Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni ha a...

Hogyan lehet elviselni ha a szűk családi körben nagyon ellentétesek a politikai nézeteitenk?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon kihat ez a mindennapjaimra. Van egy rokonom akivel közeli kapcsolatban vagyok, de nagyon kevés olyan alkalom van, amikor nem jön fel a téma. Én törekszem arra, hogy mindkét félt megértsem, tudom, hogy nincs tökéletes párt. De ő nem is próbál másokat megérteni, megrögzötten fideszes, mindenben szidja az ellenzékieket. Mondjuk szinte csak fideszes médiából tájékozódik, szóval nem csodálom annyira. Emellett ráadásul rasszista, homofób, zsidó és muszlim utáló.

Komolyan néha sirhatnékom van, hogy már nem tudok vele úgy beszélgetni, játszani, filmet nézni mint gyerekkoromban, mert tuti, hogy megint elkezdi mondani a mondandóját, amihez nekem se kedvem, se türelmem nincs.

Nálatok van hasonló eset? Ti hogy tudjátok ezt kezelni?



2021. jan. 5. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Nehezen, kerülni kell a témát. Nekem nagyikám drágám vérfideszes, már olyan szinten finomítottam a receptoraimat, hogy minden "veszélyes" témát előre kiszúrok és azonnal terelem a szót. Édes egy teremtés, de amint szóba kerül a politika megvadul. Meggyőzni nem lehet és nem is akarok egy 80 éves nénit, vitatkozni vele és megbántani mégannyira se, úgyhogy próbálok mindent megtenni, hogy ne beszéljünk ilyenekről. Néha álmodozok arról, hogy velünk is megtörténik az, ami Gulyás Marci nagymamájával, de hát nem fog. Az amúgy egy tündéri videó, ajánlom (Mamókám lejön a Fideszről).
2021. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
61%
Nálunk napi eset ez, de mi mindig úgy oldjuk meg hogy akinek az igaza többségben van az 'nyer' .
2021. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Nállunk is előfordul, de én nem kerületek meg trükközök egyszerűen megmondom, hogy figyelj ez engem nem érdekel, nem erről akarok beszélni, nem politizálni jöttem, úgyhogy ha másról nem tudsz beszélni akkor nem beszélgetünk. Ezt már egy párszor elmondtam a családban azóta senki nem kezdi el.
2021. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes, mindenki a "vérfideszes" dumával jön, nekem ellentétes tapasztalataim vannak,kéretlenül minden témához hozzá lehet tenni egy kiadós orbángyalázást.
2021. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem beszélünk a családban politikáról.Pont azért mert eltérőek a vélemények.

Nekünk a család fontosabb, nem akarjuk, hogy ilyen hülyeség miatt a családi kapcsolatok tönkre menjenek.

Van számtalan téma amiről tudunk beszélni.

2021. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is különböző véleményen vanak a családtagok. Ha nagy ritkán felmerül politikai téma, meghallgatjuk egymást, elgondolkozunk rajta. Ennyi.
2021. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Sehogy, nem tudjuk kezelni. Fater nagy kuruc info mániás + még más ami nem politika.

Ha valahogy csak picit is szóba kerül (pl. megy a TV), mindig úgy érzi, hogy neki megkell mondania, de ezt teszi olyan hangosan, hogy a ház másik felében is hallod.

2021. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nálunk is az megy, mint a 7-esnél. Néha már nagyon nehéz nyugodtnak maradni..


A négyesnek: Mindegy egyébként ki melyik oldalon áll, melyik párttal szimpatizál, a szélsőségeseket nem bírom elviselni.

2021. jan. 5. 22:09
 9/16 anonim ***** válasza:
2%

Az a szép, hogy itt a többség vagy nem élt a kommunizmus idején vagy nem nemes családból származott és párt tag volt ezért semmi rossz nem érte. Elmesélem az én nagyapámat a kommunizmus figyeltette a 80-as évekig csak mert nemes családból származott és vitte már el fekete autó.Volt orosz táborban is. Több diplomája volt, de nem párttagként nem kapta meg a melót (szó szerint kijelentették, hogy ezért) holott a 8 általánossal rendelkező kollégája, aki semmit sem tudott az adott szakmáról a főnöke lett és mindenhol ez ment, csak hát aki paraszt származású volt az nem vette ezt észre, sőt egyetemi jelentkezésnél volt olyan rublika, hogy paraszt származású és mert ha igen felvették egyetemre (mint apámat).

Nem az a gond hogy valaki fideszes e vagy sem, hanem hogy olyan pártot támogatnak akik olyanok leszármazottai, akik házakat vettek el ott lakó családoktól(ez is megtörtént nagyszüleim szomszédjával, elvitték őket a villájukból és egy magas rangú párttagé lett stb.)volt ismerős akinek a saját lakását az állam kiadta több családnak, mondván az államé, holott a lakás több generáción át a családé volt,a mai baloldaliak felmenői olyan hírhedt kommunisták voltak akik besúgók voltak stb. Persze azt már a szüleitek nem emlegetik, hogy a nagyszerű kommunizmusban kötelező volt a munka különben elvittek a rendőrök, este nem léphettél ki utcára csak úgy különben elvittek a rendőrök, nem beszélhettél a kommunizmusnak nem tetsző dolgokról különben elvittek a rendőrök és folytathatnám.


De párt témától függetlenül én fidesz párti vagyok és unom, hogy sógornőm meg baloldali témákkal jön, direkt kerülöm a politikát családi ebéden, mert úgy neveltek, hogy ilyenről nem illik beszélni, ha azt akarod, hogy a jó hangulat megmaradjon. Nem hozom fel soha, kerülöm a kényes témát (mint melegek, arabok és egyéb már naaagyon unalmas témák amiket meg ő nyom). Mindig közlöm vele, hogy váltsunk témát, mert úgysincs közös nevezőnk és nekem nem célom őt megváltoztatni (mert úgyse menne) és arra a pár havonta megtartott másfél órára fogja vissza magát, aztán felőlem amikor elmentem úgy utálhatják a fideszt anyósékkal ahogy akarják csak tartsák tiszteletben, hogy ez meg engem sért meg és ha volt gyerekszobájuk kibírják politika nélkül.

Mindenkinek joga van azt támogatni szavazásnál amiben hisz addig, amíg nem erőlteti a másikra a nézeteit.

Ismerősödre is ez kéne hogy érvényes legyen, szavazásnál eldönti amit kell és pont.

2021. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

9


Kb az összes fidesz felsővezető kisz-tag volt, szóval nem tudom ki kinek a leszármazottja. Azért ne támogasd ezt a pártot, mert nagyapáddal szemetek voltak a kommunisták. Mindenkinek voltak a családban kommunista rémtörténetei, de ettől még a fidesz ugyanúgy egy mocskos bűnbanda. Mindegy, off vége.

2021. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!