Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normalis, hogy lelkiismeret...

Normalis, hogy lelkiismeret furdalásom van, hogy abbahagyom a sulit? Ti voltatok már ilyen helyzetbe?( részletek lenn)

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy posztgradualis (Diploma utani diploma)képzést ami azt hittem, hogy jó ötlet.

Az első félevet el is vegeztem valahogy, viszont most nagyon kinlódok. Most költöztunk uj helyre, rengeteg a munka a ház körül közben jön a második baba is, a munkahelyen nagyon sok a meló. A tananyag pedig irdatlan sok tanulást igenyelne, de közben szeretnek többet sportolni is.

Szóval most nagyon tépem magam mi lenne a helyes lépés.

Ha abbahagyom biztos jelentősen csokkene a magamba vetett hitem, szóval az önbizalmam ( latva követelményeket a csoportból többen is bejeletették, hogy végeztek, nem folytatják).

Ha nem akkor viszont be...rnek mert annyit kellene tanulnom a következő 1 évben, hogy iszonyat és nem is tudom jelenleg honnan szerezzek erre ennyi időt. Ha egymagam lennek okés lehetne, másra se lenne időm. Kicsit bevallom őszinten motivaciom is alábbhagyott, mondjuk ez még visszajöhet.


Nektek volt már ilyen?



#suli,
2021. márc. 29. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Volt, de szerencsére nem volt opció az, hogy abbahagyom, pedig nagyon szerettem volna. Nemsokára végzek.
2021. márc. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Passziváltatni nem tudsz 1-2 félévet?
2021. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Mekkora az elso gyereked? Ha meg kicsi inkabb vele kene foglalkoznod, nem a tanulassal...
2021. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
mindennek megvan a magad ideje. A családalapításnak, a gyermekvállalásnak és a tanulásnak is.
2021. márc. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

A kicsi gyerekkel kell foglalkozni nem a tanulással mondattal nem értek egyet, ilyenkor lehet csak igazán tanulni, nagyon jó időszak, hogy az anyák tanuljanak valami mást, én ebben a 3 évben csináltam meg a 2. diplomámat (az elsőt nem szerettem, így gyerek után tudok mást csinálni). Az apa is mondjon fel mert a gyerekkel kell foglalkozni nem a munkával? A boltban meg majd fizet helyettünk más.


Kedves kérdező, ha úgy érzed, hogy nem bírod, az teljesen oke. Szerintem aki felsőoktatásban tanul azon minimum egyszer átfutott már ez az érzés. Passzíváltass, 2-t lehet, aztán majd útközben eldöntöd. Így legalább nem égeted fel magad mögött az utat, ha akarsz vissza is mehetsz.Sportolj, alakitgasd a házat, aztán majd meglátod, hogy megbántade vagy tényleg ott hagynád.

2021. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Megértem hogy tépelődsz rajta, és tudom milyen kudarc feladni valamit egy olyannak, aki mindent véghezvisz, és nem ad fel semmit. Ez teljesen rendben van, és jó is hogy így gondolkodsz.

Viszont. Több érv szól amellett hogy otthagyd, mint ha tovább folytatnád.

Egyrészt a felsoroltak miatt, meg amiatt, hogy még "csak" az elején vagy.

A most eltöltött idő a gyerekeiddel, az pótolhatalan. És amit tanulással töltesz, tőlük veszed el az értékes időt.

Megértem az érzésedet, én hagynám a sulit, és amint ezt eldöntöm, magam mögött hagyom, rengeteg más értékes feladatnak nézek elébe.

Tanulni sosem késő, évek múlva visszajön a gondolat, amikor időben is belefér. Gyerek viszont most van, és most jön.

2021. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
szerintem is passziváltass! egy huzamban 2 félévet lehet passzívon maradni, de szerintem az az egy év is rengeteg idő lenne neked, amit minden másra fordíthatsz
2021. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

???

jön a második baba is, ... közben szeretnek többet sportolni is.

2021. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
8, csak a szokásos, többdiplomás vagyok, de a gyk 16 éves középiskolás anonim felhasználói segítsenek... :D
2021. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
hölgyeim és uraim! a napi troll kérdést láthattuk!
2021. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!