Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei a lakásom árát...

Párom szülei a lakásom árát szeretnék, mondván, hogy akkor a miénk lesz a házuk? Hogy beszéljem le erről a vőlegényemet?

Figyelt kérdés

Mikor összeköltöztünk másfél éve, ő költözött hozzám. Neki finoman szólva is érdekes a családja, a szülei sosem támogatták sem a húgát, sem őt, pedig lett volna miből. Emiatt a párom viszonylag sokáig, 26 éves koráig élt a szüleivel. A húga meg már 20 évesen férjhez ment, csak hogy szabadulhasson otthonról.

Lényeg a lényeg, hogy most az én lakásomban élünk, amit még a szüleimtől kaptam évekkel ezelőtt. Szeretünk itt, egy kis "ékszerdoboz", de gyerekekkel már nem lenne kényelmes... Gondolkozunk telekvásárlásban és építkezésben, legkésőbb nyárra szeretnénk, hogyha meglenne már a telek és a tervek és készen lennének. Az én szüleim nagyon támogatják az ötletet, de ők világ életükben olyanok voltak, hogy mellettem álltak bármiről is legyen szó.

Viszont a vőlegényem szülei most azt találták ki, hogy ami pénzt kapok a lakásom után, ha eladjuk, azt adjam nekik és költözzünk oda, hozzájuk. Mert hogy ott van az a hatalmas ház és ketten laknak benne, miénk lehetne az emelet és így pénz is lenne, hogy felújítsuk az egészet. Mert nagyon ramaty állapotban van... Penészedik, ázik, a kerítés is ki van dőlve egy részen, mellé a kert is katasztrofálisan el van hanyagolva. Ezek azok, amiket én látok szabad szemmel, nyilván egy szakértő több mindent is felfedezne.

Mindezt azért, hogy majd ha ők meghalnak ki tudja, mikor, a miénk legyen a ház. Úgy, hogy anyósom mindig azzal büszkélkedik, hogy náluk a családban mindenki megélte a 99 évet, nem volt ritka a 103-104 év sem. Most ő 52 éves. Nem rosszindulatú akarok lenni, de nem úgy akarom leélni az életemet, hogy számolgatom, anyósék mikor dobják már fel a talpukat. Meg én 18 évesen elköltöztem a szüleimtől, imádtam már akkor is a függetlenséget, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodnom, stb. Nem akarnék most visszaköltözni a szülőkhöz, főleg úgy nem, hogy nincs is különösebben jó kapcsolatom velük. Nem utálkozunk, de pl. egy 2 hetes nyaralásra nem szívesen indulnék el velük közösen. Más az életfelfogásunk, az életritmusunk. Ami nekem normális, az számukra mélységesen felháborító. Csak konfliktus lenne ebből.

A párom meg már mondogatja, hogy hát azért ő valahol megérti a szüleit is, mert milyen lehet egy nagy családi házban egyedül és hogy úgy az unokákkal is többet lehetnének, az anyjának ez nagyon jót tenne... Mondtam, hogyha ennyire nagy teher nekik a ház, akkor adják el, az árából tudnak venni két lakást is. Az egyikben laknak, a másikat kiadják és rögtön van egy kis félretett pénzük is. Aaa, nem, ők nem bírnának lakásban élni. De könyörgöm, ha se lakásban, se házban nem jó, akkor mit akarnak?



2021. febr. 8. 19:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
99%
Isten ments.
2021. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
98%
Ne ne és ne. Jobb a szülőktől sétatávolságon kívül lenni.
2021. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
97%

Eszetekbe ne jusson.

Ökölszabály: anyóséktól olyan távolságban, hogy papucsban ne tudjanak átmenni hozzátok.

2021. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
"akkor mit akarnak?" De hát fentebb leírtad, hogy mit! A saját lakásod árát lenyúlni, te meg szívjál velük egy fedél alatt.
2021. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen feltételek mellett nem javasolnám, hogy a szülőkhöz költözzetek. Működhet az ilyen rendszer, ha alkalmas erre a részvevők személyisége és megfelelő a hozzáállásuk, de azért ez ritka. Nem lenne jó, ha ti utána kényszerből ott maradnátok, mert ezután már nem lenne pénzetek továbbköltözni.
2021. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Főleg hogy anyósom háztartásbeli, nonstop otthon van.
2021. febr. 8. 19:13
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Ne" Ne!
2021. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Aha tudod mikor! Ez egy szép kis lehúzás lenne. Tökre kiakadtam amikor olvastam, hogy te add oda a lakásod árát, hogy ott lakhassatok anyóséknál. Beszarok... Ezt most felejtsd el és zárjátok is le ezt a témát.
2021. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
nagyon rossz hír, hogy a pasid is odaadná a te pénzedet az ő szüleinek, menekülj, mert ha nem most, akkor máskor, de minden alkalmat meg fognak ragadni, hogy pénzzel lehúzzanak. Ha más nem, az lesz, hogy a pasid adja haza nekik a fizetését, és ti ketten meg éljetek a tiedből. NAGYON rossz jel, hogy az élettársad is a te lakásod árát a szüleinek szánná. Meggondolandó ez esetben magának a kapcsolatnak a folytatása is, mert az a család - fiúcskástul - a kifosztásodra tervez.
2021. febr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem és nem! Soha! A kedves vőlegényed meg nem valami szimpatikus ezek alapján. Nehogy belemenj!
2021. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!