Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lennék alárendelt?

Miért lennék alárendelt?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..



Ez a kérdés ihlette az enyémet


3 kommentben olvasható,hogy

Ez azt sugallja, hogy a feleség teljesen alárendelt lesz az "urának" és az identitásának nagy részét elveszti.

Másik komment,hogy nem vagyok senkinek a birtoka


én például nem szeretem a vezetéknevem,utálom,állandóan diktálnom kell mindig!!,mert senki nem tudja leírni helyesen pl posta,bank,biztosító, iskola munkahely,csomagátvétel...

Ennek tetejébe még két keresztnevem is van,amit szintén nem szeretek és csak az egyiket használom.Párommal hamarosan összeházasodunk és én például az ő vezetéknevét veszem fel egyedül,nincs né,nincs kötőjel

Számomra a né öreglányos 45-50+ nő jut róla az eszembe,

a kötőjeles biztos,hogy nem két vezetéknév két keresztnévvel ez már túlzás és rohadtul hosszú.

Így úgy érzem a legjobb ha csak a párom nevét veszem fel egy keresztnévvel.

És itt jön a kérdésem,én aki saját döntést hozztam miért rendelném ezzel alá magam?

mert más lett a vezetéknevem ?

Attól még senkinek nem vagyok a birtoka.

Miért rendelném alá magam ?


Miért mondják sokan mégis ezt ?


2021. márc. 2. 17:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Harmonikus párkapcsolatban élünk,mindent megbeszélünk

Párom kiveszi a részét a házimunkában

Miért vagy miben nyilvánul meg az,hogy én alárendelt leszek

2021. márc. 2. 17:12
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Mert ha megfordítod a kérdést, és máshogy látod, akkor látszik, mi a probléma. Mit szólnál, ha a te neved maradna az, ami, és a férjed akarná felvenni a tiedet?
2021. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Mellesleg mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar, és neked semmi közöd ahhoz, más mit gondol.


Ez mindenkire igaz.

2021. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a párom,hogy mit szólna hozzá ha inkább ő venné fel az én vezetéknevem azt mondta,hogy miért ne

Nincs benne semmi,ugyan annyi nekem mint neki

2021. márc. 2. 17:31
 5/24 A kérdező kommentje:
Még most sem értem ezt az alárendelt dolgot
2021. márc. 2. 17:34
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Abban a kérdésben nem arról van szó, hogy Nagy Erika házasság után Kovács Erika lenne, mert a férje Kovács István, hanem arról, hogy Kovács Istvánné lenne. Szóval nem csak a vezetékneve cserélődik, hanem a régi neve teljesen eltűnik. (Vagy nem tűnik el, de a neve tulajdonképp a férje nevével kezdődik. Pl Kovács Istvánné Nagy Erika)
2021. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, ez éppen olyan beteg logika, mint amikor azt állítják, ha úgy veszi fel a férj nevét, hogy férj vezetékve + saját keresztnév, akkor testvéreknek fogják öket nézni!

Aki ostoba, az mindenben talál valamit, amin fel tud háborodni!

2021. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
Én mindkét vezetéknevem megtartanám, de az XYné nekem gyomorforgató, bocsánat mindenkitől. 40-50+-osoknál se tapasztalni ezt már, ez még a kendős mamókák korából maradt itt.
2021. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad egyáltalán a kérdést? Érthetően meg volt fogalmazva, hogy az xy -né változatú névalakról kérdeztek, és a válaszok, amiket kiemeltél is arról alkottak véleményt. Senki nem hozta szóba, hogy mi van abban az esetben, ha valaki csak a párja vezetéknevét veszi fel -né nélkül, vagy ha mégis, arról nem írták, hogy olyan, mintha alárendelt lennél.
2021. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Anyám 50es, ő -né nélkül akarta felvenni apám vezetéknevét, de az apja kiakadt, hogy milyen dolog ez. Úgyhogy vezetéknév-né lett. Utálja
2021. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!