Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képzelik ezt a barátom...

Hogy képzelik ezt a barátom szülei? Mi ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Megismertem egy fiút, nagyon hamar beleszerettem és összejöttünk. A hétvégén úgy döntöttünk, szervezünk egy nagy családi ebédet, hogy megismerjék egymást a szülők. Az ő szülei értelmiségiek, az apja fizikus és mérnök, az anyja pszichológiát végzett, de újságíróként dolgozik és adott ki pár könyvet is. Szóval igazi elit család, ahol ingben ültek mindig asztalhoz és mindenkinek kötelező volt legalább 2 idegen nyelv illetve zongorán játszani.

Az én szüleim sajnos egész életükben dolgoztak, hogy nekem jobb legyek, amiért sosem tudok elég hálás lenni nekik. Egyiküknek sincs érettségije, mindketten 16 éves koruktól keményen dolgoztak.

Amikor összeültünk, a barátom szülei el voltak képed e hogy mekkora házban laknak a szüleim és hogy milyen szép az udvar, meg úgy az egész telek. Viszont egyszer csak a barátom anyja elkezdett olyan megjegyzéseket tenni (persze annak tudatában, hogy a szüleim nem valami elit családból származnak) hogy "Mekkora hitel lehet mindezen" meg hogy "Egy élet lesz ezt kifizetni" és amikor a szüleim mondták hogy nincs semmi hitel és sosem volt, elkezdett morogni. Ezután a barátom apja kezdte el, hogy "Min csodálkozol, Mészáros is egy gázszerelő, aztán nézd meg hogy mije van".

A szüleimnek soha semmi közük a politikához, utoljára a rendszerváltás után szavaztak. Abszolút nem is vegyül ék bele, ez aljas rágalom. Ezen a ponton a barátom rájuk szólt, de ők kezdték az elit élet fényezését, hogy "jaj, maguk biztos nem ismerik azt darabot meg ezt az operát" meg hogy "van ebben a házban a zongora?".


Szörnyen kellemetlen volt, de a szüleim egy szót sem szóltak és mondták nekem is hogy fogja vissza magam.

Amikor azonban vittük haza a szüleit a barátommal, a kocsiban megint elkezdték, hogy "Édesapád tudta hogy jövünk, mert látom elfelejtett az alkalomhoz illően öltözni... Mondjuk lehet hogy nálatok nem szokás" (apámon egy farmernadrág és egy világoskék ing volt) meg hogy "A szüleidről Pablo Escobar jut eszembe, aki lentről küzdötte gél magát".

Nos itt elszakadt nálam a cérna és megmondtam hogy undorító a viselkedésük és az hogy milyen rosszindulatúak és irigyek. Mondtam hogy a viselkedésük nem tükrözi a magas fokú elit képzésüket, majd a barátom is lehordta őket a viselkedésük miatt.

Ma reggel pedig felhívta a barátomat az anyja és annyit kérdett tőle (azóta nem beszéltek) hogy "Még mindig a lánynak adsz igazat?". A barátom mondta hogy igen, az anyja erre idegesen letette.


A szüleim nem gazdagok, nagyon távol állnak ők attól. Anyagi stabilitást teremtettek és boldogan élünk. Nagyon bánt hogy lenézték a szüleimet és hogy így viselkedtek, ahogy az is hogy megrágalmaztak és hogy irigykednek rájuk.

A barátom mind azt mondja hogy nem kell velük foglalkozni, mert el vannak szállva maguktól, de ha komolyabb kapcsolatunk lesz én így nem tudok rájuk családtagként tekinteni, ezért akarom mindezt tisztázni és szeretnék tanácsot kérni, hogy is beszéljen ezt meg velük.



2021. márc. 31. 23:17
 31/95 A kérdező kommentje:
30: senki nem akar bicskát nyitogatni. Felettem egy kérdést amire vártam választ. Ennyi történt. Ha valami nem tetszik vagy kifogásolható aki tartod, n+1 lehetőséged van hogy kikerüld, de a legegyszerűbb hogy tovább lapozol.
2021. ápr. 1. 09:24
 32/95 anonim ***** válasza:
60%
Miért lenne kamu, mire lenne jó ilyen kamut kiírni? Minden második kérdés alatt jönnek a kamuzósok, nem unjátok?
2021. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
26%
#31 vagy jelentem mert kamu és törlik.
2021. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
54%
Te vagy a gyk rendőr, aki mindent kamunak jelent? :D
2021. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
73%

32: nem minden kérdés kapja meg, hogy kamu, viszont vannak olyan tényezők, ami alapján nagyon egyszerűen beazonosítható, ha vhol színezik a történetet. Itt az anyuka "holazongora" megjegyzése meg a szülőkkel szemben tanúsított viselkedés az, ahol nagyon kilóg a lóláb, ennyire filmszerűen senki nem viselkedik.


Vannak itt cifra történetek, tehát önmagában az, hogy két eltérő társadalmi csoportba tartozó család idegenkedik egymástól, az teljesen hétköznapi, de ezt a kérdést olvasva legalábbis olyan érzésem volt, mintha egy ilyen neveletlen hercegnő utánlövéses tiniregényt olvasnék, abból is a legponyvább verziót.

2021. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
61%
Nem. De ez annyira egyértelmű. Beleirt mindent ami felhaborithatja az embereket, de semmi egyedit. Időről időre megjelennek itt ilyen provokáló egykaptafara épült kamu kérdések nem tűnt még fel?
2021. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 A kérdező kommentje:

35: pedig sajnos viselkedik. Azt is megjegyezte, hogy szerinte azok a jó szülők akik tudnak valamilyen hangszeren játszani, mert akkor jó hatással vannak a gyermekre.

És igen, egy művelt ember (már ha csak magát művelnek mondó ember is) ilyet nem mond.

2021. ápr. 1. 09:46
 38/95 A kérdező kommentje:
36: Én senkit nem akarok felháborítani, Isten ments. Semmi érdkem nincs. Az életem azért nem annyira unalmas, hogy random kérdéseket komponáljak. Sajnos ez a probléma fenn áll és nagyon meg szeretném oldani. Ha óhajtod kiírhatok egy új kérdést ennyi szöveggel:" Mit tegyek, ha a barátom szülei lenézik és ellenségesen viselkednek a szüleimmel? " mert ezt is írhattam volna de ez azért nem túl sokat mondó. De ha tudsz érdemben válaszolni, szívesen kiírom.
2021. ápr. 1. 09:49
 39/95 anonim ***** válasza:
64%

Nyilvánvalóan nem a hangszerekre gondolt a 35-ös, hanem arra, hogy az, hogy egyszerre szidják neked drogkereskedős hasonlatokkal a szüleidet, gázszerelőznek nekik face to face és vannak kimondottan elájulva a háztól amit nem mellesleg érettségi nélkül hoztak össze a hős szülők, na, az együtt totál valószínűtlen.

Vannak ilyen történetírós oldalak a neten, ajánlom figyelmedbe.

2021. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
46%
Miért találna ki valaki ilyet és mentegetné magát, hogy nem kamu? Ennyire elborult elméjű ember azért nem hiszem hogy van, legalábbis az nem fogalmazna ennyire összeszedetten.
2021. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!