire, ő nem hozott szép ajándékot, de a szüleinktől sem kapott semmit.

Tudom hogy csak én féltékenykedem, de néha bagyon idegesít ez a lány.

És öcsém kapcsolata sokkal jobb mimt az enyém. Úgy látom, hogy öcsém sokkal jobban szereti azt a lányt mint a barátom engem. Öcsém bármit megtenne érte, mert a lány kis aranyosnak és szelídnek tűnik. Két éve vannak együtt és ezidő alatt sajnos nagyon ellenszenves lett nekem ez a lány. Tudom hogy nincs igazam, de egyszerüen útálom hogy mindenki ennyire oda van érte.

Mit kéne tennem, hogy tudnék jobban hozzáálni a dolgokhoz?


2020. dec. 29. 11:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
67%
19 évesen jó hülye vagy.
2020. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha úgy érzed, nem jó a kapcsolatod, akkor ez ellen kell tenned első körben. Beszélj a barátoddal, mondd el, mi bánt vele kapcsolatban, vagy ha nem jó a helyzet, és menthetetlennek érzed, szakíts.


Ha a saját életed rendben van, a lányra se lesz okod féltékenykedni.

2020. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Magadon és az önbecsüléseden kellene dolgoznod, mert sárgulsz az irigységtől. Az jó, hogy felismerted és változtatni akarsz. A világban mindig lesznek nálad szebb, okosabb, fiatalabb, jobb emberek. Ezzel mindenkinek meg kell barátkoznia. Ne méregesd magadat folyton máshoz, ne más kapcsolatának szemüvegén keresztül ítéld meg a saját kapcsolatodat. Ha nem vagy boldog a barátoddal, akkor szakítsatok. Ugyanez igaz énképedre is. Te olyan vagy amilyen, de mindig lehet javítani magadon, és biztos van olyan, amiben jobb vagy másoknál. Örülj, hogy a testvérednek egy kedves szimpatikus barátnője van, aki kijön a családdal is.


Az egyetlen, ami fura, hogy a te barátod nem kapott ajándékot. Ő se szokott semmit hozni, azért nem vettek neki semmit?

2020. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

1. nőj fel

2. ha nem jó a kapcsolatod, miért vagy benne?

2020. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
A saját testvéredre vagy irigy. Buta vagy és gyerekes vagy.
2020. dec. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az jó dolog, hogy felismerted, hogy az ellenszenved a féltékenységedből alakult ki és nem hazudsz saját magadnak. Így, hogy hajlandó voltál észrevenni a problémát, fogsz tudni változtatni rajta. Elsősorban szerintem az önbecsüléseden kellene, hogy elhidd, te is vagy olyan értékes ember, mint bárki más.
2020. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Talán te is találj magadnak egy pasit.
2020. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Olyan pasit, aki mellett van önbizalmad. Bocs ez lemaradt.
2020. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

#5ös te vagy a buta

Te pedig még csak 19vagy előtted a világ

2021. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es,én vagyok buta? A kérdező sem gyenge, ha a saját testvérére irigykedik. De fogj kezet vele, ha "buta" vagyok🤣
2021. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!