Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Jogos a követelés? Mennyi esélyünk lehet?

Figyelt kérdés
mikor összejöttünk a párommal még együtt élt egy nővel, akivel közös gyerekük is van. a kisfiú majdnem 4éves, mi már házasok vagyunk 3hónapja. A probléma az, hogy amikor szakítottak az exszel a csaj leszedte pénzzel. A párom otthagyott nekik egy házat, aminek nem fizették a rezsijét, már ki akarták kapcsolni a gázt, villanyt stb. Persze a párom folyamatosan ment hozzájuk és adott neki elég sok pénzt, többek között 200ezret, hogy nézzen magának albérletet (mert a házat közben el akarták adni) az ex, foglalózza le... Mikor sikerült eladni a házat a párom költöztette őket, a 200ezren felül kifizetett vagy 4-5havi albérletpénzt valamint berendezett egy egész lakást, illetve amik a saját házában voltak bútorok, műszaki eszközök azokat is az ex használja. Ami már nem új volt, azt a nő odadta a szüleinek és vetetett a férjemmel új dolgokat. Természetesen ha kellett neki pénz a férjem ült a kocsiba és adott neki és bevásárolt nekik néha. Valamint amikor megvette a bútorokat, egy hétig ott ült munka után és rakta össze a lapra szerelt cuccokat volt hogy éjfélig. Tavaly karácsonykor is adott neki 60ezer ft-ot. Az exe amikor újítatták a párom házát felvett a saját szülei házára 3mill jelzálogot. Ebből 1millt a férjem már 2éve visszaadott neki, akkor még együtt éltek. mikor aláírták a szerződést (ingatlan adás-vételi) azt beszélték meg ők ketten meg az új tulaj, hogy a párom tavaly kap x millt (amiből kb 1,5 költött az exre) és a volt élettársa idén nyáron megkapja a maradék 2millát. Akkor úgy egyeztek meg, hogy mivel a páromnak megvan a pénz ezért segít nekik vásárolgatni meg pénzt adni, de ahogy a csaj megkapjaa pénzt visszaad valamennyi összeget, kb a felét beszélték meg, mint amit a párom rájuk költött. Nyáron kitalálta a nő, hogy ő nem ad neki vissza semmit, számítsák bele a gyerektartásba, tehát addig a párom nem fizet. Ezt így megbeszélték, de persze a csajnak volt annyi esze, hogy ködösítsen, ezért nem írtak papírt. Erre ma jön egy idézés, hogy beidézik a páromat a bíróságra gyerekelhelyezési és gyerektartási perre. Az indoklásban, pedig azok voltak, hogy a párom zaklatja (azért mert felhívja kétnaponta, hogy mi van a gyerekkel), nem látogatja a fiát csak három havonta fél órára (két hetente menni szokott min fél napra) és hogy a párom tavaly december óta 14ezret fizetett gyerektartásra (abban a hónapban adott 25ezret természetesen a 60-on felül, és banki papírok vannak arról, hogy december óta jóval többször fizetett a gyerek után) arra kéri a nő a bíróságot, hogy szabjanak meg gyerektartást, illetve, hogy a párom 2hetente szombaton 10-12ig láthassa a gyerekét, persze a náluk. A gyereket eddig sem adta oda, mikor nem volt pénze naponta többször hívogatott minket, mikor mondjuk