Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek félős gyerekeknek...

Szerintetek félős gyerekeknek túl nagy falat lenne, koszorúslánynak lenni?

Figyelt kérdés

Én lennék a mennyasszony és a testvérem gyerekeiről van szó, egy 8 és egy 5 évesről. Rajtuk kívül még lenne 2 kislány egy 9 és egy 5 éves, de ég és föld a 4 gyerek, a nővérem gyerekei sajnos vagy nem sajnos, de elég félősek. Tudom milyen én is nagyon félős voltam gyerekként, és azért még valamennyire emlékszem mennyire utáltam minden nagyobb eseményt.

A gyerekekkel még nem beszéltem erről csak a nővéremet kérdeztem meg, de még nem mondott rá semmit. Nem ítélem el, de szerintem nagyon túlfélti őket.

Annyi lenne a "feladatuk" hogy bekísérnek 2 másik gyerekkel, és ha akarnak szórhatnak rózsaszirmokat egy kis kosárból, de ha nem szórnak nekem az se baj.

Én nagyon örülnék neki, de azt se akarom, hogy ők rosszul érezzék magukat, de mondom a gyerekeket még nem kérdeztem, pedig jóba vagyok velük, de inkább a nővéremet akartam először megkérdezni.

Mint írtam én örülnék neki, meg fura lenne, hogy a saját unokahúgaim nem lettek koszorúslányok, a másik két gyerek meg igen.

Szerintetek?



2021. febr. 14. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Milyen esküvőről beszélsz ? Vírus van

Amúgy ha félősek,nem kell erőltetni, inkább hagyjad,de tehetek is pár próbát

Kérdezd meg az anyját és a gyereket is

2021. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem most lesz még az esküvő, de amúgy már most ott tartok, hogy lehet jobb lenne ha a vírus miatt nem is lehetne nagyobb esküvő, csak egy kicsi szűkkörű valami.
2021. febr. 14. 18:22
 3/12 A kérdező kommentje:
De ne térjünk el a témától. :D
2021. febr. 14. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kérdezd meg a gyerekeket. Ennyi idősen (főleg a 8 éves) el tudja dönteni hogy akarja-e vagy nem. Magyarázd el nekik hogy sokan lesznek és hogy semmi baj ha esetleg nem szeretnék. Ha igent mondanak és az anyjuk is engedi akkor meg mehet a dolog.
2021. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
A nővéredet már megkérdezted, nem reagált semmit, úgyhogy szerintem kérdezd meg a gyerekeket, hogy szeretnének -e a koszorúslányaid lenni. Vázold fel nekik, hogy mi lenne a feladatuk, meg azt is mondd el, hogy mindenki előtt kéne felvonulniuk. Fontos, hogy éreztesd velük, hogy nem kötelező elfogadniuk a szerepet; nehogy most belegyezzenek, hogy nehogy megbántsanak, az esküvőn pedig lámpalázat kapjanak. Plusz szerintem az is jó, hogy két másik kislány is velük együtt megy majd, így nem minden figyelem csak kettejükre összpontosul.
2021. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is kérdezd meg őket. Nálunk az egyik unokatesóm hezitált (10 éves volt akkor), aztán úgy döntött, nem szeretne koszorúslány lenni. Az anyukája azért megsúgta nekem, hogy vegyük meg neki is a ruhát (egy egyszerű ugyanolyan nyári ruha volt mindenkin, pár ezer Ft), hogy hátha meggondolja magát. Végül az oltárhoz nem kísért be, de a ruhát felvette, mert valahol vágyott is rá, hogy ne lógjon ki a sorból, de nem akart szerepelni. Csak azért meséltem el, hogy több fajta sztori is van, én is megértem, ha megijednek a tömegtől :)
2021. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen korú gyerekek már elég jól megértik a feladatot, és el is tudják dönteni, hogy akarják-e vagy sem. Szóval nálunk jobban meg tudják majd ők válaszolni :) A lényeg, hogy lehetőség legyen számukra, és ne próbáld erőnek erejével rábeszélni őket.
2021. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Miért nem a barátbőidet kéred meg hogy legyenek koszorús lányok? A bulin a gyerekek úgy sem tudnak ott lenni
2021. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
A ruhának szeeintem nem fognak tudni ellenállni
2021. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
71%

Egyetértek a többiekkel, ha anyukájuk megengedi, kérdezd meg a gyerekeket, ha ők is igent mondanak,akkor oké. Viszont lehet, hogy majd ott megijednek a számukra ismeretlen emberek jelenlététől és a sok embertől, akkor fontos, hogy meggondolhassák magukat, de szerintem ez neked is természetes. :)

Egy kis személyes történet: Amikor én olyan 6-7-8 éves voltam (nem emlékszem pontosan, mikor) én is eléggé félős voltam és a családban volt egy esküvő, ahol engem és a nálam 4 hónappal idősebb unokatesómat kértek meg, hogy legyünk koszorúslányok. Pontosan nem emlékszem, mennyire féltem/izgultam az esküvő előtt, de azt tudom, hogy nagyon élveztem az egészet, bekisértük a menyasszonyt, odaadtuk a gyűrűket, kifelé szortuk a virágszirmokat, nagyon jó élmény volt nekem. És jó volt, hogy nem egyedül voltam, hanem ketten voltunk az unokatesómmal, így sokkal kevésbé izgultam. :)

(és még valami, bocsi, nem teljesen ide tartozik, de most eszembe jutott, hogy lehet jó, ha tudod: nem mindenhol engedik meg, hogy bent a zárt térben szórjanak virágszirmokat. Egyik ismerősöm templomi esküvőjén, ahol koszorúslány voltam, közölték vele, hogy bent nem lehet virágszirmokat szórni. Úgyhogy amikor kisétált a pár a templomból, bent még nem, csak kint dobáltuk a szirmokat. Szerintem biztos ami biztos, majd kérdezz erre rá)

Jó készülődést kívánok az esküvőre és sok boldogságot!

2021. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!