Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám folyamatosan mindennap...

Az apám folyamatosan mindennap szóban "bántalmaz " engem, trágár szavakkal. Az iskolában észrevették,hogy valami nincs rendben velem. Készítettem hangfelvételt is, ahogyan beszél velem. Ha megmutatom az iskola pszichológusnak tud valamit tenni?

Figyelt kérdés
Apám olyanokat vág minden nap a fejemhez,hogy "..ar takony.. az isten a f....át nyomná beléd, és még ennél durvábbakat is. Már nem bírom elviselni.
2021. ápr. 2. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára tud valamit tenni, de a nevelőintézetben sem hiszem, hogy jó sorod lenne. Az lenne a jó, ha vagy anyuddal különköltöznétek tőle, vagy te költöznél oda valamelyik rokonhoz.
2021. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Apáddal? Semmit. neked esetleg segíthet hogy könnyebben feldolgozd a helyzetet.
2021. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Apád vagy elmebeteg, vagy alkoholista.
2021. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus a Te lelki békéddel tud foglalkozni, segíteni feldolgozni dolgokat, adhat jó tanácsokat, mit tegyél másként, mondd el a szüleidnek, hogy mi bánt, beszéljetek róla, stb. Ha szükségesnek érzi, be tudva vonni a családsegítőt, gyámügyet. Akkor elképzelhető, hogy kimennek házhoz, hogy mi a helyzet. Ha nagyon nagy a gubanc, végső soron kiemelik a gyereket a családból, és gyermekotthonba kerül, vagy valami állami helyre. Nem tudom hány éves vagy, minél nagyobb vagy, annál közelebb a szabadulás. Törekedj, hogy jól tanulj, jól válassz szakmát, és mielőbb önálló lábra állsz, annál jobb. Ha lehet, menj kolis suliba, ne kelljen velük találkozni minden egyes nap. A pszichológus boncolgatni a fogja a jelent és a múltat, biztos segít másképp látni ezt a helyzetet.

Nekem is negatív dolgokat mondott mindig apukám, azt hitte ezzel bíztat, stb, anyu mindig azt mondta, apád csak viccel. A mai napig nehezen fogja fel, hogy ezzel inkább csak ártott anno, és most sem esik jól, miért nevetnék azon, hogy ó a te munkád az mi.. hagyjuk már hogy elfáradtál... Stb. Más nem jut eszembe, elfojtottam, elnyomtam ezeket. El akartam felejteni. Persze mikor sírógörcsöt kaptam, hogy nem ért meg, nem lehet vele beszélni, olyankor magába szállt, és kedves volt, de tartotta magát ahhoz, hogy én reagálom túl a vicceit. Ezek béna, masszív családi játszmák voltak. Már saját otthonban élünk a férjemmel, ez segített csak kibillenteni a korábbi játszmákat. Felnőttem a szemében, már nem mer provokálni, beszólogatni. Hála égnek, egy korszak lezárult. :D Neked is le fog záródni. Ne hagyd, hogy az egódat tönkre tegye. Meríts erőt amiből tudsz, de rossz útra és rossz társaságba ne keveredj. Tarts ki, és építsd a jövődet. :)

2021. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem megoldás!

Ha pszichológusod intézkedik,akkor nem apádat csukják le,hanem te kerülsz nevelőotthonba,ami pedig borzalmas.


Anyáddal kéne megoldanod.

Ki kéne dobnia és új életet kezdeni.

2021. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem kerül nevelőotthonba. Durvább dolgokért se veszik el a gyerekeket a szülőktől. Azért se fogják mert csúnyán beszél vele az apja, szóval nem kéne hülyíteni a kérdezőt. Ennyi miatta gyámügy se megy ki, éppen elég éheztetett, fizikailag bántalmazott, szexuálisan zaklatott gyerek van aki fizikailag is veszélyben van. Azokat SE tudják megmenteni a féreg "szüleiktől".
2021. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
anyukád hol van ilyenkor? ha nem tesz semmit, esetleg ő is apádhoz hasonlóan viselkedik veled, akkor esélyes hogy kiemelnek a családból
2021. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy emelnek ki, beszélnek itt hlyeségeket.


Sokszor még azokat sem tudják! kiemeltetni, akiket nyíltan bántalmaznak, pl ütik-verik otthon, mert az egész gyermekvédelmi-GYEJÓ rendszer egy kalap szr (tudom, mert dolgoztam benne egy darabig)


A pszichológus rajtad fog tudni segíteni, hogy könnyebben feldolgozd, de ennyi a max., aztán amnit tudsz, próbálj elmenni onnan.

2021. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
lehet kiemelésig nem jut az ügy, de a helyzet súlyosságától függően a tanárodnak jelentenie kell a dolgot. tudom, mert a fél családom tanár, ezt kötelességük megtenni.
2021. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől nem fognak nevelőotthonba tenni, aki ezeket írja, az egyáltalán nincsen tisztában azzal, milyen nehéz azt valóban megcsinálni.

A pszichológus a te lelkeden valóban fog tudni segíteni, tud adni tanácsot, hogy dolgozd fel.

Viszont, ahogy írták páran, ezt anyuddal kéne megoldanod...vagy ha rá nem számíthatsz, akkor egyedül, aminek szerintem az a módja, hogy vársz és mihelyt elköltözhetsz otthonról, megteszed. Esetleg normális rokonokkal is beszélhetsz, hátha valaki ki merne állni apád ellen és magához venne.

2021. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!