Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 21-ik században a szeretet,...

A 21-ik században a szeretet, szerelem le van értékelődve?

Figyelt kérdés

A család intézménye hanyatlóban!

A szerelmi, hűségen alapuló kapcsolatok ritkulóban.


Virágzanak az érdekkapcsolatok. Virágzanak a szexkapcsolatok.

Virágzanak a felszínes szempontok szerinti kapcsolatok.

Virágzik az egyedül élés.

Virágzik a poligámia, bi-, tri-, pán-, és egyéb szexualitások.


Az ember még meddig csúszhat?


A magasztosabb értékektől miért szabadul?


A könnyebbik út, a gyorsabbik, átmeneti élvezetet, büszkeséget adó megoldások miért motiválják jobban?


2021. febr. 7. 11:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
Butul az emberi faj és egyre genyóbb is, genetikai hulladékok tömkelege születik ez a baj, erre még a technológia is rátesz, lásd okostelefonok amiknek semmilyen pozitív társadalmi hatása sincs negatív viszont tömérdek.
2021. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
93%
A magasztosabb értékek még soha a történelemben nem érdekeltek egyetlen egy embert sem igazán. Legfeljebb az, amit nyerhetett, ha tettette hogy érdeklik. Olvass utána annak a kornak, amikor a pápák szeretői irányították az egyházat, vagy amikor élve eltemettek embereket ha birtokoltak egy könyvet. Vagy amikor a legyőzött katonáknak kivájták a szemét, levágták a fülét és az orrát. Vagy az összes esetről, amikor a megszálló hadsereg végig erőszakolta az egész megszállt népességet. Ennyire "magasztos" az ember múltja. Nem a magasztos értékektől szabadulunk, hanem azoknak a látszatától.
2021. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


És akkor mi a helyes megoldás? Vissza az állati viselkedésformákhoz, dzsungel törvényéhez? Még véletlen se próbáljuk az embert kiművelni?

2021. febr. 7. 12:20
 4/12 anonim válasza:
95%
Mindenki megpróbál úgy élni, hogy az őt boldoggá tegye, aztán meghal. Mindig is ennyi volt az emberiség, és ennyi is marad. Szerencsénkre van pár %, akiket az tesz boldoggá, hogy feltalálnak új király dolgokat nekünk.
2021. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Szép egyszerűen fogod fel.

2021. febr. 7. 12:38
 6/12 anonim válasza:
94%
Tapasztalataim szerint az ember nem olyan bonyolult, mint amit szeret gondolni magáról.
2021. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Maga az ember nem monogám faj, hanem poligám, döntés kérdése hogy monogám e vagy sem.

Egy olyan kort sem tudnék mondani ahol ne lettek volna érdekemberek, mindig voltak és lesznek is. Az meg hogy mit tartunk értéknek és mit nem ez is sokmindentől függ.

2021. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem igazad van
2021. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget írsz, kérdező, valójában soha nem volt még ennyi szerelmen és hűségen alapuló kapcsolat, mint most. Pont hogy a 19. század elejéig volt ritka az, hogy az emberek szerelemből házasodtak, akkor általában nem is a fiatalok döntöttek róla, kivel akarnak összeházasodni, hanem a szülők, a vagyon, a rang.


Többnyire csak a te kasztodban házasodhattál, nőként záros határidőn belül és még a családnak is bele kellett egyeznie a házasságba. Akkor a házasság inkább gazdasági elem volt, mint szerelmi, na akkor virágoztak aztán a szexkapcsolatok, 50-es pasik vettek el 15 éves lányokat meg azon versenyeztek a nők, ki jutott jobb partihoz. Mellette a többség szeretőt tartott, ha tudott, tök természetes volt csalni a másikat, sőt, még természetesebb, mint ma, amikor ezt értetlenül nézzük, tekintve, hogy mindenki szabadon választhat, nem kényszerből kell valakit elviselnie.


Mi volt a magasztos abban, hogy olyan emberek éltek egymáshoz láncolva évtizedeken keresztül, akik utálták egymást?

2021. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valahol egyetértek a kérdezővel én is ezt érzem,ezt tapasztalom,hogy már a mai 25-30 éveseket a felszínes kapcsolatra mennek rá


Most mondok egy példát,25 éves vagyok,a középiskolában 20 lány osztálytársam volt mind 24-25 évesek most, ebből a 20 lányból 15-nek már van 1, 2, sőt valahol 3 gyereke is van és elvált miért is?! 15/10 már elvált.!!!


Mert 18-20 évesen végeztek az iskolával,jajj én leakarok lépni a szülőktől,kell a függetlenség, szabadság,keresek magamnak egy pasit, fél év múlva összeköltöznek, házasodjunk össze, vegyük fel a csokkot, lesz 3 gyerek ,lesz 10 milliónk saját házra. Aztán 2 év múlva elválnak, Nő visszamegy 3 gyerekkel a nyakán a szülőkhöz.


Hány ilyent látok, nap mint nap aki nem szerelemből házasodik, nem szerelemből születik baba,mert fontosabbak nekik a felszínes dolgok,kell a látszat


Én mit csináltam, 20évesen végeztem az iskolával,2 évig még otthon voltam, gyűjtöttem önerőre, összegyűlt 2 millió forint,párommal már 2 éve együtt voltunk, ő is otthon maradt még mert így láttuk jónak, ha inkább gyűjtőgetünk és saját önerő mellett hitelt veszünk fel, és azt fizetjük nem az albérletet,mi is hitelt vettünk fel,de nem babavárot, így is el lehet kezdeni az életet,hogy nem egyből szülők 3meg elválok

2021. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!