volt olyan, hogy a párom nem tudott neki adni, akkor megváltoztatta a telszámát, hogy ne lehessen elérni, megkérdezni mi van a fiúval. Most hogy van pénze fel sem hívja a férjem a gyerek miatt a telefont nem veszi fel. Húsvétkor volt olyan, hogy mondott egy napot mikor láthatja a gyereket a párom, de akkor épp dolgozott így felvetődőtt 4-5 nap amikor ráért volna, de az exnek egyik sem felelt meg. Ő szt várta, hogy a párom akkor ugráljon amikor ő fütyül. de sajnos ez nem így megy, ekkor kezdte el híresztelni, hogy a férjem nem törődik a gyerekkel. amikor először műtötték a kisfiút nem volt autó amivel bemehettek volna a kórházba, akkor jó volt a párom, de második alkalommal ,ár azt sem engedte meg, hogy bemenjen hozzá a férjem, mert akkor volt aki furikázza őket. Nem tudom mit tehetnénk, a párom el van keseredve, hizsen ő mindent megadott nekik, amikor a rezsitartozásokat hátrahagyta, még akkor is bízott benne, és rájuk költött egy csomó pénzt. Simán kirakhatta volna őket az utcára, egy forint nélkül, de ő megtett mindent, most mégis ő húzza a rövidebbet, mert a nő annyira szánalmas, hogy nem tudja elfogadni a boldogságunkat. 1éve telebeszélte anyósomék fejét, hogy beszéljenek a férjemme, hogy amennyiben egy adott határidőre nem megy vissza hozzájuk akkor nagyon megbánja ill megkérte a szülőket, hogy ebben az esetben a fiúkat tagadják ki az örögségből. Nem a 1,5mill fáj, mert ha azzal kezdi, hogy nem ad vissza semmit, akkor is segítünk, de az, hogy minden pénzünket rájuk költöttük mert azzal hitegetett minket, hogy a felét visszafizeti, az már sztem sok. Ráadásul amikor jegyzőkönyvet íratott a bíróságon, utána még volt lent náluk a párom meg beszéltek is, de egy szóval sem mondta mire készül. Ez az eljárás és a hátbatámadás a felháborító, mert le lehetett volna zárni ezt a kapcsolatot normálisan is, nem pedig így. A párom viszont nem akar fizetni, hiszen már elég pénzt költött rá, és nekünk sincs pénzünk, minden hnap végén kölcsön kell kérnünk. Mit lehet tenni ebben a helyzetben??? És kíméljenek meg a megkeseredett és elhagyott nők, akik szerint jogos így kicseszni valakivel. Normális válaszokat várok. Köszönöm
2008. dec. 1. 19:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és nem voltak házasok, együtt éltek!
2008. dec. 1. 19:28
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
hát elég bonyolult a helyzet az biztos.kozelebbit tudnál írni arról is, hogy miért, mi okból lépett ki férjed az elozo kapcsolatból?mert így talán konnyebb lenne valamilyen hasznos tanácsot adni
2008. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Rovidebben is leirhattad volna, bocs, de igazabol egy a lenyeg. Te vagy a 3. ugye? Aki kozbelepett, ugye? Aki talan tonkretett egy kapcsolatot, ugye? Mit szeretnel? Mondd, mit szeretnel hallani? Milyen normalis valaszt varsz? Ne varj, nem fogsz kapni.

