Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik nem hajlandók lakást felújítani, bővíteni vagy elköltözni otthonról, noha családot alapítani azt tudnak?

Figyelt kérdés
Noha lenne rá pénzük, egyszerűen lusták vagy épp "szülői engedély kell nekik hozzá", családot alapítani bezzeg tudnak. Aztán majd jönnek a problémák, hogy szűk a lakás, a család összezsúfolva él, már omladoznak a falak, mennek szét felé a régi bútorok, nem olyan egyszerű rendbe tartani az ilyen lakást, a nagyszülők is belepofáznak, nem olyan egyszerű a fürdés sem (bizony a vízvezeték sincs felújítva) a csótányokról, egerekről és csótányokról nem is beszélve, a házba a gyerek pedig egyszerűen szégyelli, ha bemennének oda a barátai. Szerintetek az ilyen "okos emberekhez" nem kellene kiküldeni a gyámügynökséget, hogy ösztönözzék őket a megfelelő élettér biztosítására? A gyerekre egyébként milyen hatással vannak az olyan lakáskörülmények, amelyeket egyszerűen szégyell a többi előtt, nem nagyon van magántere, nem nagyon lehet oda hívnia senkit egy ilyen nagyokos apa meg a drága nagyszülők mellett, akiknek természetesen mindezek a körülmények megfelelnek?
2021. ápr. 7. 17:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyet tehetsz.Innen tovább lépni.

Sokminden gyerek fejjel egyszerűnek tűnik.Felnőttként már reálisabban lát az ember dolgokat,hogy valójában mi is volt a probléma,ami miatt ezen a szinten akár generációk is megrekednek.

Annyi "haszna" van egy ilyen otthonból elindulni az életbe,hogy megtanít arra hogyan ne akarj élni.Megtanít küzdeni a céljaidért.Értékelni az egyszerű dolgokat is.

Az biztos,hogy nem könnyű végig járni egy ilyen utat,de rajtad áll,hogy akarod e máshogy csinálni, mint amit otthon láttál.

2021. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

10-es kérdésre válaszolva: semmi más kiutat nem láttam, mint minél előbb férjhez menni és eltűnni jó messzire. Azt ismételgettem magamban, hogy teljesen mindegy, kivel és hova, mert ennél bármi jobb. Akkoriban minimálbéres állásom volt, esélyem se volt egyedül kitörni. Megismertem a későbbi férjemet, akibe egy pillanatig se voltam szerelmes, csak próbáltam elhitetni magammal, hogy igen, és gyorsan hozzámentem. Ő osztrák volt, kiköltöztem hozzá. 3 évig bírtam aztán elváltunk. Én kint maradtam, azóta is itt vagyok, lassan 20 éve. Válás után éreztem azt először, hogy mostantól akár lehet esélyem boldognak lenni.

Az életem azonban még korántsem volt rendben, gyerekként elhitették velem, hogy én nem érek semmit. Nem volt önbizalmam, megelégedtem a kevéssel is, mert otthon ezt láttam. Szüleim nem tanítottak meg küzdeni a céljaimért, mert nekik sem voltak. Miután találkoztam a későbbi párommal, ő mutatta meg, hogyan is lehetne élni. Akkor turbóra kapcsoltam, összeszedtem magam, tanulni kezdtem, önfejleszteni és egyre többet elértem.

Mára igazán boldog vagyok, olyan életem van, amiről gyerekként álmodni sem mertem. Mindenem megvan, ami akkor hiányzott. Meleg étel, fürdőszoba, szép ház, szeretet, nyugalom. Egyetlen percre sem sírom vissza se a szüleimet, se a gyerekkoromat.


Te mennyi idős vagy kérdező?

2021. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

Igénytelen, lusta. Ezeken pedig ha megszakadsz se tudsz se te se senki valtoztatni.

Ezt gondolom. Sajna ilyen csaladba hazasodtam be. K..ra banom.

2021. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, a helyi főiskolán tanulok matek szakon. A koliba ha jelentkeztem volna se vettek volna fel, mivel helyi vagyok. Meg mellé levelezői szakon tanulok mérnökinformatikát, jelenleg 2.évfolyamos vagyok. A főiskola szerencsére ingyenes, fizet ösztöndíjat. Jelenleg egyébként egy ideje sokat edzek, hogy erősebb legyek, ezáltal nagyobb önbizalmam legyen, meg hogy könnyebb legyen nyáron munkát végezni. Korábban gyenge voltam, emiatt mindig kellemetlenül éreztem magamat. Tudom, csak az volt a kérdés, hány éves vagyok, de nem álltam ki, hogy ne írjam le magamról ezt is. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy 18 évesen mi a francnak élek akkor otthon, megjegyezném, nem olcsó új házat venni.
2021. ápr. 7. 20:45
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

#6-os Ha így gondolkodsz, soha a magyar életben nem lesz gyereked. Messze nem az az átlag ember színvonala, hogy gyerek vállalás körül olyan anyagi helyzetük van, hogy ekkora hodályt elő tudna teremteni!

Nem tudom, hogy hány éves vagy és mit dolgozol, de gyanítom, hogy még nem kóstoltál bele abba, mit is jelent 2 műszakban dolgozni azért, hogy legyen otthon kaja az asztalon.

2021. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%

9-es


Sajnálom ami veled történt, ennyire nekem nem volt rossz, csak nem volt fűtés sosem a házban, mindig a legolcsóbb felvágottat ettem, penészes volt a szobám, soha senki nem jöhetett hozzánk, mert annyira kellemetlen volt...


Apám Isten nyugasztalja, mindig mondta hogy ne beszéljek az iskolában milyen nálunk a helyzet, sose beszéltem. Most 24 évesen rájöttem miért. Mert nem volt életszinvonal ez. De nem haragszom rá, mert felépitett egy házat, fel lettem nevelve azért, arról meg nem ő tehetett, hogy ebben az országban csak az keres aki csicska gyári munkás, ő meg 5 gyerekes paraszt családból származott, szegény körülményekkel, igy nem is tudott tanulni, és sajnos ez ragad a generációra is.


Én sem mentem egyetemre, most is munka mellett tanulok nyelvet, hogy valami rendes munkát találjak, és a gyerekeimnek ennél többet tudjak adni, de ebben az országban nehéz, ahol alapból a paraszti/polgári réteg a gyári munkás, többműszakos munkarendben dolgozókból tevődik össze, utána jönnek a 145eFt-os minimálbérű, leszakadt raktárosok, takaritók kb...



Nehéz kijutni ebből a szargödörből sajnos... tervezgetni kell és külföld. Ott egy szakma aranyat ér kérdező, igy lehet kitörni ebből.

2021. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!