Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnek a szüleim.19...

Nem szeretnek a szüleim.19 éves lány vagyok és nem értik meg, hogy felnőttem. Decemberben megyek ki külföldre dolgozni. Hiányozni fogok nekik? Rájönnek akkor, hogy elrontották a dolgokat?

Figyelt kérdés

Már eléggé régóta érzem, hogy nem szeretnek. Főleg apa. Mivel nem hasonlítok rá (barna hajam és bőröm van), a húgom meg tiszta apa (szőke). Jó párszor azt vágta a fejemhez, hogy én egy selejt vagyok, nem vagyok a gyereke. Volt olyan, hogy rászóltam a húgomra vmi miatt és én voltam a hülye, és feljött a szobámba és megfenyegetett h kettétöri a laptopom, ha mégegyszer ilyet mondok, aztán pedig leverte a polcaimat és rengeteg mindent összetört. 3 hete pedig bejött a szobámba és felborította a szekrényemet, mivel nemtetszett neki ahogy áll (már selejtes volt mikor összeraktuk, ferdén állt kicsit). Azt mondta, hogy megnem próbáljak újat venni, mivel annak is az lesz a sorsa. Azóta dobozokban vannak a ruháim. Ott köt belém ahol tud, múlthéten kajálás közben szólt be, nem tetszett neki, hogy elszőr a sűrűjét ettem meg a kajának. Megkérdezte, h miért zavarja. Válasza: Hogy tudjalak csesztetni, ne legyél ennyire boldog.

Ekkor nálam betelett a pohár. Neten kerestem munkát magamnak (au pair) és vasárnapra meg is lett a repjegyem. Szóval azóta meg ezen balhézik mindkettő, hogy miért menekülük, nem vagyok normális, meg miért viselkedek 10 éves szinten. Most karácsony előtt megyek ki angliába, meghatározatlan időre. Hiányozni fogok nekik? Nekem rossz lesz mivel sok barátomat hagyom itt, de nem látok más megoldást, mint a menekülést. Mindig azzal jönnek, h a fősulit is ők fizetik (államis vagyok) egyszer nem vettek nekem könyveket, jegyzeteket. Sajátpénzemből vásároltam mindig, ők csak az 500 ft-os bérletet veszik meg mindig.

Amúgy anya is 22éves korában összeveszett az anyjával, és idén (39 éves) békültek ki. Lehet, hogy velem is ez lesz? Amúgy szerethetnek engem? Valaki van hasonló helyzetben?


2008. dec. 4. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, ha fiatalabb lennél, azt mondanám rosszul látod, beképzeled, biztos nagyon szeretnek, de mivel 19 éves vagy, több eszed, tapasztalatod van, reálisabban látod a dolgokat.

Nem mondom, hogy nem szeretnek, mert biztos, csak nem úgy, ahogy Te ezt elvárnád. Mielőtt elmész, mondd el nekik őszintén, hogy mit érzel és, hogy mennyire rosszul esik neked, ahogy veled viselkednek. Aztán írhatsz kintről is pár elgondolkodtató levelet nekik. Talán az őszinteség és a távolság helyrerázza Őket!

2008. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

szió

en egesz eletemben azt hallgattam anyamtol, hogy miert nem fojtott meg a gyerekagyban, meg miert hozott haza a korhazból

most kozeledik a hetvenhez, nincs senkije, en boldogan élek a családommal (ferjemmel + most varunk pici babát), és nagyon rossz érzés nekem, hogy most nagyon "teper", és vágni lehet, hogy mennyire fél a magánytól (pedig van batyam, akit istenit, meg o is szereti, csak hat neki is van csaladja, es a batyam gyerekei nem nagyon szeretik)


tobb mint valoszinu, hogy kesobb fognak rajonni, de akkor mar nagyon nehéz lesz, és az érzelmeket, a megbantottsagot nem lehet mindig befolyásolni, hiaba jonnek ra, hogy mekkorát hibáztak.


Addigra regenerálódsz érzelmileg, valoszinuleg nemcsak hogy szukseged nem lesz rajuk, hanem egyszeruen elmulik sok dolog.


de mindezek ellenére te probálj meg mindent, és csak azutan mondj le roluk, ha mindent megtettel. akkor nem zsarolhatnak erzelmileg, nem jatszhatnak arra, hogy normalis, kedves, erzekeny lany vagy.


sok szerencsét kívánok angliához.

2008. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Mi lesz igy a fosuliddal, otthagyod?

A tesod nagyon szegyellje magat, szerintem vedd levegonek, ha ilyen rondan viselkedik veled. Gondolom, ha kijossz Angliaba, majd elvarja, hogy talan ot is kiszerezd kesobb, es hogy mindig ajandekokkal lepd majd meg. Nem szep dolog a szuleid reszerol, hogy kulonbseget tesznek koztetek, ezt soha nem tudom megerteni, hogyan lehet.

Ugyes vagy, amiert kijossz Angliaba, igy egyedul elintezted, jot fog tenni a nyugalom, majd meglatod. Jarj nyelviskolaba, es tanulj, kint is mehetsz egyetemre, es akkor majd itt megalapozod a jovodet, nem kell, hogy visszamenjel Magyarorszagra.

Remelem az angliai csalad szeret majd teged, ha nem, akkor majd keress masikat, minden jot neked, szia

2008. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Velem is hasonló a helyzet. Szintén 19 vagyok, apám részeges mindig ordít, tör-zúz, megver. De nekem sajnos még maradnom kell :(


Amilyen gyorsan csak tudsz menj el, lépj le! Nem fognak megváltozni, ha ilyen hülyeségekért ezt csinálják. Nem érdemelnek meg. Hidd el, tudom ugyanezt élem át én is.


