Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom költözni akar, én itt...

A párom költözni akar, én itt maradni. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Jelenleg a szüleim kétgenerációs házában lakunk ketten a párommal, egy külön bejáratú lakrészben. A szüleim, mikor felújították a házukat, éppen azért építették még hozzá ezt a részt, hogy majd ne kelljen drága albérletet fizetnem, hanem majd itt tudjak lakni. A Belvárostól kb. 40 percnyi autóútra lakunk. A párom viszont nem akar itt maradni, mert szerinte nem egészséges az, hogy ilyen közel vagyunk a szüleimhez, és egy portán élünk velük. Pedig rendesek, nem szólnak bele az életünkbe. Persze vannak bizonyos szabályok, hogy mikor ki nyírja a füvet, ki tolja ki a kukát, dehát ezeket akkor is kellene csinálni, ha egyedül élnénk. A párom 45 percet utazik a munkahelyére irányonként, autóval. Ő ezért is szeretne beljebb költözni, hogy ne legyen olyan hoszzú az út, de szerintem ennyit simán el lehet viselni, én is kibírnám. Nekem most 2 buszmegállónyira van a munkahelyem, szóval ha elköltöznénk, az meg nekem lenne rossz. Természetesen egyszer én is el szeretnék költözni, csak még nem most. Akkor már inkább saját házba. Nekem az a célom, hogy itt lakunk még pár évig, és közben spórolnánk önerőre, és az én és az ő szülei is tudnának beleadni pár milliót, majd pár év múlva vennénk egy házat, és a vételár felét hitelből finanszíroznánk. Szerintem, ha albérletbe mennénk, az csak ablakon kidobott pénz lenne, és hónap végén nem tudnánk annyi pénzt félretenni, csak úgy 50-100 ezret, az meg kb. sosem lenne elég önerőre. De így, hogy itt lakunk, havi 200-250 ezret is félre tudunk lakni, mert a szüleim nagyon rendesek, és még a rezsit is fizetik. Én eddig mindig családi házban laktam, nem tudnám megszokni a társasházat, ahol hallom a szomszédot. Itt csendes és nyugodt a környék, aludni is nagyon jól lehet, nincs semmi zaj. A lakásunkban is van minden, két szoba, egy nappali-konyha-étkező, egy fürdőszoba, terasz. Bőven elférünk, én nem akarnék egy kis belvárosi lakásban szorongani.

2021. ápr. 4. 10:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:
A kertben napozni is szoktam, ezt a szokásomat sem szeretném abbahagyni.
2021. ápr. 4. 10:26
 2/63 anonim ***** válasza:
7%

Nem derül,hogy most te férfi vagy nő vagy?

Ha nő vagy akkor nem olyan gáz( csak egy picit ciki,hogy nem tudsz anyucitól elszakadni),ha férfi akkor nagyon gáz a helyzet.

2021. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
71%

Oké, Te laknál a párod szüleinél?


Anyagilag igazad van.


De én megértem a párodat, én se szívesen élősködnék apósékon, jobb szeretek a saját lábamon állni.


Szerintem itt neked kéne kicsit rugalmasabbnak lenned.

2021. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem adják oda a szülők most a pénzt és vesztek most lakást?


Elhiszem, hogy neked nagyon kényelmes, hogy felnőtt létedre a szüleid tartanak el, de a párod talán beleszólásnak veszi azt is, amit te nem.


Napi 45 perc oda és 45 perc vissza még elég sok. Persze, te el vagy tartva, nem megy el napi majdnem 2 óra az életedből ingázásra meg a szüleidhez sem kell annyira alkalmazkodnod - esetleg valami áldozatot nem hoznál te is a közös életetekért?

2021. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
19%
Te vagy a ferfi tuti. Es sosem mesz el onnan. A csaj majd lelep egy masik faszival nyugi. :) Mert nem akar anyosekhoz kozel elni. Ennyi. Lesznek parjaid,de mind elhagy majd sorra emiatt Te meg 40 evesen ott leszel anyuciekkal a huszadik Barbaraval aki epp keszul elhagyni.
2021. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az jött le, hogy a kérdező a nő.
2021. ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
23%
Ha férfi vagy legkésőbb 30 éves korod előtt el kell menni a szülői házból.Különben örökre megragadsz gyerek státuszban és a nők nemfognak soha komolyan venni.
2021. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
82%

Én arra tippelek, hogy a kérdező a nő. De mindegy is. Szerintem mind a kettőtök álláspontja érthető. Az is, hogy ő nem akar a szüleiddel lakni, önállóságra vágyik és unja a napi másfél óra ingázást. A te részedről meg érthető, hogy spórolni akarsz inkább és így kényelmesebb.

(azért az elég vicces rész, hogy "én is kibírnám", de a következő mondatban azért leírod, hogy ha költöznétek, neked lenne messzebb... Akkor mégse bírnád ki? :D)


Határozzatok meg egy köztes időpontot, ami messzebb van, mint az azonnal, de közelebb, minta te eredeti terved. Mondjuk fél-egy év.

2021. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
92%

Mindegy szerintem hogy ki a nő.

En azt Nem ertem hogy felújítás helyett miert nem tettek el azta penzt neked? Utolag mindegy, csak nem értem. Meg utana ott lesz az az üres lakrész?

Érthető hogy a párod nem akar napi 1,5 órát utazni, ahogy az is hogy neked a családi haz kényelmesebb. Es beszéltetek konkretan arról hogy mennyi az a pár év? Vagy mennyi az az összeg ami mar elég? Mert így megfoghatatlan hogy meddig maradtok.

2021. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
84%

Nő vagyok és simán laknék anyósékkal egy olyan lakásban és olyan feltételek mellett, amit a Kérdező leírt, ...ha tényleg igazat írt.

Akit nem marnak otthon, szeparált 3 szobás lakást tolnak a fenekük alá és elmegy albérletbe, az nem normális!

És a beljebb költözésről:

Én budapesti lakosként 1,5 óra alatt jutottam el reggel, csúcsidőben a szintén budapesti munkahelyemre, tehát hacsak valaki nem a munkahelyétől lakik 5 perc gyalogútra, akkor lehet városon belül is jócskán utazni. De szerencsére nálam ez már megoldódott, vidékre költöztem, ahonnan zónázóval 40 perc alatt bent vagyok Bp. centrumában.

2021. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!