Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki jártas a témában?Mire...

Valaki jártas a témában?Mire számíthatok?Élettárs szakítás?

Figyelt kérdés

Röviden vázolnám,nő vagyok,a volt párommal,aki egy hete elhagyott,13 éve vettünk egy lakást,hitelre,még 12 év hátra van.én vagyok az adós,ő az adóstárs.Három év munkaviszonyomig az én béremből vonták a hitelt,majd megszületett a kisfiúnk,onnantól csak a szokásos jövedelmem van,mert azt mondta,nem kell innentől nekem dolgozni,ő mindent megteremt,csak viseljem gondját a gyerkőcnek.11 éve az ö fizetéséből vonják a hitelt,a közös számlánkról,amire csak a családi jön nekem havonta.

Ő fizet minden rezsit,ő most elköltözött,de kiakar minket tenni,mert őt csak az udvaron használt garázsa érdekli,ahonnan sok a bevétele,de feketén,most majd meg bolondul,hogy nem szerelhet.A gond én elmennék,de a kisfiam nem akar elköltözni,egyenlőre csak anyukámhoz tudnánk,voltunk már ott két hétig,a gyerek nem akar.Apuka ellátni,tanulni nem tud vele,csak a munka és a pénz hajtja.Kitehet innen,nekem semmi se jár?



2021. márc. 4. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress fel egy ügyvédet.
2021. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,tervbe van,csak érdekel hátha vki járt már így,mire számíthatok...
2021. márc. 4. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki a lakás tulajdonosa?
2021. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Közös néven van,én mint adós,ő adóstárs
2021. márc. 4. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha 50-50, akkor nem tehet ki. Ha az ő nevén van, akkor kitehet. Ha a te neveden van, akkor kiteheted. Az élettársi viszonyban semmi nem közös, ami nincs közös néven.
2021. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Laylah ***** válasza:
Engedd be az udvarba, ha annyira fontos neki, de a házba ne (max. mosdóba, vagy szerezzen magának mobil wc-t). És beszélj egy ügyvéddel.
2021. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 50-50% a lakás, akkor nem rakhat ki, hiába az ő fizetéséből vonták csak, ez van, ketten vettétek. Ha eladjátok a lakást, mindketten egyforma részt fogtok belőle kapni a tulajdoni lap szerint. Így járt. Nem mondom, hogy jó ez, de így járt. Vagy nem adjátok el, akkor kifizeti a rád eső részt. Ügyvédet kérdezz meg, de ha 50-50% a tulajdonrész, akkor mindegy, ki fizette a hitelt, együtt vettétek. Gondolom te pedig nevelted a gyereket, abba sokat nem tett bele, meg takarítottál, főztél, gondolom aba se, ahogy írod. Te is beletettél az életbe, ha ezeket kifizette volna, akkor a törlesztő fele már megvan szerintem. Ne költözz el és beszélj ügyvéddel, akár két különbözővel is, mit mondanak. Mivel itt nem lesz válás stb, a legegyszerűbb az lenne, ha kifizetné a rád eső részt, ha ennyire ragaszkodik a garázshoz, vagy eladjátok a lakást és fele-fele arányban osztozkodtok.
2022. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nem tudom mennyiért lehetne eladni, de ha teszem azt, mondok valamit 20 millióért lehet eladni, és van rajta 10 millió hitel, akkor azt visszafizetve, 5-5 millió kaptok fejenként. Másik opció, marad a lakásban fizetni a hitelt tovább, te pedig elmész és kifizet, ezt jobban ki kell kalkulálni, hogy mennyi jár ebben az esetben. Szerintem a legtisztább lenne eladni, visszafizetni a hitelt, így akkor nullán lesztek és ami hitelen felül marad, azt kettéosztani.
2022. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta?
2022. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed semmi jó,nem haladunk előre,lépnem kell,én itt nem maradok,dolgozok mint állat,semmire is kevés .inkább albérlet nem kell saját lakás ha nem tudom fizetni
2022. aug. 26. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!