Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek vagy ha magatok...

A szüleitek vagy ha magatok is szülők vagytok, akkor ti tartjátok a kapcsolatot a gyereketek előző barátjával/bnőjével?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon furcsa, hogy a párom előző bnője napi kapcsolatban áll anyósommal, volt, hogy ő lett meghívva a családi ünnepre, mi meg csak másnap külön ünnepeltünk. Tudni kell hozzá, hogy a nővel nem tudok még egy semleges kapcsolatot sem kialakítani, annyira irritáljuk egymást. Gyerek nem volt, nekünk viszont már van. Szerintem ez senkinek nem jó, se neki, hogy látja, hogy milyen jól megvagyunk, se nekünk, hogy mindent tudhat a hétköznapjainkról.
2008. dec. 4. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
szerintem ez nem normális,meg az hogy őt hívja meg előbb?ez nagyon durva.nekem biztos nagyon rosszulesne.nekem Anyósomnak ismerőse az ex a iwiwen,de nem hiszem,hogy beszélnek.aztán lehet el se mondaná,csak h ne bántson meg.nem tudom.én biztos nem viselném el.de ha veled is normális,és nem akarja ujra összehozni a fiával,akkor talán elmegy..de akkor se legyen mindennapos vendég.egy évben egyszer,aztán kész!
2008. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha anyós pajtás kedveli, az szerintem az ő dolga, az már a kettőjük barátsága, ahogy abba sincs senkinek beleszólása, hogy ti (akár együtt, akár egyénileg) kivel barátkoztok.

Szerintem. Én se szólnék bele, ha a szüleim tartanák bárkivel a kapcsolatot a múltamból, tegyék, ha az nekik jó, ha engem nem zavar, akkor mindegy, ha zavar, akkor meg nem vagyok jelen. Ennyi.

2008. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez beteges, de legalábbis bizarr..
2008. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

A párom családja tartja a kapcsolatot az exnejével,azért nem ennyire durván mint nálatok.Amúgy gyerek nálunk nem volt nálunk van.

Én lenyelném,és így állnék hozzá is.Lehet észreveszi magát,ha te is elkezdesz így viselkedni vele.

2008. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Tartom magam a véleményemhez, felnőtt ember hadd barátkozzon már azzal, akivel akar. Senki ne akarjon már ebben egy felnőttet korlátozni. Mi lenne, ha esetleg munkahelyi kolléga lenne az ex, csak azért nem váltana senki munkahelyet, butaság, értelmes emberek ezt képesek normálisan kezelni. Én még a szüleimnek se engedtem, hogy beleszóljanak, kivel barátkozok, és most felnőttként is rájuk szólok, ha célzásokat tesznek. Semmi közük hozzá, én se szólok bele, ők kivel barátkoznak.
2008. dec. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez egyáltalán nem normális. Lehet, hogy "felnőtt embernek senki ne mondja meg bla bla" de mivel egy családról van szó, kicsit más a helyzet. Egy volt barátnő volt barátnő, és ha a fiam egy másik nőt választott élete társául, akkor akármennyire is bírtam az exet, nem hivom meg családi ünnepekre, ritkábban találkozom vele, hiszen nem akarom megbántani a fiamat.

Lehet, h felnőtt ember az anyósod, aki azzal barátkozik, akivel akar, ez viszont a Te esetedben azt jelenti, hogy nulla empátiás érzékkel rendelkezik.

2008. dec. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Utoló vagyok,még egy kicsit magyarázok:) Nekem volt egy exem, aki a szakításunk után kiment Angliába, és A SZÜLEIMNEK írt levelet!Nevetségesnek tartottam, mert amíg jártunk,szó szerint rettegett az apámtól.

De most is van ex, a párom részéről, aki napi szinten érintkezik a párom nővérével, vigyáz a kislányára, és tudok olyanokról, hogy pl olyan fényképeket mutogatott a gyereknek, ami ő van (mármint az ex) meg a párom. Szép kis közös képeket. És már régóta együtt vagyunk...nem azért szar, mert "nem illik", hanem azért, mert megdöbbentő, hogy egy másik ember érzéseit, aki elvileg a CSALÁDba tartozik, ennyire figyelmen kívül hagyják. Valakinek fáj ez a viselkedés, de az nekik lényegtelen, és azért legyünk már őszinték, a pasi családjától szerintem a legtöbb nőnek nagyon sokat kell tolerálnia, hát ők ennyit nem képesek megtenni??!!

2008. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a sógornőm tartaja a kapcsolatot a férjem előző párjával.Pedig van egy kislányunk, most várjk a második babát, 6 éve vagyunk együtt igaz ebből csak két éve vagyunk házasok Úgy utálom mind a kettőt. A sógornőm kavar is annyira, hogy elment egy babánk miatta. :( Szerintem ez beteges dolog.. Átérzem a helyzetedet! Kitartás..
2008. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, mennyi ideig volt a pároddal. Ha valaki sok évet eltölt egy családban, és szerették, akkor nem fogják levegőnek nézni csak azért, mert az új jövevénynek nem szimpatikus. Nálunk is minden jelentősebb ex családban maradt, némelyik úgy, hogy a végén a család egy másik tagjával házasodott össze.
2008. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanúgy butaságnak tartom megkötni ezt, mint azt kikötni, hogy a párom ne barátkozzon az ex-párjával, vagy más, vele ellentétes neművel. Már bocsánat, felnőtt emberek vagyunk mi is, ő is, és el tudjuk dönteni, kitől mit akarunk. Ha van mitől félni, akkor ezzel a viselkedéssel csak elősegítjük és elmérgesítjük a helyzetet. Így is értékét vesztette a család, kell még ez a púp is hozzá? Akinek kell, viselje. Ha meg nincs mitől tartani, felesleges idegeskedés. Inkább örülne mindenki a boldogságának, és becsülné meg, ha jó családban nőhetett fel, ami nekem nem adatott meg. Az ilyen butaságokkal tesszük tönkre még jobban ezt a világot. Ebben a rohanó világban amúgy is nehéz elcsípni az embereket egy szóra, és áldás, ha akad egy igazán jó barát, akárki az illető, aki nem rohan épp valahova máshova, amikor nekünk szükségünk lenne rá. Áh, mindegy, majd egyszer csak feltűnik az embereknek, ha már sokan magukra maradtak legfeljebb 1-2 emberrel a körükben, hogy az ismerőseik többsége felületes ismeretség.

Ne korlátozzátok a mamát, ha neki jó, hadd legyen neki. Ha bízol a párodban, akkor nem érdekel egy másik nő. Ha zavar, akkor pedig azt jelenti, hogy valamitől félsz, nem bízol benne, akár van rá okod, akár nincs, de ezzel nem teszel jót magadnak. (tény, a bizalom is kiveszett a világból, üres világban élünk, gratulálok a hülye elméletek kiagyalóinak és elterjesztőinek, sajnos én egy ilyen üres, félelmekkel teli, értékétvesztett család és barátság világban nem érzem jól magam, és bocsásson meg a világ, ha én még harcolok ezeknek az értékeknek a feltámasztásáért és megőrzéséért)

2008. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!