Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim egyetemist...

Milyen lehetőségeim egyetemistaként, ha a szüleim kitesznek otthonról?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket kalkuláljátok bele a koronavírus miatt kialakult helyzetet is.
2021. jan. 2. 13:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos jogilag kitehetik. 18 eves korig is kitehetik, de akkor legalabb tud hova menni, mert a gyamugy tud segiteni. Amugy mi tortent kerdezo pontosan?
2021. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

en elsokent mindenkeppen megprobalnek egy barathoz bekerezkedni, a szuleinek mindenben segiteni otthon hogy ne tartsanak ingyenelonek, vagy ha van rokon aki tud segiteni akkor hozza odakoltoznek.

a kollegiumi elhelyezest nem tudom hogy mukodik, de vannak rendkivuli esetek amikor adnak konnyiteseket, en a felelosnek mindenkeppen vazolnam a helyzetet hatha kapsz szallast legalabb atmenetileg. utana pedig reszmunkaidoben munkavallalas, es minden osztondij megpalyazasa. nagyon sajnalom hogy ilyen helyzetbe kerultel, kitartast !

2021. jan. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljesen érthető, hogy a kérdező nem szeretne halasztani vagy levelezőre kerülni. Nem olyan egyszerű munka mellett visszarázódni egyetemi környezetbe.

Nincsenek távoli rokonaid, nagyszüleid, keresztszüleid? Bárki, akivel eddig nem tartottad a kapcsolatot?

Mindenképp próbálj valakit találni, akihez be tudod jelenti az új lakcímed. Ez megnöveli az esélyeid kollégiumban. Akár egy barátot.

Illetve azt tudom még tanácsolni, hogy keress fel több kolit is, vázold fel a helyzetet. Hátha tudnak valamit tenni.

Plusz ott van az egyetem, érdekképviseleti, nem pont ez a dolguk, de tanácsot tudnak adni.

2021. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a családsegítő is megér egy kört. Esélyes, hogy láttak már hasonlót.
2021. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Elmész dolgozni valami olyan helyre ahol több műszak van. Én pl. eladó voltam. Sokat nem lehetett vele keresni, de egy szobát tudsz belőle bérelni meg szerényen megélni, mellette tudsz nappalin maradni.

A kolik most nem zárva vannak? Legalábbis nekem most több koleszos ismerősöm haza lett küldve.

A helyedben mindenkitől próbálnék segítséget kérni. Írnék egy emailt a tanulmányisnak, leírnám a problémát, meg hogy kihez tudnék ezzel fordulni. Vagy írj maguknak a kollégiumoknak. Keresd fel a helyi családsegítőt.

A szüleidtől tudsz rokontartást követelni, de nem hinném, hogy az nagy összeg lesz.

Összességében kilincselhetsz több helyen, de a legfontosabb, hogy munkát mindenképp kell találnod.

2021. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Egyes kollégiumokban lehet igényelni a maradást. Egyik barátnőm anyukája pl. veszélyeztett, ő maradhatott koliban.
2021. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
a szuleiddel nem tudsz valahogy kibekulni vagy visszakerezkedni ? tudom hogy nem akarsz, en legalabbis nem akarnek megalazkodni elottuk ha mar egyszer kidobtak, de most a virushelyzet 1000szer nehezebbe teszi ezt neked
2021. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi miatt raktak ki? Ok nélkül egy szülő nem dobja ki a gyerekét.
2021. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!