Valahol mélyen szeretnek, de nem látják be hogy elrontották. Szüleim szerint is én vagyok a hibás 110%ig!!!! Őrület!


Menj el és ne foglalkozz velük, éld a saját életedet! Ne hagyd, hogy tönkretegyenek és ne legyen belőled miattuk senki. Sok sikert Angliához. Én sajnos nem találok munkát :(( Örülök, hogy neked sikerült, minden jót! És hidd el, azért hiányozni fogsz nekik, akkor is ha esetleg letagadják. Én sem hittem soha, hogy anyámék kicsit is szeretnek, de egyszer csináltam egy hatalmas dolgot, hogy leteszteljem őket. Sírva keresett mindkettő. Annyira meglepődtem köpni-nyelni nem tudtam 15 percig akartam nekik szólni, hogy nyugodjanak meg itt vagyok, de nem bírtam megszólalni.... Durva volt azért :P

Sok sikert mégegyszer, szia.

2008. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Megint én. Sírva kerestek az igaz, de mikor hazamentem apám lerendezett annyival hogy nem vagyok normális és elment. Meg is akart verni először, de anyám leállította. Anyám még sírt egy ideig meg minden de aztán másnaptól ment minden ugyanúgy. Szóval, csak azt akarom mondani, hogy NEM VÁLTOZTAK meg! Üdv.
2008. dec. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló a helyzet nálunk is, megspékelve azzal, hogy egymással is folyton veszekednek, és mindig "válni akarnak" (csak egyszer lépnék meg...), és amikor épp nincs más, hát engem cseszegetnek. Én nem hagytam félbe a fősulit, de azon vagyok, hogy minél hamarabb el tudjak költözni. Anyu már valamennyire észhez tért, ő időnként bocsánatot kér, ha tudja, hogy nem okkal cseszegetett, apámmal lehetetlen beszélni, ő sose fogja beismerni, hogy nem normális, ahogy viselkedik. De ha megszabadulok tőle, utánam ne jöjjön, én nem fogom keresni.

Remélem, javul nálad a helyzet valamennyire, én se vagyok sokkal idősebb, mint te, hát, nem tudom, egyre több ilyen van a világban, nem tudom, kísértetiesen hasonló esetek, valami baj van, amit észre kéne venni, és vszleg a mi generációnk feladata lesz megoldani. Egy biztos, elődeink rossz szokásait, tetteit, tulajdonságait semmi esetre se szabad tovább vinnünk, és tudatosan kell erre törekednünk. Hajrá, neked is!

2008. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden együttérzésem, 18-19 évesen én is éppen ezért mentem el az ország másik végébe egyetemre, mert anyámmal három mondatot nem tudtam úgy beszélni, hogy ordítás ne legyen a vége. Azt csináltam, hogy egyrészt hónapokig nem mentem haza, de még csak nem is telefonáltam, ha ő hívott, nem vettem fel. Hatásos volt: kb. egy év alatt rájött, hogy már nem vagyok gyerek, és ha fejre áll is, nem fogok úgy ugrálni, ahogy ő szeretné (ő eleve abból indult ki, hogy selejtes példány vagyok - pont, mint a te szüleid -, és bármit csinálok, annak nem lesz jó vége). Kb. két év alatt sikerült elérnem, hogy most már szívesen megyek haza havonta-kéthavonta egy hétvégére, de soha nem leszek hajlandó újra anyámmal lakni. Ő is beismerte, hogy hibázott (ez azért elég keserves menet volt), én pedig úgy érzem, meg tudtam bocsátani neki. Szerintem nagyon jót fog tenni nektek is az angliai munka, nekik is lesz módjuk arra, hogy gondolkodjanak, és te is tisztázhatod magadban a dolgokat. Sok sikert! :)
2008. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Őszintén sajnálom, hogy nélkülöznöd kell a szerető szülői törődést! Nagyon jól teszed, hogy elmész, és ahogy itt írta valaki: maradj is kint, tanulj, műveld magad, és hagyd gyógyulni a sebeidet. Biztosan találsz kint is barátokat, és olyat, aki szeret, önállósodsz majd, és minden könnyebb lesz.

Megjósolhatatlan, hogy a szüleid ehhez hogyan fognak viszonyulni, ezzel még ráérsz foglalkozni. Menj, és próbálj meg boldog lenni. Vigyázz magadra!

2008. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most látom csak milyen sok sorstársam van. A szüleim engem sem kezelnek másképp, csak én 21 leszek hamarosan és még mindig kis pisisként kezelnek. Apukám alkoholista, egész életemben vert, anyukám pedig nem foglalkozik semmivel, nem is érdeklem. Nagyon jól teszed, hogy lelépsz külföldre, hidd el, sokkal jobb életed lesz odakint. Csak aztán ne felejtsd el hogy miként bántak veled a szüleid, mert szinte biztos, hogy könyörögni fognak hogy gyere vissza és lásd el őket öreg napjaikra. Én is hasonlóképp teszek majd mint te, csak engem még fél évig ide köt a suli mert szakmát tanulok. Utána irány Németország és már csak látogatóba jövök vissza...
2008. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves hozzászólást. Mindegyik nagyon jól esett.

Úgy tűnik, hogy nagyon kedves családhoz kerülök. Repülőjegyet s megvették nekem, meg nyelvsuliba is beírattak. De azért kíváncsi leszek a kinti életre, meg a karácsonyra.

2008. dec. 5. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!