Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólják meg sokan az...

Miért szólják meg sokan az örökbeadókat minden rondának elhordva őket, ellenben aki megtartja a gyerekét, de semmi türelme nincs hozzá, bántalmazza, arra bezzeg gondolkodás nélkül rávágják, hogy de legalább felneveli? Szerintem fordítva kellene.

Figyelt kérdés
Szerintem az egyik legbecsülendőbb dolog lemondani a gyerekről esélyt adva neki is, meg egy gyerektelen párnak is a boldogságra. Semmi, de semmi rosszat nem látok ebben, sőt, nekem ezek az emberek hősök. Itt legalább három embernek esélye lesz a boldogságra jó esetben, ellenben mégis olyan ocsmány kommentek érkeznek ezekre az emberekre, mintha rablógyilkosok lennének. Aki abortuszra megy, sokkal toleránsabb véleményekkel találkozik, de ami nekem a legundorítóbb: mikor olyan emberek rúgnak az ilyen nőkön, akik amúgy bántalmazó, gyerekeket lenyomorító lényeket bezzeg védenek. Ehhez hatalmas lelkierő kell. Amit észrevettem, főleg nők szidják és átkozzák őket furcsa módon. A magyarázat pusztán ennyi: hátdeazoklegalábbmaguknevelik. És? Komolyan nem számít nekik a nevelés minősége, az sem, ha a szeretetlen szülő egy életre lenyomorít? Bezzeg aki minimum három ember számára örömet próbál szerezni, az meg fúj már, meg nem is nő, meg r.hadjon meg? Komolyan undorító egy világban élünk...

2021. márc. 14. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem hallottam, hogy bárki is megszólná, hogy örökbe adja a gyermekét. Sőt! Inkább azt mondják, hogy " Helys, jól teszi, legalább nem ölte meg, nem dobta az árokba a babát"
2021. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pedig sajna pont tegnap futottam bele pár rendkívül gusztustalan kommentelőbe... Igaz, elnézve őket nem gondolnám, hogy túl magas iq-eq szinttel rendelkeznek, de nagyon gusztustalan volt az egész.
2021. márc. 14. 12:23
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ezen már én is gondolkodtam, kérdező. Veled értek egyet. Amúgy szerintem van egy réteg, akinek minden mindegy, úgyis beleköt másokba. Mint a viccben, hogy van-e sapka nyuszika fején.
2021. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg olyanok. Ha abortusz helyett adoptálás akkor az a baj, ha adoptálás helyett abortusz akkor az a baj.
2021. márc. 14. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van ismerősöm, aki örökbeadó. És egyáltalán nem igazak rá a negatív megjegyzések, hogy eldobta magától a gyerekét vagy ilyesmi. Nem, józan ésszel belátta, hogy nem fogja tudni fölnevelni, és nagyon nehéz szívvel engedte el a babát. Nagyon szenvedett miatta, de mégis azt a döntést választotta, ami a babának a legjobb.
2021. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is csak tiszteletet érdemel az ismerősöd!
2021. márc. 14. 12:38
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert a magyar ember nem tud csak a maga dolgával foglalkozni, vidéki meg végképp... Minél kisebb településről jött, annál kevésbé tud magával foglalkozni-tisztelet kivételnek, mint mindig!-. Ez ilyen komcsi/szoci maradvány, amit nem látsz a legtöbb nyugati országban.
2021. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom', én keresztre feszítem azokat akik bántják a gyereküket. Akkor adta volna örökbe... Mit tehet róla, hogy megszületett szegény gyerek. Nem kérte :/
2021. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pontosan! Azt én is rühellem, amikor egyesek úgy tesznek, mintha a gyerek akart volna erőszakkal megszületni, és kb. hálálkodjon egész életében az agresszív szülőknek.
2021. márc. 15. 12:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is veled értek egyet. Ezen az oldalon régebben több kérdés irányult arra, hogy a nő gondolkozott az abortuszon a nehéz anyagi/családi helyzete miatt, de sajnálta a születendő gyerekét. Én mindig az örökbeadást tanácsoltam, és mindig a földig le lettem pontozva, és mindenki véres szájjal követelte az abortuszt a szerencsétlenen, néhányan meg hogy tartsa meg, kérjen ilyen-olyan segítséget. Én sem értem, hogy miért nem jó opció az örökbeadás, akár a nyílt örökbeadás. Életet, lehetőséget adni a kis embernek, tudni, hogy jó családhoz kerül.
2021. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!