Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljek túl egyedülálló...

Hogy éljek túl egyedülálló anyaként albérletben? 28/N

Figyelt kérdés

Tanári végzettségem van, de a diploma megszerzését követően a párommal belefogtunk a babaprojektbe. Akkor 25 évesek voltunk, 19 éves korunk óta egy párt alkottunk, szóval egy biztos, stabil kapcsolatnak tűnt. Én meg örültem, hogy végre lesz saját családom, mert ahol felnőttem, ott nagyon mérgező hangulat van, a szüleim gyűlölik egymást, a három testvérem szintén fél világot utálja...


Szóval egy friss tanári diplomával a kezemben bevállaltam az anyaságot, a párom autószerelőként dolgozott, jól keresett. Aztán miután a kislányunk megszületett, elhidegült tőlem, majd elhagyott, azzal az indokkal, hogy a szülés óta nem kíván engem.


Gyerektartást nem fizet és nem lehet behajtani, mert feketén dolgozik, hivatalosan nincs jövedelme, a lakás, amiben lakik, az sem az ő nevén van, hanem a szüleién. A kislányomat alig látogatja, talán kéthavonta ha ránéz.


Elkezdtem tanárént dolgozni, de pótlékokkal is csak nettó 156.000 Ft a kezdőfizetés, teljes állásban is, hiába van mesterszakos tanári diplomám. A családi pótlék 13.700, így van összesen kb. 170.000 Ft-unk a kislányommal egy hónapban. Ebből az albérlet rezsivel 110.000 Ft, pedig csak egy nagyon pici garzonlakást bérelek, saját szobája sincs a kislányomnak. A lakhatás kifizetése után marad 60 ezer Ft, ebből kell megoldanom mindent: a gyereknek mindent, magamnak a legszükségesebb dolgokat, a háztartáshoz szükséges felszereléseket és az étkezést kettőnknek.


Úgy érzem, már nem bírom. Hova lehet fordulni segítségért, hogy ne vegyék el a lányom, mert rossz körülmények közt élünk?



2021. márc. 21. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
69%

Költözz külföldre, ott még mosogatásból is háromszor jobban fogsz élni.


Szégyen, hogy én diákmunkásként a mekiből többet viszek haza, mint egy tanár, aki 6 évet tanult a diplomájáért...


A jelenlegi kormánynak csak az a család, ahol megvan az apa-anya-gyerekek, szóval ti már nem számítotok családnak, ez a rendszer nem fog segíteni rajtatok.

2021. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg különórák, korrepetálások délutánonként, szombatonként?
2021. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
91%

Birosagra kell menni a gyerektartasert, ha mast nem, de az allam fizet akkor az apa helyett valamennyit. Mivel nyilvanvaloan jobban el, mint amennyit elvileg papiron keres, ezert ra is tudnak lepni a nyakara, nincs olyan, hogy nincs gyerektartas.

Hol laktok amugy? Esetleg opcio lenne olcsobb alberletet nezni, masik varosban. Tanarkent munka gondolom mindig lesz, barhova is mentek. Nagyon-nagyon vegso esetben pedig marad a palyaelhagyas, es valami jobban fizeto allas utan kell nezned.

Maganorakat nem tudsz vallalni?

2021. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
94%

Nem veszik el a gyereket emiatt, nyugi.

Nagyon sehová nem tudsz fordulni. Az államilag megelőlegezett tartásdíjhoz túl magas a jövedelmed.... Kisváros, olcsóbb albérlettel, vagy magántanulók vállalása, másodállás, más munka, ami jógában fizet

2021. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen nincs, hogy feketén dolgozik és nem fizet gyerektartast, addig kell menni, míg ki nem taposod belőle, ami a gyereket megilleti.

A többi dologra azt tudom javasolni, hogy menjetek olcsóbb helyre/agglomerációba, gyanítom ilyen albérlet árral Pesten vagyok. Egy külsőbb kerületben vagy 20-30 kmes körben ha nem is felezitek le a bérleti díjat, de biztosan nyernétek rajta 20-30 ezret, ami sokat számít. A bejárást pedig fizetik, ha tanár vagy.

A mindennapokban pedig szigorú beosztással élni, gondosan meg kell tervezni minden kiadást, főleg az ételt, illetve ha kell, fordulj az önkormányzathoz, vannak mindenhol támogatások olyanoknak, mint te. Attól még messze vagy azért, hogy a gyereket elvegyek, ezzel ne stresszeld magad.

2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
81%

De belehet hajtani rajta ha feketén van akkor is!!!!


Keress egy ügyvédet és visszamenőlegesen is kivasalják belőle! Ne hagy megússza!!!


Állam kifizeti helyette amennyiben feketén van és majd max lecsücsüli a börtönben!!!

2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
87%
Állam megelőlegezi a gyerektartást, ennek járj utána. (Majd bevasalják rajta, ha tudják..)
2021. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
24%
Tehát 60000.- marad én is albérletben élek kb ugyanennyivel,a havi 60000 bőven elég lesz ha úgy élsz és úgy költekezel és nem mész bele a fogyasztói csapdákba.Ha rezsivel megmarad 60000-ed akkor meg kell,hogy tudj élni,írj privátot,nő vagyok 48 éves sok mindent megéltem és segítek.
2021. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
78%
Szüleid nem tudnak segíteni? Oda nem tudsz költözni?
2021. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
88%

3!


Nem fizet az állam. Tul magas a jövedelme hozza. Az egy fore jutó maximum a mindenkori öregségi nyugdíj max kétszerese lehet, vagyis 57e. Náluk ez 85e/fo

2021. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!