Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem képmutatás ez...

Csak szerintem képmutatás ez anyám részéről? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Apámmal már nagyon sok éve elváltak, lett neki egy új felesége. Egy ideig csak apámmal beszélt (amennyire miattam szükség volt rá) de pár éve felvette a nővel is a kapcsolatot. Személyesen csak egyszer találkoztak mert messze laknak apámék és annyira nem szoros velük a kapcsolata, hogy össze járjunk vagy valami. Szóval apám hozott, vitt.

Anyám már pár éve elkezdett nyalizni a nőnek minden előzmény nélkül. Mindig ír neki akármilyen ünnep van, házassági évfordulójukkor, imádomozza a képeit, jópofizik neki, irogat neki kommentbe, stb. Viszont mikor apámék nincsenek a közelbe elhordja mindennek, meg hogy eltartatja magát apámmal, nem képes dolgozni, stb, stb.

Én nekem sem a szívem csücske a nő (az most mindegy miért..) de én nem érzékeltetem vele, hogy mennyire szeretem őt és nem álszenteskedek össze vissza a szemébe mikor meg odébb megy akkor kibeszélem.

Jogos a “kiakadásom”? Mire jó ez anyám részéről?



2021. ápr. 5. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Magánügye.
2021. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is képmutatás. Anyukádnak semmi köze a nőhöz, nem is kell, hogy legyen. Ha valakit nem kedvelünk, akkor nem kell vele foglalkozni, a minimális udvariasságot meg kell adni, de ennyi. Kérdezz rá anyukádnál, hogy miért csinálja ezt, érdekes lenne tudni a válaszát.
2021. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen, anyád kétszínű!

Kifelé szeretné mutatni, hogy ő milyen "modern" jó fej, miközben irigy és talán még egy kicsit féltékeny is.

Ne törődj vele, hanem tanulj belőle!

A negatív példa is példa.

2021. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Képmutatás. Ezek szerint anyukád nem zárta le a kapcsolatot apáddal. Ha lezárta volna nem így viselkedne vele. Nem muszáj írnia az új feleségnek, kapcsolatot sem muszáj vele tartania. A leírásod alapján elég nagy vagy már ahhoz, hogy egyedül is meglátogasd apukádat. Nem szükség anyud részéről ez anyud részéről ez a porhintés.
2021. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
20%
Kb minden nő ezt csinálja. Én is xd de nem tudom miert
2021. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok. Azt akartam írni, nem szükséges anyud részéről ez a porhintés.
2021. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen már nem indokolt nagyon beszélgetniük sem apámmal, semmit sem csinálok amit meg kéne vitatni vele. És már nem is anyukámmal élek.

Ő elég sok ember felé viszonyul így és nem igazán tudok ezzel azonosulni.

Ja azt elfelejtettem írni, hogy apukám családjával is csak azóta tartja a kapcsolatot és nekik is ugyan így nyalizik egytől egyig.

2021. ápr. 5. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Oda se neki, Kérdező! Az egyik nagynéném is ilyen. Amíg anyumtól remélt hasznot, addig neki hízelgett, a másik nagynénémet pedig mindenféle r*bancnak elhorta, most meg neki nyalizik és gondolom, anyámról is mond dolgokat, amiket jobb ha nem tudunk. Gyerekkoromban is mondott rá dolgokat, amiket legalább ne előttem mondott volna. A férje új élettársával pedig hasonlóképp van, mint anyud az apud új nejével.
2021. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!