Neked all fejjebb valami? Nem is a te gyereked! Tamogasd a parodat, ha mar szegeny kisgyereknek apa nelkul kell felnonie! Szallj magadba, ha eddig nem jutott meg eszedbe!

2008. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen én vagyok a harmadik. De nem 100%ig én vagyok a hibás. Ha egy férfinek más kell akkor a kapcsolata már rég rossz. Én még nem láttam olyat, hogy egy kapcsolat boldog és félrelépnek benne. Miért maradtak volna együtt??? a gyerek miatt??? mert a férfinak kötelessége élete végiég egy kapcsolatban maradnia??? Persze ha a csaj palizott volna be, akkor megértőbb lennél??? Igen, elhagyta miattam, mert velem sokkal boldogabb, és ha egy anya igazán szereti a fiát, akkor nem akar ő és az apja közé állni. Mindent megadtunk nekik annak ellenére amilyen a nő volt. És ez a mgoldás??? Hol van a tartás???? Hol van az, ha egy pasi már egy éve nem él vele, nem könyörög neki, hogy dugja meg?! Nem ez a megoldás, mert mi sem úgy álltunk hozzájuk, hogy kiraktuk őket az utcára. Miért nem lehet egy kapcsolatot normálisan lezárni? miért van szükség a kicsinyes bosszúra???? Ezzel csak a fiának árt. Senki másnak. De persze annyira szereti azt a gyereket, hogy az érzései nem érdekli. Amikor a fiú üvölt mellette, hogy apával akar beszélni, erre ő szó nélkül lerakja a telefont, és nem is engedi, hogy beszéljenek egymással! Ez a jó megoldás??? Tényleg???? Hát a Te gyerekeidet sem irigylem, ha vannak!!!
2008. dec. 1. 20:09
 5/12 A kérdező kommentje:
és nem én tettem tönkre a kapcsolatukat. Hiszen ha magadba nézel, te is akkor lépsz félre, ha valami nem oké a kapcsolatodban. Bár lehet, hogy Te boldogtalanul élsz a férjed mellett és mindennap veszekedtek, és irigykedsz, hogy más boldog! Nem egy egyéjszakás numera voltam. A felesége vagyok és asszem ezt mindent elmond a kapcsolatunkról. És arról is, hogy azt a nőt 7év alatt el sem jegyezte.
2008. dec. 1. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
7 év hosszú idő, akkor már nincs szerelem, csak a számlák+a gondok, pont ezért mondják, hogy a 7 év vízválasztó. Tudom miről beszélek, mi 8 éve vagyunk együtt a férjemmel és megéreztük a 7. évet, de túl vagyunk rajta, bár nálunk nem volt megcsalás hál' istennek. Szóval pont akkor léptél a kapcsolatba, amikor az a legkönnyebben megingatható periódusban volt és sikerült is tönkre tenned. Én soha ebbe a büdös életbe nem másznék bele egy házasságba, pláne úgy, hogy gyerek van, mert lehet, hogy nélküled életük végéig együtt lettek volna. De a lelkiismereteddel neked kell elszámolni. Viszont nagy igazság, hogy az élet vissza adja, amit tettél. Ott van a Pataky Bea..., belemászott egy házasságba és most ugyan azt kapta vissza, amit annak idején ő tett. Szóval, ha jól olvasom 1 éve vagytok együtt, de lesz az még 7 is / nem biztos / és lehet már lesz gyermeked, akkor majd megérted annak a szegény elkeseredett nőnek a reakcióit, akinek tönkre vágtad az életét. Bocs, de ennyit tudok hozzáfűzni...
2008. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

A szomorú igazság az, hogy a felek a gyerektartás kérdésben jogerős egyezséget előre fizetéssel nem köthetnek ki. Bíróság hagyhat ilyet jóvá, azt is csak gyámhivatali engedéllyel, de itt ez nem állt fenn, így az ex gyermektartásdíj követelése abszolút jogos, a bíróság MEG FOGJA ÍTÉLNI és a férjednek FIZETNI KELL.


Azonban, hogy választ adjak a mit lehet tenni kérdésre: Adjatok be egy fizetési meghagyást a másfél millió forintra. Vannak tanúk, valószínűleg számlák is egy s másról, ez pedig elég nyomós ok arra, hogy követeljétek azt a másfél millió forintot. Így talán elgondolkodik a másik fél is.


Amúgy hozzáteszem, hogy ha az amit leírtál VALÓS, akkor bizony nem értem az előttem szólókat. A férjed kiszállt az előző házasságából, DE NEM HAGYTA magára őket, ez pedig sokat jelent. Segített, most mégis "szemet kapar" az ex. Ez nem szép.

