Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzhetném meg rokonomat,...

Hogy győzhetném meg rokonomat, hogy én mindenképp Iphonet szeretnék venni és én nem nézem sosem az árakat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú ezért bocsi de szeretnék tanácsokat kapni, hogy kezeljem a helyzetet...Elkeseredtem

Régóta veszekedek rokonommal (direkt nem akarom írni, hogy ki is ő) mert nagyon sok mindenben nem támogat. Bármit elmondtam neki nem azt nézte, hogy nekem ez tetszene vagy nekem erre szükségem van hanem neki mindig a pénz számított, hogy hogy lehet jobban kijönni meg ne mindig a legdrágábbat vegyük.

Én bevallom sose néztem melyik olcsó vagy mikor van akció dolgoknál, mert én mindig azt vettem amit szeretek és emiatt most nem fogok venni egy olcsóbb üdítőt például mert jobban jövök k mint azt amit szeretek és élvezettel iszom. Soha nem kértem tőle hogy vegye meg nekem a drága cuccokat, azokat mind én fizetném.

Jelenleg vitatkoztunk, mert szerinte nem éri meg a drága iphone mivel fölöslegesen fizetnék ki 300 ezret mert ezeket ugyanúgy 1-2 évre gyártják. Miközben régi használt iphone 4s-t amit vettem 2013 mai napig használom hiba nélkül csak annyi van hogy kicsit lassú de soha nem tapasztaltam olyanokat mint más android készülékeken. Bármilyen telefont vettem eddig mindig leálltak az appjai, lefagyott, vírusos lett, kényelemetlen volt alapjáraton.

Én simán kifizetnék 300.ezer forintot egy új iphone-ért mert nekem maga a rendszere tetszik és kényelmes, memóriát is megfizetném. Én pénzem és azt veszek rajta amit akarok de nagyon olyan mintha uralkodni akarna rajtam. OKé hogy úgy kell ilyeneket venni, hogy gyűjtünk előtte, hogy legyen tartalék de ez nekem nem lenne gond. Nagyon összevesztünk emiatt. Külön élünk de rendszeresen telefonálunk. Nekem nagyon megérné egy ilyen telefon mivel ki is használnám.

Hogyan érhetném el, hogy ne uralkodjon felettem és olyan dolgokat vegyek amiket én akarok és nem ő hiába olcsó. Én tényleg sosem néztem mi olcsóbb vagy mi drága. Mert úgyis egyszer élünk és addig legalább hadd élvezzem az életet azokkal a dolgokkal amikkel sokkal jobbak a napjaim ha már ide kényszerültem születni erre a föld bolygóra.

FÉlek tőle,hogy ha megveszem a saját pénzemből és hiába marad még tartalék egyből mocskolódni fog, hogy mi a f..értelme van ennek a méregdrága telefonnak meg ilyenek.

Én szerintem nem 1-2 évre tervezik az iphoneokat főleg, hogy a kicsi régi 4s mobilom még mintha új lenne leszámítva a képernyő betörést, meg a lassulást de semmi más baja nincs. ÉS ez úgy hogy használtan vettem és milyen különbség lenne ha újonnan venném azt.

Jelenleg a 12 mini van betervezve a mérete miatt amit a rokon nem akar megérteni. Manapság nem adnak ki ilyen méretű telefonokat. Ennek a mérete viszont nekem tökéletes lenne. Nyilván a megoldás az, hogy nem mondom el ha megveszem de sokszor találkozunk és egyszer tuti észrevenni nálam. Két telefont meg nem szeretnék használni. Annyira lehangoló a hozzáállása dolgokhoz amiket én megértek de ennyire azért nem kéne leszívni másokat akik élvezni akarják az életet. És nem csak telefon témában ilyen leszívó. Mindenben.

Véletlen meg merem kérdezni, mikor van ez a nap és igaz megbeszéltük korábban de attól még tilos megkérdezni megint és olyan lekezelően válaszolt meg mintha hülye lennék...

