Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A helyes kiút ebben a szituáci...

A helyes kiút ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Utolsó 2-3 évben szinte rendszeressé váltak itthon a veszekedések az apám miatt. Betegesen féltékenykedik és teljesen kikészíti édesanyámat. 2-3 hetes periódusokban megy itthon a cirkusz kb, 2 hét nyugi utána megint halál hangulat itthon. Konkrétan nincs itthon sose nyugtunk, mert biztos hogy beszólogat valakinek ok nélkül is és generálja a feszültséget. Olyan egy gátlástalan féreg, hogy veszekedés közben is ha anyum visszaszól neki netalántán, akkor egyszerűen kiröhögi. Vita után meg úgy csinál mintha nem történt volna semmi, jól érzi magát miközben a másik meg maga alatt van. De volt már hogy megróbálta bemagyarázni anyunak, hogy mi, a gyerekei utáljuk... szóval értitek mekkora egy patkány. Édesanyám teljesen ki van készülve ilyenkor és olyan mintha az életet kiszívták volna belőle. Munkából is ha hulla fáradtan hazaér ilyen napokon, akkor rögtön megy az acsarkodás meg a komplikálás, hogy biztos megcsalja. Mindig ő a legokosabb, mindenki hülye rajta kívül..


Már rohadtúl elegem van, hogy emiatt a görény miatt szarul kell mindenkinek éreznie magát a családban, mert nem bírja visszafogni ezt az alpári viselkedését. (a családfájára is ez a viselekdés a jellemző, úgyhogy nem esett messze..)


Sokszor tényleg csak egy cérna választ el attól, hogy megfogjak egy konyhakést és belevágjam a hátába, ráhívjam a rendőröket vagy lemenjek és szétbombázzam, de mégse teszem meg végül.


Mit lehet vagy kell tenni ilyenkor? Szóljak nagyanyáméknak vagy rendőröknek? Vagy tisztán és nyíltan mondjam meg neki ha nem állít a viselkedésén akkor takarodjon el innen?



2021. febr. 20. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha ő a ház tulajdonosa, nem pattoghatsz, legföljebb elköltözöl, viszed anyudat is. A sajátjából nem lehet kirakni apádat, bármilyen szr ember.
2021. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Tisztán és nyíltan mond meg neki, hogy mi a helyzet. Ha meg újra ilyen nagy veszekedés van állj a sarkadra és mond meg neki, hogy állítsa le magát vagy ki lesz dobva. Plussz ha meg ennyire féltékeny akkor mond meg anyukádnak, hogy váljanak el mert ez így senkinek sem jó. Remélem tudtam valamennyit segíteni. Ez csak az én véleményem.
2021. febr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 A vicc az az, hogy az én házam és tesómé. Nevelőapámról van szó, megtévesztően írtam ezért elnézést.
2021. febr. 20. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát akkor megbeszélni anyuval, hogy ti, testvérek nem tűritek tovább a faszit a házatokban, anyukád döntse el, szereti-e, és vele megy, de ti azt akarjátok, hogy anyu maradjon. Övé a döntés, a faszinak mennie kell egy héten belül.
2021. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A heti határidő letelte után (menjen rokonhoz vagy haverhez lakni) zárcsere, ha ordít a kapuban, rendőrt hívni. Ezt előre közölni is vele, hogy ez lesz, ha erőszakkal vissza akar jönni - elvitetitek.
2021. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy helyes lenne-e ezt meglépni. Ennyire azért nem erőszakos, szóval nem ugrana nekünk (nem is merne), Ő inkább az a típusú ember aki verbálisan teszi tönkre a másikat. Ott tenne keresztbe nekünk ahol csak tud. Még a tv, bútorokat, de még a kerítést is képes lenne felszedni és elvinni amilyen gusztustalan féreg.
2021. febr. 20. 14:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva még abban sem vagyok biztos, hogy anyum kiállna mellettem ha kidobnám a fenébe. Mert úgy gondolom, hogy már Ő megtette volna ha annyira akarná.. Egyszerűen fogalmam sincs hogy mi lenne a helyes döntés amivel a legpozitívabban tudnánk kijönni.
2021. febr. 20. 14:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Először beszélj erről anyuddal, mondjátok el neki tesóddal, hogy ez mennyire rossz nektek és hogy véget szeretnétek vetni ennek.
2021. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet ám, hogy az lesz belőle, hogy ők nem változtatnak, ha neked ez nem jó, költözzél te.
2021. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Apádnak van a házon haszonélvezete?
2021. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!