Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell ajándékot vinni ha...

Kell ajándékot vinni ha "vendégségbe" megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap apukám felé volt dolgom és felhívtam előző nap, hogy otthon lesz-e, mert akkor beugranék hozzá, úgyis rég találkoztunk. Mondta, hogy persze, menjek.

8 éve van együtt a feleségével, akinek az előző kapcsolatából van egy 10 éves fia, akivel én a büdös életben nem beszéltem soha. Ha nagyritkán náluk vagyok, akkor sem jön ki soha a szobájából, szóval szó szerint semmit nem beszéltem vele.


Felugrottam egy fél órára, aztán rohantam is tovább és az ajtóban apukám megjegyezte, hogy azért a gyereknek hozhattam volna valamit.

Nem teljesen értettem a miértjét, ezt neki is elmondtam.


Ha valahova vendégségbe megyek nyilván viszek valamit a házigazdának stb, de azért nem fogok ajándékkosárral beállítani, mert az apámhoz felugrottam egy fél órára egy kávéra. Ugyanúgy, ahogy rokonoktól én sem várom el, hogy felugranak hozzám egy kávéra vagy dumálni, de azért hozzanak már valamit mert csak...


De apám se hoz semmit amikor 1 évben 1x meglátogat és vele ellentétben én szoktam főzni, veszek rágcsit, üdítőt vagy ha időm nem volt semmire, akkor kaját rendelek.


Nálatok ez hogy szokás?


2021. márc. 4. 08:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Vendégségbe viszek valamit, de arra, hogy átugrom anyámhoz, nem. Nem csináltál semmit rosszul szerintem.
2021. márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
A szüleimhez, ha megyek vagy apósomhoz, akkor nem viszünk minden alkalommal ajándékot. Távolabbi rokonoknak igen, de általában csak a gyerekeknek.
2021. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb mond meg neki hogy nem tudtad hogy te már csak egy vendég vagy náluk
2021. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy ha apámat is kétévente 1x látom, akkor valahogy nem az jutott eszembe, hogy egy idegen gyereknek vigyek valami marhaságot.
2021. márc. 4. 08:24
 5/37 A kérdező kommentje:

3! Ráadásul nem is gyakori vendég, mert messze is lakik meg nem is alakult ki olyan érzelmi kötődés, hogy sűrűbben találkozzunk.


Meg mamám házában laknak, az meg az én hibám, hogy mamám halála után is úgy kezelem mintha a 2. otthonom lenne, mert akkor sűrűn mentem. Ez 30 év berögződése, de majd kikopik. :D

2021. márc. 4. 08:26
 6/37 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk az azért igen erdekes, hogy 8 ev alatt egyszer sem találkoztál a gyerekkel.... HHogy sikerült?
2021. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen fokú érdektelenség esetén én nem vinnék semmit. Nem is értem, apád mi jogon várná el tőled. Vegyenek neki ők ajándékot, neked a világon semmi közöd hozzá.
2021. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nincs itt semmi problema kerdezo. Ha teged nem erdekel a 10 eves gyerek, aki meg a szobajabol se jon ki annyit mondani, hogy hello, annak felesleges.


Max ha legkozelebb ugy alakul, hogy esetleg valami szuletesnapon talalkoztok, akkor valami nagyon csekely ajandekot vihetsz. Ennyi.


En megkerdeztem volna a fatert, hogy te fater te miert nem hozol soha semmit?

2021. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 DeMoR ***** válasza:
13%
Nálunk van egy ilyen szokás, hogy ha egymásnak nem is, a gyerekeknek adunk. Régebben mikor én voltam meg unokatesóm gyerek, mindig kaptunk valamit. (pl.: egy-egy kinder tojás :D) Manapság pedig ha én megyek az unokanővéremhez, én viszek az unokaöcsémnek egy kinder tojást. Nem nagy dolog, de valami, nekem is kedves kis emlékek ezek, Szerintem pont azért vihettél volna a gyereknek valami kis édességet, kis 5-10 db-os lego szett mittomén mit szeret, mert családtag vagy. ^^
2021. márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%
Sztem apud fejét kezdi tele beszelni a no,nem?
2021. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!