Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév eredet kereséséhez...

Vezetéknév eredet kereséséhez vannak oldalak? Ha van, írnátok ilyet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én könyvben ismerek ilyet, ha esetleg az is jó.
2021. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze 😊
2021. jan. 15. 08:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a google-ba: Hajdú Mihály: Családnevek enciklopédiája. PDF-ben letölthető.
2021. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha esetleg érdekel család kutatás, itt ez az oldal: familysearch.org
2021. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Sajnos amit a 3-as írt, abban nincs benne a vezetéknevem-gondolom mivel nem magyar eredetű.


A familysearch.org-gal már próbálkoztam, de nem igazán tudtam visszavezetni a nagyszülők után.

2021. jan. 15. 10:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz ebben a FB-csoportban: [link]


Sok amatőr kutató van ott (meg profik is), ha részletesen leírod, hogy miben szeretnél segítséget kérni, biztosan lesz, aki segít. Az is lehet, hogy van más is, aki kutatja az általad keresett nevet. A familysearch-ön nagyon sok mindent meg lehet találni, csak ki kell tapasztalni. Valószínűleg nem jól keresel, kevés ami nincsen fent náluk. Mindenképpen bíztatlak, hogy jelentkezz, megéri. Mást is irányítottam már oda innen a gyk-ról, és elég szép eredményeket sikerült elérnie.

2021. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyar családkutatók oldalán is keresgélhetsz: macse.hu
2021. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!