Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a szüleim?

Miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy annyira nem emgednek bizonyos dolgokat,pl:hogy kimenjek a barátaimmal városba stb.,hogy úgy érzem,nem szeretnék,hogy olyan legyek,mint ők.

(A barátaimmal semmi olyasmi baj nincs,mint drogok,alkohol,dohány meg ilyenek.)



2021. febr. 4. 20:09
1 2
 1/17 Pintér László ***** válasza:
28%
Féltenek. Ennyi. Örülj Neki! Idővel enyhülni fog.
2021. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi idős vagy? Nálam is ez van, de engem konkrétan burokban tartanak. Szerintem túlzásba viszik a féltést és csak azt érik el vele, hogy egy életképtelen, tapasztalatlan gyökér leszek. Én viszont már szeretnék kicsit önállósodni. Engem az vigasztal, hogy 1 év van hátra a suliból aztán lépek.
2021. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. Írok egy üzenetet privátba
2021. febr. 4. 20:39
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk az tényleg számít hogy hány éves vagy. De amúgy általánosságban el lehet mondani hogy ahogy idősödsz a normális szülők úgy engednek el egyre több helyre. Mondjuk ha 14 évesen nem engednek buliba meg fesztiválra az szerintem teljesen érthető még akkor is ha nagyon sokan ilyen idősen járnak ilyen helyekre. Ha 17 évesen sem azt meg nem tartom túl normálisnak. Mármint oké egyik szülő sem szeretné hogy egy buliban a gyerek full részegre igya magát és megerőszakolják de ha tudod hol vannak a határaid akkor szerintem már simán el lehetne engedni. Ha a városba sem engednek el úgy hogy nincs semmi alkohol meg hasonlók azt meg egyszerűen nem értem. Gondolom nem a 100km-re lévő városba akarnál menni szóval a szüleidnek nem tudom mi a baja. Esetleg az segíthet ha bemutatod a barátaidat a szüleidnek (ha nem ismerik őket) hátha úgy jobban megbíznak benned. Ha meg ez se jön be akkor 18 éves korodtól oda mehetsz és költözhetsz ahova akarsz, nem lesz többé beleszólásuk.
2021. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
járvány van. pont ma tudtam meg hogy 3 ismerősöm halt bele a napokban. szerintem maradj otthon
2021. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

"pl:hogy kimenjek a barátaimmal városba stb."


Kifejtenéd kérlek, hogy mit takar a stb? Mik azok a dolgok, amiket nem engednek meg neked? Csak azért kérdezem, mert így nekem teljesen úgy tűnik, hogy csak egy hisztis tini vagy :) De persze, ha jobban kifejted, hogy miért is gondolod túlzásnak a szüleid féltését, akkor simán változhat a véleményem.

2021. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudjuk, hány éves vagy. Nyilván bizonyos kor alatt nem szokás elengedni a gyereket csak úgy bárhová.


Nem tudjuk, kifélék-mifélék a barátaid. Lehet, hogy semmi baj nincs velük, de lehet, hogy velük pont nem kéne lógnod.


Na meg este nyolctól kijárási tilalom is van.

2021. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Mit csinálnál a barátaiddal a városban? Minden zárva, se mozi, se beülni nem lehet sehova.. lehet lézengeni a plázában esetleg. Miért nem hívod át őket filmezni, azt lehet megengednék?
2021. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
63%
Féltenek. Ha lesz@rnának, az jobb lenne? Lehet, hogy pillanatokra igen, de hosszú távon hidd el, hogy nem.
2021. febr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
44%
Nekem is ilyenek voltak. Jót akartak. Idővel nem is volt már kedvem. Persze kipróbáltam az életet, de hálás vagyok nekik, mert nem mentem el akkor a rossz irányba (ne érts félre, nem azt mondom, hogy nem kell kimenned sehova, de lehet később megköszönöd :))
2021. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!