Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tévő legyek? Lehet hogy a...

Mi tévő legyek? Lehet hogy a fiam?

Figyelt kérdés

1988-ban volt egy nagy szerelmem, akinek anno meg is kértem a kezét. Ő 18 volt, én 20. Nagy volt a szerelem és mindenki ellenkezése ellenére mi készek lettünk volna összeházasodni. Erdélyiek vagyunk, Romániában élek. Ő ugyanabban az évben a 2 testvérével együtt kiszökött Ausztriába majd Svájcba de én nem akartam menni ezért szakítottunk.

Nem is találkoztunk, ő élt Svájcban, Ausztriában, Németországban és Magyarországon most pedig háznaköltözött mert az édesanyja már idős és ő viseli a gondját az egyik testvérével, aki már 4 éve háznaköltözött.

Amióta itthon van, többször találkoztunk, viszont nemrég láttam a fiát. Megszólalásig hasonlít rám (legalább is szerintem). Mindkettőnknek kék a szeme, hasonlóan görbe az orra, neki is kérek arca van és ahogy láttam, ő is bal kezes.

Persze megütött a látvány, de nem beszéltem vele, csak a ház előtt láttam és aztán mondta az anyja hogy a fia volt az.

Mi szeptemberben szakítottunk, a fiú májusban született. A fiát harmadszor vagy negyedszer látom, de sosem tűnt fel a hasonlóság, igaz, kb 10-13 éve nem láttam.

Nem tudom mit tegyek. Szeretném megtudni, hogy vajon az enyém-e. Az én fiam-e. Azt nem értem hogyha az enyém akkor miért titkolja (a férjétől el van válva)? Hogy tudhatnám meg, hogy az én fiam-e? Mert ez eléggé nyugtalanító érzés... Persze nyíltan senkinek nem beszéltem róla. Nem is szeretném hogy kitudódjon ha mégis az én fiam, mert 27 éve vagyok házas és van egy 18 illetve egy 14 éves fiam. De nagyon felkavart a gondolat és szeretném lezárni magamban ezt.



2021. ápr. 11. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a volt szerelmedet, egyedül ő tudhatja a választ.
2021. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na ez az amit nem szeretnék. És ez ki is van zárva.
2021. ápr. 11. 22:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig vagy ez, vagy sosem tudod meg. Ez nem egy film, hogy majd titokban kitéped a haját hagymástól amiből persze ő semmit nem vesz észre aztán elküldöd egy laborba.
2021. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jaj ezt tudom. Nyilván nem így gondolom.
2021. ápr. 11. 22:28
 5/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
96%

Máshogy pedig nem fog menni. Vagy elhessegeted magadban ezt a gondolatot és élsz a jelenlegi családoddal, vagy pedig megpróbálod kideríteni a dolgot.

Nem tudom mit tennék a helyedben, én lehet először a feleségemmel beszélnék erről. Te ismered, te tudod azt, hogy őt mennyire zaklatná fel ez a dolog. Ha szerinted érdekelné a dolog, támogatna ebben téged, akkor ne titkold el ezt előtte. Nem csaltad meg, nem tettél semmi rosszat.

2021. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy még hány emberrel volt szexuális kapcsolata, azt teljes bizonyossággal csak ő maga az anya tudhatja, így az apa kilétét is. Milyen más megoldás létezhet akkor a megkérdezésén kívül? Semmilyen, mivel más nem tudhatja 100%-ra a választ. Sőt ezt se biztos, mert az anya is azt mondd amit akar.
2021. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A nőt főleg ne kerüld meg. Elkezdesz más embereket kérdezgetni vagy a fiút zargatni? Lehet más nem is tud erről, csak az anyuka, te pedig generálnád csak a feszültséget.

Ha annyira érdekel, akkor egyenesen megkérdezed a nőtől.

2021. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, mit veszíthetsz?
2021. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

"Azt nem értem hogyha az enyém akkor miért titkolja (a férjétől el van válva)?"

Én megértem. Ha kiderül, hogy nem a vokt férje a gyerek apja, csak idő kérdése, hogy a kamasz fia is értesüljön róla. Mint anya, nyilván megóvná attól, hogy 13 évig mást gondolt apjának...


Másrészt, lehet ő észre se vette. Rég volt, egymás mellet kéne lásson titeket.


Harmadrészt, lehet nem titkol semmit. Eszébe se jutott ez az alternatíva.


Negyedrészt lehet, hogy tévedsz és csak te látod bele a hasonlóságot, mert az exférje vagy annak a nagyapja is ilyen volt.


De a legfontosabb:

NEM te vagy az apja. Akkor sem ha a te spermádból lett. Nem te virrasztottál mellette mikir fájt a hasa. Nem te gratuláltál neki az év végi bizinél. Nem te fociztál vele.

Engedd el a dolgot. Nem a fiad, akkor sem ha biológiailag az.

2021. ápr. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó: '88-ban volták együtt, szóval nem kamasz a fiú.
2021. ápr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!