Vannak jó napjaink de évek óta csak a veszekedés van és már félek attól, hogy átjön hozzánk meg mindentől. Szerintetek megérné ha lecsökkentem vele a kapcsolatom? De hogy kéne ezt mert néha napi szinten telefonálunk és elmondunk egymásnak dolgokat.

Régen is utáltam de már szinte gyűlölöm de ezt megmondani nem tehetem...Lakásvásárlás tervemre is ahelyett hogy biztató lenne, egyből mondja, hogy nekem esélyem se lenne hiába van 100.000 forint feletti fizetésem amiből simán lehetne egyszer.

Bármit felvázolok neki lebeszél.Néha már sírógörcsöt kapok tőle. Családom pont az ellenkezője, ők mindenben támogatnak és őket nem érdekli ha drága cuccokat veszek. Sőt ők simán biztatnak lakásvásárlásra. Nyilván nem vagyok milliomos de tudom mérlegelni a bevételem.



2021. febr. 13. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
94%
Már milliószor leírtuk, hogy ne akarj a keresztanyádnak ennyire megfelelni. Nem kell ilyen szinten beavatni a dolgaidba.
2021. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%

Miért osztasz meg vele ilyen dolgokat? Nem értem.

Hagyd a fenébe a lelkizést és mondd meg neki semmi köze hozzá, ha a szüleid támogatnak.

Úgy tűnik tátott szájjal megy a fallosz erdőbe.

Ignoráld, oda se menj hozzá, ha megy hozzátok, zárkózz el tőle.

2021. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
92%
Lazulj. Ne akard meggyőzni és akkor fogja elhinni.
2021. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
74%
mégy a fallosz erdőbe
2021. febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
72%

"Mert úgyis egyszer élünk és addig legalább hadd élvezzem az életet azokkal a dolgokkal amikkel sokkal jobbak a napjaim ha már ide kényszerültem születni erre a föld bolygóra."


Majd mondogasd magadnak ezt akkor is, amikor az ingyenkonyhán állsz sorba a parizeres kenyérért.

2021. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
88%

Ha megvetted, akkor megvetted. Ennyi. Nem tud mit csinálni. Ha neked az éri meg, akkor vedd meg.


Egyébként szerintem várj egy fél évet a telefonra, hátha lejjebb viszik az árát.

Én is, ha vártam volna egy hónapot, akkor 8eFt-ot spóroltam volna. (Huawei Y7 19 telefon, ami meglepően jól működik, pedig azt hittem ez is be fog lassulni egy év után)

2021. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

5.miért lenne ez?

van munkám amivel keresek viszonylag majdnem 200.000-et.

és biztos..

6.igen, várni fogok hátha. köszi a választ amúgy.:)

2021. febr. 13. 19:25
 8/65 A kérdező kommentje:
1.tényleg nem kell de sokszor beszélünk és jön a téma ekkor hogy ne avassam bele?
2021. febr. 13. 19:26
 9/65 A kérdező kommentje:

2.köszi

igen ez megoldás lehet.

azért mert gondoltam hátha van valami véleménye hozzá de bármit mondok és most ne aterveimet nézzük hanem akármit egyből a lekezelő hozzáállás.

néha sajnos átjön hozznák ekkor már rendesen feszülk hogy megint egy veszekedes? ilyenkor csak a szobámban szoktam lenni és alig beszélek valamit. de szerencsére nem sokat szokott jönni. tényleg bármit mondok neki, véletlen rosszat mondok valamiről már ez a lekezelő hangnem

2021. febr. 13. 19:29
 10/65 A kérdező kommentje:

6.direkt írtam hogy én nem szoktam spórolni.

sosem érdeket hol olcsobb és mikor

elolvastátok egyáltalán végig?

mert olyan gyorsan írtatok hogy nem hiszem el hogy ilyne gyorsan végig olvastátok volna...

2021. febr. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!