2008. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
én az elso válaszolo vagyok, nehogy már engem is lehurrogjál.viszont van abban is sok igazság amit a második írt és a tobbség véleményét tukrozi.az érem másik oldala azonban az, hogy konnyu katát táncba vinni, ha o is úgy akarja, vagyis nem lehet mindenért téged hibáztatni.annak nincs semmi jelentosége, hogy nem vette feleségul, viszont a gyerek egy olyan kapocs, kulonosen ha a férjed szereti a gyereket, amit nem lehet elvágni és számítanod kell arra, hogy egész életedet végigkíséri.még rosszabb helyzet, mintha felesége lett volna gyerek nélkul.ennek a szerelmi háromszognek egyenlore az igazi "nyertese" a férjed , mivel két "felesége " van és talán még imponál is az neki, hogy a régi asszonya még úgy ragaszkodik hozzá.szerintem a férjed érzelmileg még nics elszakadva kelloképpen a régi kapcsolatától másképp ezt a bonyolult pénzugyi helyzetet ilyen fejetlenul, ugyvédi tanács -gondolok itt papíron lefektetett szerzodésekrol- nem intézte volna.gondolom férjed már nem egy huszonéves, meggondolatlan kis srácc, így a leírtakból én nagyon is arra kovetkeztetek, hogy még erosen kotodik a volt párjához.nem lehet mindent arra fogni, hogy a gyerek miatt teszi, azt is, hogy elkótyavetyéli a házát, a pénzét.a mostani házasságában csak a szerelembol fog élni anyagilag támogatva a régit.meddig fog ez menni? .....ez egy ordogi kor lesz éveken keresztul, az egyeduli vesztese pedig te leszel, mivel ez a helyzet fel fog orolni testileg lelkileg.nem beszélve a gyerekrol aki most kiskorában megszenvedoje, késobb fegyverévé is válhat ennek a nem éppen egyszeru helyzetnek.és miféle "délibábos boldogság" az, ahol a férj hol ide - hol oda ingázik és mindig azon tori a fejét, hogy melyik "feleségének" adjon igazat? most nagyon azt gondolod, hogy mit zagyvázok itt osszevissza!csakhogy én mindezt a saját rossz példámból merítem. én 19 voltam, tapasztalatlan és beleszerettem egy 42 éves akkor már elvált egy fiúgyermekes /aki 10 éves volt/ férfiba akivel mindezt átéltem .az ingázást, a vagyonelosztást, azt hogy a beszédtéma a volt feleség és a szegény gyerek!? a mi kapcsolatunk ráment, pedig halálosan szerettem.a szó szerint majdnem belehaltam, mert felorolt idegileg.kulonben te nem vagy féltékeny, amikor a volt kapcsolatához megy, amikor annyira aggódik "értuk".te egész életedben majd másnak a gyerekével is fogsz torodeni?ez szép dolog ,de bírni fogod majd idegileg?kulonosen, ha a volt kapcsolat majd mindent bevet és élvezi a dolgot, hogy megkeseríti minden pillanatodat, a tyutyimutyi férjed pedig mindenre ráharap és ugrik amikor futtyent neki. nos gondold meg jól! én a helyedben még most kiszállnék, míg nincs kozos gyerek . de ezt neked kell eldontened.mendenesetre amit tudnék tanácsolni : elmenni minél messzebbre lakni és megpróbálni ott zavartalanabbul élni.elbeszélgetni a férjeddel, mert orajta mulik minden.ha valóban szeret, nem fog annyit torodeni "veluk", csak a gyerekével /ami egyébként az o kotelessége és nem a tiéd/ és nem fogja hagyni magát sem érzelmileg , sem anyagilag zsarolni . elnézést, ha néha túl kíméletlenul fogalmaztam.
2008. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
74%
Bocs,de a férjed egy nagy BALEK-és ezt az ex is tudja-már ismeri ő is!Pont ez volt a baj,hogy mindig mindent megadott nekik ,el lettek kapatva!Nehéz lesz leállítani!Sok sikert hozzá!Viszont hatásos lehet a bíróság-más már nem szerintem!
2008. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha úgy nézzük,akkor még jól is jön a per,mert legalább megítélik a gyermektartást,és ezen felül csak a gyermeknek vesztek ha akartok.Visszamenőleg max 6 hónapot ítél meg a bíró.A láthatás is rögzítve lesz,ha nem adja,akkor nagyon súlyosan megbüntetik,és a láthatás minimum 2 hetente teljes hétvége.Ehhez ragaszkodjatok!Viszont a zaklatást azt neki kell bizonyítania és az,hogy a gyermek hogyléte felől érdeklődik,az nem zaklatás!
2008. dec. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!