Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a város legerősebb, legnívósabb gimijébe járok. Nagyon sokat tanulok, egyedül matematikából vagyok 4es, a többi tantárgyból színötös. Országos versenyeken általában nagyon szép eredményeket érek el történelemből, biológiából.Van felsőfokú angol és középfokú olasz nyelvvizsgám. Jogi pályára készülök, amit a szüleim nem néznek jó szemmel. Ők mindenképpen az orvosit erőltetik, ami nagyon távol áll tőlem, egyenesen rosszul vagyok a vér látványától. A legnagyobb problémát viszont nem ez, hanem a matek 4esem okozza.Rengeteget gyakorlok, hogy kijavítsam, mégsincs eredménye, nert mindig becsúszik egy hármas ami lerontja. Engem egyébként nem zavar, de a szüleimet igen. Állandóan vergődnek miatta, szobafogság, telefonmegvonás stb. Napi szinten hallgatom, hogy bamba vagyok, hogy ennek nem lesz jó vége, ők nem ezért taníttatnak engem és szégyellik, hogy a gyerekük ilyen elcseszett lett. Édesapámnak egyébként a matek az erőssége, gondolom ezért zavarja annyira...Nekem ez nagyon nagyon fáj, az, hogy nem ismerik el az igyekezetemet, mindig találnak valami apróságot, ami miatt kritizálhatnak. Állandóan gürcölök, zeneiskolába is járok, egyszerűen már elegem van az egészből. Sokszor még az öngyilkosság is megfordul a fejemben, mert kezdem elhinni, hogy semmire sem fogom vinni és nem érdemlem meg az életet....

2021. febr. 14. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
kérlek mond, hogy ez kamu :( ha nem akkor írj rám nyugodtan, ha szeretnél beszélgetni.
2021. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 alletta ***** válasza:
86%
beszélgess el szüleiddel, mond el, amit itt leírtál. lehet fogalmuk sincs, hogy milyen gondolatok járnak a fejedben.
2021. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
80%
Amugy ÉN nekem ha ilyen szüleim lennének,akkor fixen elköltöznék 18 évesen
2021. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Remélem, hogy ez kamu kérdés
2021. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem kamu :( Sajnos rengeteg gondom van a szüleimmel. És magammal is. Próbáltam már velük beszélgetni erről, de nem lehet. Az öngyilkos gondolatokat és a többit pedig meg sem merem említeni. Akkorát csalódnának bennem, hogy minden csak rosszabb lenne :)
2021. febr. 14. 17:03
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként:

Tudom, hogy nehéz, de kicsit tojd le a szüleid véleményét. Egy biztos: okos és szorgalmas vagy, csak rajtad múlik, hogy mire viszed az életben.

Pályaválasztási tanácsadáson voltál már? Segíthet dönteni, hogy merre tovább, melyik tantárgyra koncentrálj.

Ne aggódj, nem leszel örökké gyerek. A legjobb rész még csak most jön. :)

2021. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Van felnőtt akiben megbízol és beszélgethetsz vele? Tanár, rokon, barátnő anyukája...?
2021. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit gondolok? Azt hogy nekik semmi se lesz jo soha amit te fogsz csinalni az eletben, ha 100 dologbol 99-et jol csinalsz, egyet pedig kicsit kevesbe jol, akkor csak azt az egyet veszik eszre. A tanulassal ugy látom nem lesz bajod, gondolom egyetemre fel fognak venni siman, koltozz el 18 evesen.
2021. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Éltem így, nekem is meg akarta mondani, mi legyek, mert az való nekem. Sajnos én engedtem és csak évek múlva tudtam korrigálni, a megfelelő iskolára váltani.

Ne hajszold túl magad! Én már látom, hogy akkor hibáztam, lemaradtam pótolhatatlan élményekről, csak hogy ne legyen 4-esem. Edzés, külön óra, gyakorlás kell, de nem a szociális életed rovására. Hol vannak a barátaid, akik az öngyilkos gondolatokról lebeszélnének? Hol vannak a tini hülyeségek, amitől értékesek ezek az évek? Ezt keresd inkább a magolás helyett. Én későn kapcsoltam, te légy okosabb!

2021. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Én is azt mondom, egyelőre vedd be a lesz*rom pirulát, de úgy készülj, hogy érettségi után költözés: ha "szerencsés" vagy, elég messze laksz a jó egyetemektől, és evidens lesz a koli, akkor nagyobb konfliktus nélkül is önállósulhatsz. Ha nem, akkor meg felveszel szabad felhasználású diákhitelt és részmunkaidőben elmész dolgozni.

MINDIG lesz valami bajuk!

A "beszélgetés" az ilyen szülőkkel teljesen hasztalan.

Akár a kapcsolattartás teljes megszüntetése is lehetőség, ha nem szállnak le rólad.

NE fogadj el nagyobb "ajándékot", mint lakás, kocsi stb, mert mindig felhánytorgatják (és az ilyen szülők úgyis rátesznek haszonélvezetet vagy résztulajdont vagy bármit, hogy ne rendelkezhess felette)

2021. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!