Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megvaltoztatom a vezetéknev...

Ha megvaltoztatom a vezetéknevemet attol örökölhetek?

Figyelt kérdés
Az apám nem foglalkozott velem se a családja ezért gondolkodok név valtoztatáson (nem az ő nevüket szeretném tovább vinni). De azért kitolni se szeretnék magammal. Férre értés ne essék de úgy érzem ha öröklök megérdemlem a részemet...
2021. febr. 7. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Persze, ez nem befolyásol semmit
2021. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem foglalkoztak veled el fogják intézni hogy ne örökölhess, efelől ne legyenek kétségeid.
2021. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Semmi köze sincs a kettőnek egymáshoz.
2021. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem függ össze a kettő
2021. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

Elvileg okot adhat a kitagadasra, gyakorlatilag eselytelen.


Magánvéleményem, hogy ha a neve nem kell, más se kelljen. Én ugyan megtartottam a vezetéknevemet, mert elég ritka, így kb mindenki tudja, hogy ki az apám, de xarok rá, hogy örökölök e majd valamit, vagy sem. Hogy őszinte legyek, azt se tudom, el e még, de nem is érdekel.

2021. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ettől függetlenül örökölhetnél ugyan, de ne aggódj, apuci majd ráíratja a dolgait erre-arra a családtagra, hogy te ne kaphass semmit.
2021. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha megváltoztatod a nevedet, apád jogilag kitagadhat érdemtelenség okán. Kicsi rá az esély, de ha nagyon kekeckedni akar, van rá jogilag opció.
2021. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted hagy rád valamit ha eddig se érdekelted?
2021. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, őszintént szólva én sem bízok benne hogy bármit is kapnék de úgy vagyok vele hogy ne ezen múljom. Amit írtatok hogy kitagadhat, valami ilyesmi rémlett nekem is ezért is tettem fel a kérdést.
2021. febr. 7. 15:09
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha jól tudom öröklésből csak akkor lehet kizárni a gyerekedet ha annak valami nyomós oka van (megpróbált megölni stb), de amúgy nem zárhatod ki teljesen. A jog a gyereket védi. Szóval szerintem a névváltoztatás miatt mem tagadhat ki, meg amúgy sem csinálhat olyat, hogy te semmit ne örökölj, egy kis részét muszáj rád hagynia.
2021. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!