Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza lehet lépni a felkéréstől?

Vissza lehet lépni a felkéréstől?

Figyelt kérdés
Férjem testvérétől egy családi összejövetel alkalmával megkérdeztük, vállalnák-e a feleségével, hogy a kisfiunk keresztszülei lesznek. Azt válaszolta, még meggondolják. Nekem ez nagyon nem esett jól. Mit kell ezen meggondolni? (Az egyetlen testvére első gyerekének lehetne a keresztapja). A nővéreméktől meg sem kérdeztük, és már azóta, hogy terhes lettem, nagyon szeretne a vőlegényével a kicsi keresztanyja, a párja pedig a keresztapja lenni. Legszivesebben megmondanám a nővéremnek, hogy legyenek ők a keresztszülők.
2008. dec. 2. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Az a helyzet hogy a sogorodék talán tudják mivel jár a keresztszülöség. Mert az azzal jár hogy a gyermek vallásos neveltetésében ök is besegítenek. Plussz régen a keresztszülöség egyben ha a szülökkel valami történt ök lettek a gyámok is. HA valaki keresztszülö lesz annak anyagilag is mindig gondolni kell plm ballagáskor, esküvökor.

Ha ök nem nagyon vallásosak vagy nem szeretnek templomba járni, vagy egyáltalán nem hisznek a ti vallásotokban, vagy Istenben akkor jobb is hogy vissza mondják.

Olyan vállalja el aki ennek a szerepnek meg is tud felelni.

2008. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyes kultúrkörökben a keresztszülőség nem csak egy "cím", hanem sok felelősséggel is jár. Lehet, hogy át akarják gondolni, milyen teendőik lesznek és vajon alkalmasak-e rá. Ettől függetlenül nyugodtan visszavonhatod a felkérést, főleg mivel még nem is mondtak rá igent.
2008. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg szep, hogy a te novered es a parja legyenek a keresztszulok. Nem is tudom, hogy miert nem oket kertetek meg, talan, mert meg nincsenek osszehazasodva? Manapsag millio gyereknek csak keresztapuja vagy keresztanyuja van, eppen a "csodas" csaladi eletek miatt.

Az en kisfiamnak is "csak" keresztapuja van, aki nagyon-nagyon buszke az o keresztfiara.

A ferjed testverenek vegyel egy illemkonyvet, mert tudod ez nagyon nagy illetlenseg volt amit mondtak, eszed agaba ne jusson, hogy ok legyenek a keresztszulok!!!

Szolj a tesodnak, hogy legyen o, es kesz.

2008. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan lépjetek vissza a felkéréstol, ha a férjed is beleegyezik, mert, ha a testvére így válaszolt, akkor az azt jelenti, hogy lehet, hogy nem szívesen lennének azok.annak pedig mi értelme, hogy csak kotelességbol, ímmel-ámmal vállalják?ha valaki orul a felkérésnek azt már meglátod és mindjárt igent is mond.de nem is tudom, hogy a családban testvérek kozott mit lehet ezen gondolkodni?mert ennek a keresztszuloi státusznak ma már csak szimbólikus értelme van, anyagi szempontból pedig úgy szokták, hogy visszahívják idovel egymást, vagy ha nem akkor szulinap névanap alkalmával viszonozzák.
2008. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A férjem nem igazán akar visszalépni. Szerinte várjunk még legalább 1 hetet, hogy mit válaszolnak. A párom azzal indokolja a bátya válaszát, hogy ők másoknak is a keresztszülei és ennek vannak anyagi vonzatai is, és összetartó ereje is a családjukban. Szerinte, csak akkor kérjük meg a nővéremet, ha a bátyja nem vállalja, mert véleménye szerint a nővérem nem törődne annyit a gyerekkel, mint a bátyja. Nem tudom, de a tesómon azt látom, hogy nagyon örülne, ha ő lehetne a keresztanyja a fiunknak.
2008. dec. 2. 18:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azzal gyozd meg a férjedet, hogy ha már a bátyjaéknak van keresztgyerek, akkor ez újabb anyagi teher lenne számukra, a gyerekkel pedig úgyis a szuloknek kell torodeni.
2008. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De hat eppen akkor azert se legyenek a ferjed reszerol a keresztszulok, mert ok mar valahol azok egyszer! Most megint?

Akkor egyertelmu, hogy a testvered legyen, de meg ezen is veszekedni kell, hihetetlen, ne haragudj! Es a ferjed nem lehet ennyire onzo. Hat tudod en is keresztszulo vagyok, de mas valakinek mar nem vallalnam el, ez szerintem termeszetes.

A vegen a batyjaek duplan, a tesod pedig egyaltalan nem keresztszulo, ne engedd!!! Kulonben pedig mar jeleztek volna a batyjaek, ha akarnak ezt a szerepet, szerintem ok azon ragodnak, hogyan mondjak el nektek, hogy nem akarnak lenni.

Legy eros, ne engedja a ferjednek!!!

2008. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljen mértékben egyetértek az előttem szólóval.

A férjed mondja el a testvérének, hogy mivel nem vállalták elsőre arra gondoltatok, hogy a nővéredék lesznek a keresztszülők és remélitek nem bántjátok meg őket ezzel, de hiszen ők már amúgyis keresztszülei valakinek...

A nővérednek is rosszul esne ha nem őt választanád. Ebben most Ne engedj!

Üdv

2008. dec. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!