Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Elvesztettem édesapámat 3 napja.. Soha nem gonoltam volna, hogy ez viszonylag hamar bekövetkezne, hiszen még csak 19 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet, és annyi közös tervünk volt még a jövőt illetően.. nem tudom felfogni, hogy ez egy pillanat alatt csak így szertefoszlott. Nem tudom szavakba önteni azt a fájdalmat és kínt amit érzek, sose voltam jó az érzelmeim kimutatásában. Külön élek a családomtól, de annyira magam alatt vagyok, hogy senkivel sem beszéltem már napok óta, nem lehet elérni, mer mindent kinyomtam, és csak örlődök magamban. Nem tudom, hogyan tovább, és ez rámegy a tanulmányaimra, a baráti kapcsolataimra, és a kapcsolatomra is.. jelen helyzetben azt érzem, hogy az életemnek egy részét elvették tőlem, és soha többet nem kapom már vissza.


Egy 19 éves srác..



2021. jan. 27. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos ! Részvétem! Hagyj időt magadnak és igyekezz elterelni a gondolataidat! Én is már szinte mindenkit eltettem csak az édesanyukám és a testvérem maradt.
2021. jan. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltemettem*
2021. jan. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Csak 3 nap telt el. Ez sajnos ilyen, majd lassacskán jobb lesz. Beszélj a családoddal, szükségetek van egymásra. Ha a barátaid és párkapcsolatod erre rámegy, akkor sajnos ők fabatkát sem érnek, mert pont ilyen helyzetben kellene melletted lenniük. Gyászold meg az apukád, és hidd el, majd elrendeződik minden. Ha hosszabb idő után sem tudsz túllépni rajta, akkor keress segítséget.
2021. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, apukámat 18, anyukámat 28 évesen vesztettem el. Most 36 vagyok. Mindegyikük halála után megváltozott az életem, más ember lettem. Az elvesztésük után annyi mindent átértékeltem, hogy mások lettek a döntéseim. A döntések pedig olyanok voltak, amik felforgatták körülöttem az állóvizet. Ha elvesztünk valakit, nincs többé veszteni valónk és elkezdünk sallang nélkül élni. Elhagyjuk amire nincs szükségünk. És jön helyette új. És ezzel nem az ő emlékük kopik. Pont ellenkezőleg, minden értelmét nyeri, hisz ők, a szüleink értünk élnek. Ők értem éltek.

Ők pedig ezután a szívemben élnek. Közvetlenül a haláluk után felfoghatatlan a fájdalom, de ahogy az élet formálódik úgy formálódtam én is. Fentről néznek és büszkék. A szülők elvesztésével bölcsebbek leszünk. Most már a fiam mellett vagyok és megértettem minden korábban rossznak ítélt döntésük okát. Az életben nincs rossz döntés. Az ember tényleg változik. Hiába hisszük azt 20 évesen, hogy mindent tudunk. Át kell élnünk fájdalmas dolgokat, ahhoz hogy a saját gyermekeinket útjukra tudjuk bocsátani. Megmosolyogtat, hogy azt hiszi a fiam, ő tudja milyen az élet. Én ne mondjam neki. Ezek a saját szavaim az én szüleimhez ennyi idősen. Megértettem mit éreztek a szüleim, hogy tudták, úgysem tudják elmagyarázni mi az az ÉLET, amíg az én meg nem tapasztalatom. És még 20 évesen minden "fekete és fehér, igen vagy nem", addig sok évvel később, millió fájdalommal a szívben az élet elkezd árnyalt lenni. Egy döntés már nem fekete vagy fehér. Az élet elkezd színes lenni.

Ezt pedig, amit írtam, való lényegében Te is sok sok évvel később érted meg teljes valójában. És magad jössz rá. Most pedig hagyd hogy gyászolj, hagyd hogy fájjon. Sírj és ordíts. Mond ki, amit érzel. A fájdalmat, a dühöt. A világra, mindenkire. És csak utána jöhet az a megkönnyebbülés amiről most még hallani sem akarsz. El sem akarod engedni. Ez így van rendjén. Ehhez idő kell.

2021. jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es el is mondott mindent.

Őszinte részvétem.

2021. jan. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha akarsz, írj privátot, hasonló történt velem is, mikor 19 voltam.
2021. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves voltam, amikor édesapám meghalt, és a szemem láttára halt meg. A mai napig nem dolgoztam fel, és talán sose fogom. L/29
2021. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!