Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak, mit...

Családon belüli erőszak, mit kaphat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal éltem együtt és van egy kisfiúnk is, pár hónapja nagyon kifordult magából a párom (folyamatosan lekurváz és nagyon csúnya szavakkal illet) volt h a nyakamnál fogva szorított a falhoz majd rá 10percre bocsánatot kér és azt mondja h én húzom fel hogy ilyeneket tesz velem, majd következőre hogy Ő nem is ért hozzám stb...majd mondtam neki hogy elhagyom( így nem lehet élni)

És erre elkezdte h elveszi tőlem a fiam

Na erre nagyon begurultam

Majd a következő vitánál felvettem bizonyítéknak ahogy velem beszél és bevallotta h megszorongatta a nyakam

Ha esetleg bíroságon leszünk és el akarja venni tőlem a fiam ( nem tudom mot akar kitalálni) majd ezeket a felvételeket megmutatom vajon Ő mit kap ezért?? Mit ítélne neki a bíró?

Ez nagyon érdekelne!

Köszönöm



#erőszak #noibantalmazas
2021. márc. 2. 13:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Csak azért vettem fel ahogy beszél, meg sikerült kihúzni h megszorongatta a nyakam nem egyszer hogyha ki akarna velem szúrni tudjak mihez nyúlni..hiszen tagadja h hozzám ért és engem állít be hibásnak

Kitudja az ilyen ember mire nem képes, és a gyerekemért bármire képes leszek

2021. márc. 2. 13:35
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Felvételt megmutathatod,de amúgyis valószínű,hogy neked ítélik a fiad, főleg ha kicsi.

Ezekkel a felvételekkel szerintem amúgy távolságtartási végzés is kérhető. De ebben nem vagyok biztos,csak abban,hogy neked ítélik a fiad

2021. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

A fiadat valószínűleg is neked ítélték volna, mert többségben, ha nem az anya a vádlott, akkor neki ítélik.

Nagyon jól tetted egyébként, hogy felvetted.

2021. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen felvételeket meghallgathatjátok, de nem fogadják el mint bizonyíték, de elbírálás szempontnál befolyásoló tényező lehet.
2021. márc. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha bíróságon lesztek gyermekelhelyezés miatt, akkor az polgári ügy, nem fog ilyenekkel foglalkozni a bíró. Nyilván elmondhatod, hogy erőszakoskodott veled, megmutathatod a felvételt is, de ott nem fog "kapni" semmit. A kapcsolati erőszak egyébként is magánindítványra büntetendő bcs, tehát csak akkor indul ellene büntetőeljárás, ha feljelentést teszel.
2021. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát ezért semmit. Még se fogják hallgatni a felvételt.
2021. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Tehát egy kattos idegbeteg aki minden ok nélkül pöccen??

Csak nekem tűnik egyoldalunka a történet?? Félre értés ne essék, nem azt mondom, hogy megérdemelted. De egy normális ember nem megy neki senkinek csak úgy. Te meg nem látszol éppen hülyének, hogy egy ilyen emberrel legyèl évekig, aki alapból folyamatosan agresszív. Szóval valamilyen ok-okozati összefüggésnek lenni kell.

2021. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát igen egy normális ember nem, de egy hülye agresszívnek elég egy kis ok is hogy nekimenjen a másiknak

Normális ember hozzá sem ér egy nőhöz tegyen az bármit

Én nem tettem semmi nagy hibát vagyis de egy nagyot... hogy összejöttem vele

2021. márc. 2. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekelhelyezés polgári jogi, nem büntetőjégi kategória. A kisfiút amúgy is jó eséllyel neked ítélik - ha pedig ő hamis vádakkal illet (azt alátámasztandó, hogy nem lennél alkalmas a gyerek nevelésére), azt bizonyítania is kell. Nem vagyok jogász, de tudtommal az adott eljárásban nem foglalkoznak más tényállással, vagyis a felvétel alapján a gyerekelhelyezési perből nem lesz másodlagosan büntetőper. Már csak azért sem, mert 8 napon belül gyógyuló sérüléseknél (sajnos) nem indítanak hivatalból eljárást, csak ha a sértett kéri.

Amit javasolni tudok:

- A lehető leggyorsabban lépj ki a bántalmazó kapcsolatból.

- Tartsd meg jól a felvételeidet bizonyítéknak, mert az ilyen ember a gyereket fogja használni arra, hogy belecsimpaszkodjon az életedbe. A felvételek segíthetnek abban (ha jó ügyvéded van), hogy az ilyen agresszív alak ne kapjon "szabad" láthatást, esetleg távolságtartási végzést is szerezhetsz ellene.

- Ha bármi látható sérülést okoz neked, vetess azonnal látleletet, és tegyél feljelentést. Börtönbe sajnos nem fog kerülni, de az ellene folyó eljárások neked kedveznek, ha vita van a gyerekelhelyezésnél, vagy ha zaklatna, amikor kilépsz a kapcsolatból.

- Kérj segítséget (pl. NANE egyesület, vagy Szelíd Motorosok a Zaklatások Ellen), mert a hatóság sajnos sokszor magára hagyja az áldozatokat.

2021. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

"elveszi a gyereket", de hülye duma.

Arról nem is beszélve, hogy aztán mit kezdene vele?

De nagy százalékban eleve az anyának ítélik, ez van.

2021. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!