Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés, lakásvásárlás...

Összeköltözés, lakásvásárlás érettségi után? Hogy hozzam fel itthon a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Most fogok majd érettségizni, utána pedig egyetemre megyek. Tudom, hogy lakást fogok kapni, már apával nézegettük is őket. Eddig az volt a felállás, hogy 1 hálószobás + nappalis lenne, számomra ez bőven elég 18 évesen. Vannak egyéb kritériumok, de a fő vonal ez lenne.


A barátom most felhozta, hogy esetleg eladná az ő lakását és vehetnénk közösen egy nagyobbat. Ahol van plusz szoba... Beszéltünk már a jövőről, tudjuk, hogy szeretnénk majd gyereket, de csak 4-5 év múlva (minimum). Ő viszont azzal érvel, hogy felesleges 2 lakást fenntartani, mert úgyis mindig egymásnál leszünk, most is a hét felében nála vagyok Pesten. Meg hogyha most kapok egy lakást, azt 5 évig nem adhatnám el...

Egy részen örülne ennek, mert nagy előrelépés lenne a kapcsolatunkban, de picit félek is. Én már nagyon vártam, hogy legyen egy saját kis lakásom, rengeteg ötletet, inspot lementettem már. Hogy mit hogyan szeretnék, milyen bútorokkal stb. Az az enyém lenne, az én "birodalmam". Meg más átmenni a barátomhoz és más az, hogy "megyek haza, mert jön haza a barátom és főznöm kell neki, ki kell takarítanom előtte" stb. Félek, hogy akkor szinte otthoni feleség lennék 19-20 évesen.

De közben nyilván kényelmesebb lenne egy olyan otthont választani, ami időtálló és nem kéne költözni pár év után.

4. éve együtt vagyunk, tehát nem egy gyorsan fellángolt kapcsolatról van szó.


Szerintetek melyik opció a jobb?


(tudom, sokan még gyerekkel is egyhálószobás lakásban élnek, ezt ne keverjük ide. Köszönöm!)



2021. márc. 4. 19:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal vagy. Szerintem valósítsd meg az álomlakásod.

4-5 év sok idő.

2021. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
100%

18évesen közös lakást venni...??


Honnan tudod, mi lesz pár év múlva...?

2021. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%
Bár én is középiskolás koron óta vagyok együtt a párommal, én mégis azt mondom, hogy egyelőre vegyetek külön és max az egyiket adjatok ki, így jövedelmetek is lesz. Teljesen felesleges most még a nagy lakás nektek, elvagytok ketten egy 2 szobás lakásban, ahogy írod is zárójelesen, rengetegen 3-4 fős családként élnek így.
2021. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:
Ha 25 évesen vennénk közösen lakást, akkor sem tudnánk, hogy mi lesz pár év múlva. Sőt, semelyik életkorban nem tudjuk megszerezni a jövőbelátás képességét.
2021. márc. 4. 19:14
 5/82 anonim ***** válasza:
98%
Semmi esetre se menj bele a közös lakásvásárlásba, mert azért statisztikai alapon a következö 3-4 évben véget fog érni a kapcsolatotok - lehet, hogy ti éppen a kivételek lesztek, de garancia nincs rá - , és után osztozkodni igencsak nehéz ügy, eladni a közösen vett lakást, és venni helyette kettö másikat. A pénz elosztása is vitatéma a legtöbb esetben, egy csomó plusz illetéket kell fizetni, szóval anyagilag is nagy ráfizetés lenne.
2021. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:

Plusz ami lehet butaság, de úgy érzem, hogy nekem egy másfél szobás lakásra van kapacitásom.

Nem vagyok háziasszony típus, sosem takarítottam, vagy csináltam nagytakarítást... Nem tudom, hogy egy nagyobb lakással hogy boldogulnék, hogyan tartanám rendbe.

2021. márc. 4. 19:15
 7/82 anonim ***** válasza:
96%
Legyen saját lakásod! Mert ha esetleg szétmentek(ami nagyon valószínű) akkor nehéz lesz a közös lakás cecó
2021. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
63%
6: teljesen jogosak a félelmeid - házvezetőnő lennél harmatos tizenéves korodra...
2021. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
74%
Nálam az ilyen 4 év nem sokat számít. Én egyedül költöznék, de bennem 30 évesen sem merül fel, hogy a pasimnak főznöm kéne, felnőtt ő is. Ez elég szürkén hangzik így.
2021. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
99%

Ne vegyetek közös lakást. Te egyedül tervezel, egyedül gondolkodsz ez süt az összes válaszodból.


Elég lesz pár év múlva ezen tanakodni, amikor már érezni fogod, hogy nem csak te vagy, meg nem az lesz az első gondolatod, hogy neked egyedül mire van kapacitásod, hanem kettőtökben gondolkodsz és a lehetőségeket mérlegeled.

2021. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!